ROG ukázal lineup herných notebookov na tento rok

ZDROJ | ASUS

Herný priemysel zažíva rozkvet, o čom svedčí aj neustále rozširujúce sa portfólio herných notebookov. Svoje herné delá predstavila aj divízia Republic of Gamers.

Hranie je pre každého – týmto heslom začínala online prezentácia spoločnosti ASUS, ktorej sme sa zúčastnili. Podľa prieskumu, ktorý si dala herná divízia ROG urobiť, je až 46 % hráčov ženského pohlavia. Vo veku od 51 do 65 rokov tvoria dokonca ženy početnejšiu skupinu hráčiek než muži.

Hranie sa zároveň za posledné roky prelína aj s ostatnými technologickými odvetviami. Ku konzolám a počítačom pribudlo profesionálne mobilné hranie a rozšíril sa aj trend streamovania a tvorby či už videí alebo hier. Poďme k samotným novým modelom.

Všetky notebooky budú disponovať podporou pre USB-C nabíjanie. SSD disk je samozrejmosťou, no HDD úložisko nebudú novinky podporovať.

Pozrite siROG Zephyrus Duo 15 – herný notebook dostal revolučnú inováciu

ROG Zephyrus S15 a S17

Oproti predchodcovi je novinka ľahšia, rýchlejšia a menšia. Pomocou použitých materiálov a technológií je notebook oveľa tichší a tak ľahko sa neprehreje.

Novinka disponuje procesorom Intel Core i7-10875H s 8 jadrami a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 SUPER s funkciou ROG Boost up.

K dispozícii je aj väčší model S17, ktorý okrem väčšieho displeju, ponúka klávesnicu obohatenú o numerický panel a koliesko na pridávanie zvuku.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ROG Mothership je hráčsky sen! Je to výkonný desktop v tele notebooku

ROG Zephyrus M15

Druhou novinkou je notebook, ktorý zaujme najmä konštrukciou, ktorú tvorí horčíková zliatina. Notebook má hmotnosť 1,9 kilogramu a je hrubý iba 18,9 mm.

Vo vnútri taktiež nájdeme procesor Intel Core i7-10875H s 8 jadrami a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER. Notebook Zephyrus M15 tiež podporuje Hi-Res audio. Duálny SSD disk zároveň zlepší rýchlosť notebooku a zväčší úložisko.

Pri tomto modeli zároveň dostanete na výber medzi 4K Ultra HD RGB rozlíšením alebo frekvenciou 240 Hz/ 3 ms pri Full HD.

Pozrite siASUS ROG Strix SCAR III – navonok elegán, vo vnútri výkonná herná beštia

ROG STRIX G15 a G17

Z predstavených noviniek určite zaujme aj štýlový STRIX, ktorý ponúka rôzne dizajnové spracovania. Notebook ponúka rovnaké technické parametre ako predchádzajúce modely. ROG STRIX G15 a G17 zároveň podporujú Wi-Fi 6.

Notebooky sa budú predávať v jednotnom dizajne spolu s príslušenstvom ako ruksak, myš a slúchadlá.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ROG Phone II ponúkne výkonný Snapdragon 855+ a 120Hz displej

ROG SCAR 15 a 17

Ďalšie herné delo ponúka najnovší procesor 10. generácie Intel Core i9-10980HK s 8 jadrami a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER.

ZDROJ | ASUS

Okrem týchto noviniek, predstavil ROG ešte svoju tohtoročnú vlajkovú loď v podobe ROG Zephyrus Duo 15 s duálnym displejom, o ktorom sme informovali včera. Všetky notebooky by mali byť na našom trhu dostupné tohtoročnú jeseň. Ceny zatiaľ nepoznáme.

Komentáre k článku