Roadshow TechDays 2013 príde do troch slovenských miest

Najnovšie trendy v IT a technológiách či podrobnosti o platformách ako Windows 8, Windows Phone, Windows Azure budú tento rok hlavnými témami podujatia TechDays 2013. Roadshow príde v druhej polovici marca postupne do troch slovenských miest: Košíc (14. 3.), Žiliny (19. 3.) a Bratislavy (20. a 21. 3.).

Všetky podujatia sú bezplatné, okrem komerčného podujatia v Bratislave. Študenti po
predložení študentského preukazu (ISIC) však majú aj prvú časť tohto podujatia bezplatnú.

TECH DAYS 2013

Hlavný program TechDays 2013 tvorí tridsať prednášok od špecialistov, ukážok a vysvetlení funkcií a technologických konceptov. Je rozdelený do piatich simultánnych trackov zameraných na správu serverov a klientov, vývoj aplikácií, dizajn aplikácií, hardvér, ale aj využitie IT v podnikovom prostredí z pohľadu efektivity a nákladov s dôrazom na mobilitu a cloud. Súčasťou budú aj poobedné technologické kempy s odborným obsahom. Na nich sa už možno aktívne zapájať, inštalovať, skúšať, diskutovať, skúšať nové postupy riešenia problémov a získať behom štyroch hodín množstvo informácií a praktických skúseností.

Návštevníci TechDays 2013 si tento rok ďalej budú môcť na mieste vyskúšať širokú ponuku rôznych zariadení s Windows 8, Nokia Windows Phone, Microsoft Surface, Private Cloud a ďalších, ako aj technológie v stánkoch
komerčných partnerov podujatia (HP, Nokia, Samsung, BSP, Gopas, V-Net a ďalší). Koncept TechDays podporili aj univerzity, ktoré sú akademickými partnermi v jednotlivých regiónoch: Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach a Žilinská univerzita v Žiline.

TECH DAYS 2013

Sprievodný program TechDays 2013 ponúkne návštevníkom hneď niekoľko lákadiel. “Okolo partnerskej zóny” bude súťaž o ceny, v rámci ktorej v každom stánku partnera dostane účastník za splnenie istej úlohy pečiatku. Po dosiahnutí určitého počtu bude zaradený do zlosovania. Ďalšou zaujímavou možnosťou na diskusie bude Café TechDays, kde sa počas prestávok budú zdržiavať spíkri a experti zo spoločnosti Microsoft, otvorení diskutovať s návštevníkmi. Hráčov poteší Game Zone s Xboxom a Kinectom a  hrami Halo 4 a Forza, s možnosťou vyhrať vecné ceny.

TECH DAYS 2013TechDays 2012 dohromady navštívilo viac ako 3000 ľudí.

Súčasťou bratislavského podujatia, ktoré bude v Cinema City Polus, bude aj lokálne finále najväčšej technologickej súťaže študentov Imagine Cup. Z prihlásených tímov vyberie odborná porota jeden tím finalistov, ktorí Slovensko zastúpia na svetovom finále v Petrohrade počas leta. Okrem finále sa v Bratislave bude večer konať aj networkingová párty pre platiacich účastníkov. IT kempy sa uskutočnia až v nasledujúci deň a exkluzívne ich budú hostiť vybraní partneri konferencie vo svojich priestoroch.

Video z minulého roka si môžete pozrieť tu.

Viac informácii o programe, spíkroch, ako aj registráciu nájdete na stránke www.techdays.sk

Komentáre k článku