Robot Ecovacs Deebot OZMO 950 vysáva aj umýva podlahy súčasne

Spoločnosť Ecovacs Robotics predstavila nový robotický vysávač Deebot OZMO 950 so zabudovaným mopovačom. Novinka okrem toho dokáže mapovať priestor podlahy a tak ju i efektívnejšie čistiť. Navyše cez appku je možné vybrať iba konkrétnu miestnosť na čistenie aj bez magnetických pások či virtuálnych stien.

Ecovacs Deebot OZMO 950 má klasický kruhový tvar, v hornej časti má laserový radar Smart Navi 3.0 pre skenovanie interiéru a prekážok. Na tele má pritom viacero ďalších senzorov. Výška robota má byť len 93 mm, takže sa dostane aj pod nábytok s nižšími nohami. Robot vie pritom prekonávať prahy s výškou 2 cm. Hmotnosť vysávača má byť 2 kg.

ZDROJ | Ecovacs Robotics

V spodnej časti je kefa v kombinácii štetín a gumenej stierky. Je však iba jedna. Po stranách sú však dve bočné kefky. V spodnej časti je však aj mop, ktorý po vysávaní okamžite podlahu aj mopuje. Senzory vysávača pritom vedia detegovať, kedy je vysávač na koberci a mopovanie je zastavené. Otázne je, ako sa zachová mokrý mop v spodnej časti.

ZDROJ | Ecovacs Robotics

Objem nádobky na vodu je 240 ml, objem zbernej nádoby na nečistoty má byť 430 ml.

ZDROJ | Ecovacs Robotics

OZMO 950 má aj špeciálny režim Max+ pre koberce alebo silno znečistené miesta. V takom prípade zvýši výkon a sacia sila má dosahovať 1 500 Pa. Bežný sací výkon má byť okolo 600 Pa.

Deebot OZMO 950 má tzv. multi-floor mapping, teda mapovanie nie jedného, ale viacerých podlaží pre prípad, že jeden vysávač budú majitelia používať na viacerých poschodiach domu. Cez appku je pritom možné nastaviť aj virtuálne steny, za ktoré sa OZMO 950 nedostane.

Robotický vysávač má podľa výrobcu zvládnuť 200 minút vysávania, čo je viac ako 3 hodiny. Za ten čas musí stihnúť vyčistiť aj veľké plochy. Navyše nechýba funkcia dobitia a následného dovysávania, ak by plocha bola príliš veľká. Batéria má kapacitu 5 200 mAh.

ZDROJ | Ecovacs Robotics
ZDROJ | Ecovacs Robotics

Robot je možné ovládať aj hlasom, podporuje totiž Amazon Alexa, ale aj Google Assistant.

Ecovacs Deebot OZMO 950 má byť v predaji už čoskoro s cenou 799 dolárov. Cena je však bez dane.

ZDROJ | Ecovacs Robotics

ZdrojEcovacs Robotics

Komentáre k článku