Nový čínsky smartfón Nubia Prague S sa vám pozrie na oči

ZDROJ | Nubia

O smartfónoch Nubia a modely Prague sme vás už informovali dávnejšie. Teraz však výrobca pridáva nový model Nubia Prague S, ktorý okrem pridania písmena do názvu prináša aj poriadnu dávku noviniek. Zmeny v dizajne sú však minimálne a výrobca podstatne viac pomenil pod krytom.

Nubia Prague S 01
ZDROJ | Nubia

Pozrite siČínska značka Nubia pomenovala svoj telefón po Prahe

Nový model dostal do vienka osemjadrový procesor Snapdragon 615, ktorý má k dispozícii až 3 GB operačnej pamäte a 64 GB integrovaného úložiska. To je možné ešte rozšíriť pomocou microSD karty. Ak však slot pre kartu využijete, prídete o možnosť použitia dvoch SIM kariet.

Nubia Prague S 03
ZDROJ | Nubia

Super AMOLED displej nového modelu Nubia Prague S ponúkne uhlopriečku 5,2″ a Full HD rozlíšenie. Operačným systémom novinky je Android 5.1 Lollipop. Čínsky výrobca ho však skryl pod vlastnú grafickú nadstavbu s názvom Nubia UI 3.0. Súčasťou prostredia je aj nová technológia FiT pre jednoduchšie ovládanie smartfónu pomocou jednej ruky.

https://youtu.be/jHsBizDDrVc

Rovnaké, ako v prípade staršieho modelu Nubia My Prague je aj rozlíšenie fotoaparátov. Budúci majitelia sa tak môžu tešiť na snímky z 13 Mpx hlavného a 8 Mpx predného fotoaparátu. Nubia Prague S ponúkne aj pomerne slušnú dátovú výbavu. Okrem spomínanej technológie Dual SIM, nechýba ani LTE, Bluetooth 4.0, USB OTG, či dokonca Hi-Fi čip AKM4375. Škoda, že výrobca nepreniesol o niečo vyššiu kapacitu batérie. Prague S sa tak bude rovnako spoliehať na batériu s kapacitou 2 200 mAh.

Nubia Prague S 02
ZDROJ | Nubia

Veľkou inováciou oproti predchádzajúcemu modelu je však v tomto prípade snímač dúhovky. ZTE Nubia Prague S tak prináša úplne nový prvok biometrickej ochrany údajov v smartfóne. Nový model Nubia Prague S by sa mal na domácom čínskom trhu začať predávať od 23. januára, pričom jeho cena v prepočte bude na úrovni 355 €. V predaji bude strieborný a ružovo-zlatý model.

ZdrojNubia

Komentáre k článku