Rodičia chcú na internete chrániť svoje deti i vlastných rodičov

Ako sa dozvedáme z nového prieskumu spoločností Kaspersky Lab a B2B International, 30% rodičov pociťuje nedostatočnú kontrolu nad online aktivitami svojich detí, pričom tretina rodičov sa obáva, že sa ich deti stávajú závislými na internete. Podobne sa však mnohí obávajú aj o ohrozenie svojich internetovo aktívnych rodičov, či starých rodičov, ktorí sú častokrát na internete rovnako zraniteľní.

Rodičia sa najčastejšie (41%) obávajú, že ich deti budú vystavené nevhodnému alebo vulgárnemu obsahu. Ďalší majú obavy z komunikácie detí s nebezpečnými ľuďmi (34%) a zdieľania príliš osobných informácií (40%). Tretina rodičov si myslí, že ich deti trávia na internete priveľa času a preto sa u nich obávajú vzniku internetovej závislosti.

Fears
ZDROJ | Kaspersky

Zaujímavosťou je, že k strachu o deti sa u 51% rodičov pridáva aj strach o ich vlastných rodičov používajúcich internet. Obavy sa najčastejšie týkajú rizika kontaktu s malvérom (50%), falošnými webstránkami alebo e-mailovými správami (51%), finančných podvodov (43%), ale aj scamov (51%) a špehovania (36%). Podobne, ako v prípade detí, aj starších ľudí sa týkajú obavy z komunikácie s nebezpečnými jedincami (21%).

Nuž, internet, ako aj moderné technologické zariadenia už dávno nie sú doménou výhradne detí alebo tínedžerov. Aj my sami, dospelí, si musíme dávať dobrý pozor na to, ako internet i súčasné technologické „hračky“ využívame.

ZdrojKaspersky

Komentáre k článku