Robot Wars, súboje robotov znova ožívajú

ZDROJ | coachmag.co.uk

Nie je tomu tak dávno, odkedy ľudstvo prišlo s prvým autom, telefónom či mikrovlnkou. Doba sa však mení rapídnym tempom, minimálne tá technologická. Niektoré seriály či filmy dokonca predpovedali budúcnosť už niekoľko desiatok rokov vopred. Robot Wars nie sú výnimkou.

https://www.youtube.com/watch?v=0LPzjiR3LyQ

Pravdepodobne ste počuli o filme Back to the Future. V tom období boli použité napríklad samošnurovacie topánky. A pozrime sa na spoločnosť Nike dnes. Na tridsiate výročie od vzniku tohto kultového trháku ich máme na trhu.

robot-wars
ZDROJ | BBC

Topánky ale nie sú jediným príkladom toho, že čo sa považovalo niekoľko rokov dozadu za sci-fi je dnes úplne bežné. Možno si pamätáte seriál Robot Wars, ktorý, ako už názov napovedá, bol zameraný na súboje robotov. Do súťaže sa zapájali amatéri či profesionálni konštruktéri týchto malých, zúrivých skladačiek.

robot-wars-4
ZDROJ | Robot Wars

Zápasilo sa v aréne. Jednotliví súťažiaci museli okrem súperenia dávať pozor aj na nástrahy arény či oveľa silnejšie roboty, ktoré sa v hre zjavovali po určitom čase. Tých však mali pod palcom samotní tvorcovia.

robot-wars-2
ZDROJ | Robot Wars

Budúci rok sa na televíznych obrazovkách objaví pokračovanie s mierne pozmeneným názvom. Už 22. apríla budeme môcť byť svedkami ďalšej epizódy a tvorcovia sľubujú extrémnu jazdu. Pre tých, ktorí žijú priamo v Anglicku budú dostupné aj lístky, ktoré je možné objednať cez internet na stránke ExtremeRobots.

Pozrite siDrone racing – nový šport s vlastnou ligou

Dostávame sa do doby, kedy na scénu prichádzajú športy so zariadeniami, ktoré pred pár rokmi ani neexistovali. Ďalším príkladom sú aj drony. Už teraz je totiž niekoľko súťaží, v ktorých medzi sebou tieto malé lietadlá ovládané ľuďmi pretekajú.

ZdrojExtremeRobots

Komentáre k článku