Robot kuriér bude brázdiť ulicami Európy

ZDROJ | Kickstarter

Firma Starship Technologies začínajúca ako estónsky startup a finančne podporená spoluzakladateľmi od Skype, vyvinula malé robotické autíčko, ktoré vám doručí zásielku až domov. Robot kuriér prichádza do troch európskych miest.

https://www.youtube.com/watch?v=MEWfsVPqKi4

Tento nový druh kuriéra by mal začať premávať ulicami troch európskych miest už teraz v júli. Do prvej trojky bude patriť Bern vo Švajčiarsku, Londýn vo Veľkej Británii a Düsseldorf v Nemecku.

Okrem klasických balíkov by mal kuriér donášať aj jedlo. Autíčko bude disponovať navigačným systémom, kamerou a radarom. Výhodou je, že bude reagovať aj na prekážky a ľudí, a bude sa im vedieť uhýbať. Dokonca bude dodržiavať aj pravidlá cestnej premávky.

Robot kurier1

Keďže ide o robota, bude sa vedieť pohybovať automaticky, no neustále bude monitorovaný ľudskými operátormi. Výhodou kuriéra by mala byť jeho rýchlosť.

Priečinok, v ktorom bude uožený balík môžete otvoriť len vy. Tým by sa malo zabrániť možným krádežiam.

Pozrite siAmazon Prime Air – doručovanie dronmi stále s otáznikmi

Robot by hemal byť náročný ani na spotrebu energie. Minimum emisii slúži len ako ďalšie plus k postupnej náhrade klasických kurérov na autách.

Robot kurier3

Podľa výrobcu pri viac ako 5 000 testovaných míľ nedošlo ani k jednej nehode. Časom by mali pribudnúť ďalšie európske mestá a postupne sa začne testovať aj v Spojených štátoch.

Tento kuriérsky robot je určite zaujímavým riešením, no uvidí sa či nebude mať problém s preľudneným mestom akým je napríklad Londýn. Nie je síce taký zaujímavý ako kuriér Amazon dron, no minimálne to vynahrádza svojím sympatickým dizajnom.

Robot kurier4

Pozrite siRwanda predbehla Amazon i DHL, má doručovanie pomocou dronov

Zdrojstarship

Komentáre k článku