Rivian odhalil detaily interiéru, má „simply clever“ riešenia ako Škodovka!

ZDROJ | Rivian

Po tom čo americký Rivian odhalil detaily exteriéru a jeho najrôznejšie vychytávky, konečne sme sa dočkali aj odhalenia detailov interiéru. Už na prvý pohľad sú mnohé riešenia v štýle škodovkárskych „simply clever“ riešení. Vo dverách je napríklad príručná LED baterka, v kufri môže byť bezdrôtový reproduktor s bezdrôtovým nabíjaním.

Pozrite siRivian – druhá Tesla? Má na to viac ako len predpoklady

Plne elektrický pick-up Rivian R1T bol odhalený už dávno, no ako býva u nových automobiliek zvykom, nebol odhalený kompletný model. Klasické automobilky totiž k predstaveniu nového modelu pošlú pokojne aj 30-stranovú správu, kde je spomenutý každý detail exteriéru, interiéru či pohonného ústrojenstva. V prípade takej Tesly ale vždy vidíme iba predprodukčný kus a základné parametre. Čo sa skrýva vo vnútri sa dozvedáme až postupne.

To isté platí aj u Rivianu, ktorý R1T predstavil už dávno. Až neskôr sme sa dozvedeli detaily exteriéru a dnes konečne aj interiéru. A aj tu je na čo pozerať s otvorenými ústami.

ZDROJ | Rivian

Interiér Rivianu je potiahnutý kožou a povrchmi, ktoré majú byť ľahko čistiteľné. Koža je, samozrejme, umelá, dokonca vegánska. Na palubnej doske je napríklad reálne drevo.

ZDROJ | Rivian

Predné sedadlá sú nielen vyhrievané, ale aj ventilované. Zadné sú „iba“ vyhrievané. Vyhrievaný je i volant. Samozrejmosťou je ISOFIX, pamäť na nastavenia sedadla i spätných zrkadiel.

Pozrite siRivian sa nezdá, vybuduje vlastnú nabíjaciu sieť pre elektromobily, všetky

ZDROJ | Rivian

V interiéri sú 4 plnohodnotné držiaky na poháre, resp. fľaše. Odkladací priestor je nie len v lakťovej opierke medzi prednými sedadlami, ale aj pod zadnými sedadlami (sedáky je možné zdvihnúť), v streche vpredu, pod nohami vpredu i vzadu, vo dverách a pod displejom takmer na zemi.

ZDROJ | Rivian

V strede palubnej dosky je 16-palcový displej na šírku s dotykovým ovládaním. Všetko sa ovláda práve cez tento displej, vrátane klimatizácie. Zaujímavosťou je, že aj Rivian celkom šikovne skryl výduchy klimatizácie. Klíma má pritom používať až 8 elektromotorov a vzduchový vektoring pre dokonalé nastavenie fúkania pasažierom.

ZDROJ | Rivian

Ďalší displej je v zadnej strane stredovej konzoly. Má 6,5 palca a slúži na ovládanie pre pasažierov vzadu.

ZDROJ | Rivian

O zvukovú stránku sa môže starať aj audio systém od Meridianu s výkonom 1 100 W a ANC! Ten môže mať 17+1 reproduktorov, pričom jeden reproduktor je prenosný a bezdrôtový. Navyše je odolný, dokáže poslúžiť aj ako svietidlo a dokáža sa bezdrôtovo nabíjať aj v aute, alebo cez USB-C port.

ZDROJ | Rivian

Tých je v kabíne až 6, pričom po jednom nájdete v hlavovej opierke predných sedadiel pre nabíjanie napríklad smartfónu alebo tabletu pre pasažierov vzadu.

ZDROJ | Rivian

Pozrite siRivian R1T odhaľuje nové detaily, ktoré aj Tesla či ŠKODA môžu závidieť

Bezdrôtová Qi nabíjačka je na stredovom tuneli medzi prednými sedadlami. Nabíjať dokáže dva smartfóny súčasne. Poteší aj Wi-Fi modul pre bezdrôtový internet, ktorý ho „čerpá“ z 4G modemu vo vozidle.

ZDROJ | Rivian

Pod displejom v palubnej doske je nielen 12 V zásuvka, ale aj plnohodnotná elektrická zásuvka.

ZDROJ | Rivian

Zaujímavosťou je LED lampa v predných dverách so svietivosťou 1 000 lúmenov s dosvitom 150 metrov.

ZDROJ | Rivian

Pre spojenie s prírodou a okolím má byť ideálne kompletné presklenie strechy. Tá má zachytávať 99,9% všetkých UV zložiek svetla. Laminované sklo má byť zároveň veľmi odolné.

ZDROJ | Rivian

ZdrojRivian

Komentáre k článku