ROG Zephyrus Duo 15 – herný notebook dostal revolučnú inováciu

ZDROJ | ASUS

Spoločnosť ASUS v posledných rokoch prekvapuje svojimi originálnymi inováciami v podobe tenkých herných notebookov Zephyrus a pracovných notebookov s dvomi displejmi ZenBook Pro Duo. Najnovšie sa divízia ROG rozhodla skombinovať oba notebooky a predstavila ROG Zephyrus Duo 15.

Ide o revolučný herný notebook, ktorý vás zaujme na prvý pohľad. Ide o prvý dual gaming notebook na svete. Hneď na úvod musíme spomenúť, že druhý displej sa vyklápa automaticky a nie je možné ho manuálne sklápať či inak s ním manipulovať. Je to najmä kvôli prúdeniu vzduchu, ktoré musí byť pri vysokých výkonoch herného notebooku zabezpečené.

Vzduch prúdi práve smerom do prieduchov pod druhým displejom a vychádza zo zadnej a bočnej časti. Hlavná obrazovka bude dostupná v dvoch verziách – 15,6″ Ultra HD IPS 60 Hz Adobe 100 % 25 ms alebo 15,6″ Full HD IPS 300 Hz sRGB 100 % 3 ms. Na notebooku si tak môžete vybrať, či chcete rýchlosť 300 Hz/3 ms alebo rozlíšenie 4K Adobe RGB.

Druhý displej ponúka 14″ dotykový Ultra HD panel s technológiou ROG ScreenPad, ktorá podporuje funkcie ako XSplit, Task Groups a Quick Keys. Samozrejmosťou sú špecifické funkcie pre vybrané videohry.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS viac personalizuje hráčske notebooky a myslí aj na profesionálov

Konštrukcia by vďaka použitým kovovým materiálom mala byť dostatočne spoľahlivá. Hmotnosť notebooku ROG Zephyrus Duo 15 je 2,4 kilogramu.

Vo vnútri notebooku Zephyrus Duo 15 nechýba 8-jadrový procesor Intel Core i9-10980 HK a grafická karta Nvidia GeForce RTX 2080. Herné delo tiež podporuje Hi-res audio. SSD úložisko podporuje veľkosť až do 2 TB.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siNajľahší 14″ Chromebook je z dielne ASUS a spĺňa štandardy Athena Project

O výdrž sa stará 90 Wh batéria, ktorá poháňa oba displeje. Ide o najväčšiu batériu, akú divízia ROG vložila do notebooku. Nabíjanie cez USB-C/ Thunderbolt je taktiež podporované.

Dátum uvedenia na trh je naplánovaný na koniec druhého, začiatok tretieho štvrťroka 2020. Cena zatiaľ oznámená nebola, no my sa už teraz tešíme, keď si notebook budeme môcť vyskúšať v redakcii.

ZDROJ | ASUS

Komentáre k článku