Do roku 2022 pribudne v mobilných sieťach milión používateľov denne

Podľa najnovšieho vydania správy Ericsson Mobility Report pribudne do roku 2022 na celom svete 2,6 miliardy nových širokopásmových mobilných pripojení. V priemere viac ako milión denne. Prevládajúcou prístupovou technológiou v roku 2018 pritom bude LTE, čím sa stane najrýchlejšie sa rozvíjajúcou mobilnou technológiou v histórii.

Odborníci zo spoločnosti Ericsson predpokladajú pokračujúci rýchly rast mobilného pripojenia, keďže celosvetová mobilná dátová prevádzka sa do roku 2022 zvýši na osemnásobok svojej súčasnej úrovne.

ZDROJ | Ericsson

Počas nasledujúcich šiestich rokoch pribudne do mobilných širokopásmových sietí takmer spomínaných 2,6 miliardy nových účastníkov, čo je dosť na to, aby zaplnili futbalový štadión európskeho šampionátu (s kapacitou 50 000) dvadsaťkrát denne.

Pozrite siEricsson, Verizon a Intel ukázali „rýchle a zbesilé“ 5G  

Za podstatnou časťou objemu dátovej prevádzky je používanie smartfónov a jednoduchý prístup k mobilným internetovým službám. Spoločnosť Ericsson analyzuje „mobilnú dátovú prevádzku v smartfónoch“ v rámci „mobilnej dátovej prevádzky“ s cieľom jasnejšie znázorniť tento trend. Do konca roka 2022 sa celková mobilná dátová prevádzka smartfónov zvýši deväťkrát a dosiahne 66 Exabajtov (EB) za mesiac.

Čo sa týka trendov v priemysle, správa Mobility Report zmieňuje internet pre všetkých (Internet For All), masívne pokrytie IoT (Internet vecí) v mestách a diaľkové ovládanie vozidiel s 5G.

ZDROJ | Ericsson

V roku 2018 LTE na základe počtu pripojení prekoná GSM ako najrozšírenejšia prístupová technológia. Rýchlosť, s akou sa táto technológia rozvinula a bola prijatá, je bezprecedentná. Počas piatich rokov sa LTE podarilo pokryť 2,5 miliardy ľudí, v porovnaní s ôsmimi rokmi v prípade WCDMA/HSPA. Len v prvom štvrťroku tohto roka pribudlo 250 miliónov nových LTE pripojení.

Hnacou silou rozvoja LTE je požiadavka na zlepšenie používateľských skúseností a rýchlejšie siete, zavádzanie 5G bude tiež motivované potrebou rozšírených možností mobilného širokopásmového pripojenia, ako aj priemyselných riešení pre efektívnosť a automatizáciu.

Pozrite siEricsson buduje 5G sieť pre Zimné olympijské hry 2018

5G bude sieťou podporujúcou rozmanité prípady použitia. Predpokladá sa, že do roku 2022 bude aktívnych viac ako pol miliardy 5G pripojení, ​​pričom do tohto počtu nie sú zahrnuté pripojenia pre IoT. Očakáva sa, že 5G do roku 2022 pokryje približne 15 percent svetovej populácie.

Pokiaľ máte záujem o kompletnú správu Ericsson Mobility Report 2017, dostupná je na stránke Ericssonu. Vlastné grafy si môžete vytvoriť s pomocou nástroja Traffic Exploration Tool.

ZdrojEricsson

Komentáre k článku