Robot Dyson 360 Heurist má 1,4 GHz štvorjadro pre lepšie upratovanie

Svetoznámy producent špičkových zariadení do domácnosti, Dyson, v Pekingu predstavil nástupcu už 4 roky starého robotického vysávača Dyson 360 Eye. Ten sa na náš trh ani nedostal, novinka to možno už zvládne. Dyson 360 Heurist má byť vo všetkom lepší. Aj by sa patrilo.

ZDROJ | Dyson

Kolegovia z portálu Engadget boli pri predstavení, počas ktorého odznela aj zaujímavá informácia o mozgu nového robota. Má vraj 4-jadrový procesor s taktom 1,4 GHz, ktorý má byť 20x rýchlejší, ako mal model 360 Eye. Výkonnejší procesor má za úlohu vyhodnocovať podstatne viac údajov o okolí, teda priestore, v ktorom sa pohybuje. Výrobca tvrdí, že dokáže spracovať o 60% viac detailov, čím redukuje možné nárazy do predmetov o 50%.

Dyson 360 Heurist má podobný dizajn, ako predchodca, no zásadnou novinkou majú byť LEDky na hornej strane okolo 360° kamery. Ich úlohou je osvetľovať priestor, keďže pôvodný robot mal problémy s orientáciou v tme. Svietiť majú iba v tme, resp. pod nábytkom.

ZDROJ | Engedget

Chýbať nemá technológia Radial Root Cyclone, ktorú Dyson využíva aj v iných vysávačoch. Samozrejmosťou je aj pásový pohon, ktorý je podľa Dysona podstatne lepší, ako klasické kolieska.

Nový robot má ponúknuť 3 stupne vysávania. Výdrž na jedno nabitie v bežnom režime je 40 minút, v úspornom 80 minút. Navyše Dyson vylepšil pôvodný motor V2, ktorý dodáva o 20% vyšší sací výkon.

ZDROJ | Engedget

Samozrejmosťou robota je možnosť ovládania cez mobilnú aplikáciu, no podporuje aj hlasové asistentky (Amazon Alexa, Tmall Genie). Žiaľ, viac informácií o robote nie je známych. Dyson ho oficiálne nemá listovaný ani na svojom webe. Dostupný má byť od novembra na čínskom trhu s cenou 5 490 CNY, čo je zhruba 690 €.

ZDROJ | Dyson

ZdrojEngadget

Komentáre k článku