Rivian R1T – futuristický pick-up s dojazdom takmer 650 kilometrov

ZDROJ | Rivian

Vždy sa mi páčili autá na štýl Nissan Navara. Firma Rivian predstavila na autosalóne v Los Angeles svoj koncept futuristického pick-upu – Rivian R1T.

https://www.youtube.com/watch?v=H7XqPB6-NSA

Dizajn elektromobilov sa neustále zlepšuje. Najnovšie nás ohúril koncept off-road vozidla Rivian R1T. Po dizajnovej stránke vyzerá perfektne. Rivian R1T kombinuje klasický dizajn pick-upu so zadnou záhradkou a moderné prvky ako napríklad LED svetlomety. Vo vnútri nájdeme luxusný interiér s dotykovými obrazovkami a USB-C portami na nabíjanie vašich zariadení.

ZDROJ | Rivian

Pozrite siFaraday Future – namiesto prevratu v elektromobilite bankrot?

Elektromobil láka na dojazd, ktorý by mal na jedno nabitie dosiahnuť takmer 650 kilometrov. O výkon sa postará 180 kWh batéria. Poteší aj zrýchlenie, ktoré má trvať z 0 na 100 kilometrov za hodinu iba tri sekundy. O takéto úctyhodné čísla sa starajú štyri elektromotory – na každé koleso jeden. Celkovo by mal Rivian R1T v sebe skrývať výkon až 800 konských síl.

Vďaka rýchlo-nabíjaniu vám bude stačiť iba 50 minút, aby sa auto nabilo na 80 % dojazdu. Výhodou je, že napriek tomu, že ide o elektrický off-road pick-up, zvládnuť by mal aj ponorenie do hĺbky jeden meter.

ZDROJ | Rivian

Pozrite siPeugeot E-Legend – koncept elektromobilu, ktorý má štýl

A kedy môžeme toto zaujímavé autíčko očakávať. Rivian R1T by sa mal na trhu objaviť na jeseň 2020 a mal by disponovať autonómnym módom tretej úrovne. Znamená to, že auto bude schopné šoférovať bez toho, aby ste museli držať ruky na volante.

Oficiálna cena zatiaľ oznámená nebola, no vo finálne by mali byť k dispozícii tri verzie s tromi druhmi batérií – 180 kWh, 135 kWh a 105 kWh. Najdrahšia verzia by mala stáť okolo 90 000 dolárov a najlacnejšia 70 000 dolárov. Samozrejme s klesajúcou cenou bude nižší aj dojazd. Cena rozhodne nepatrí medzi najnižšie. Na druhej strane kúpiť si ekologický pick-up v perfektnom modernom dizajne tiež nemusí byť na škodu.

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku