Robot Misty II – bude ideálnym spoločníkom v domácnosti?

ZDROJ | Misty Robotics

Spoločnosť Misty Robotics oficiálne oznámila masovú výrobu robotického pomocníka, ktorého prezentovala ešte na januárovej výstave CES 2018 v Las Vegas. Misty I má konštrukciu v tvare ET: postava „mimozemšťana“ z čierneho plastu, umiestnená na štyroch kolesách.

Pozrite siiRobot Roomba 980 po vyše 200 dňoch používania

Edícia Misty I Developer (viď video nižšie)  je určená programátorom a vývojárom, ktorí môžu prispôsobiť vlastnosti a zručnosti robota podľa vlastných predstáv. Bežní užívatelia by s ním asi veľa zábavy nezažili. Pre širokú, alebo povedzme pre širšiu verejnosť však Misty Robotics pripravila novú verziu svojho robota.

https://www.youtube.com/watch?v=zu5IG6EXrBg

Roztomilý malý stroj nazvaný Misty II pripomína svojho predchodcu, ale je už vybavený skutočnými zručnosťami a nevyzerá ako „polotovar“. Vďaka práci vývojárov na pôvodnom robotovi Misty I prináša sadu možností a má k dispozícii veľa stiahnuteľných zručností, ktoré môže využiť.

Dotvoríte ho na mieru

Misty II sa dokáže autonómne pohybovať a reagovať na prostredie, kde sa nachádza, vytvárať 3D mapu okolia, rozpoznávať tváre, reagovať na príkazy, nabíjať sa a hovoriť.
Okrem toho mu môžete naprogramovať nové schopnosti podľa vašich preferencií.

ZDROJ | Business Wire

Môžete tiež vytvoriť vlastné zručnosti pomocou vizuálneho blokového programovacieho rozhrania, alebo prostredníctvom JavaScript a API.

Pozrite siAmazon Vesta – domáci robot s pokročilou umelou inteligenciou

Komponenty robota o veľkosti asi 35 cm a hmotnosti necelé 3 kg zahŕňajú 3D mapovací senzor, kameru Sony s rozlíšením 4K na rozpoznávanie tvárí a predmetov a senzory na detekciu prekážok. Jeho „duševné“ schopnosti poháňajú dva procesory Qualcomm SnapDragon a beží na operačných systémoch Windows IoT Core a Android 7.

Ideálna voľba?

Aj keď viaceré firmy už v minulosti uviedli lacnejšie roboty, Misty Robotics tvrdí, že Misty II je „prvým jednoducho programovateľným robotom ponúkaným pre vývojárov, podnikateľov, študentov a výrobcov. Firma verí, že tento robot je prvým krokom k tomu, aby si roboty našli cestu do každej domácnosti a kancelárie.

https://www.youtube.com/watch?v=stnrf7aczgE

O tom sa dá, pri všetkej úcte k invencii a entuziazmu tvorcov Misty Robotics, úspešne pochybovať. Misty II je napriek svojej variabilite a zručnostiam stále viac hračkou, ako reálnym robotickým spoločníkom. To však neznamená, že sa produkt nebude na trhu dobre predávať.

Pozrite siRoboty do roboty, pre zábavu, aj do hororu

Misty Robotics spustila 30-dňovú crowdfundingovú kampaň, v rámci ktorej môžu prví záujemcovia získať robota na predobjednávku s 50 percentnou zľavou. Prvých 250 podporovateľov ho môže získať za 1 499 dolárov a ďalších 1150 kupujúcich za 1 599 USD. Začiatok predaja je naplánovaný na  4. decembra 2018.

ZdrojMisty Robotics

Komentáre k článku