Ribble Endurance SL e Hero – elektrický bicykel, ktorého hmotnosť vás dostane

ZDROJ | Ribble

Firma Ribble predstavila novinku, ktorá prekvapí svojou nízkou hmotnosťou. Ribble Endurance SL e Hero sa tak zaradí k najľahším elektrickým bicyklom na svete.

Elektrické bicykle sú stále trendom, ktorý je možné vidieť často aj na našich cestách. Problémom ostáva ich hmotnosť, ktorá spôsobuje náročnú manipuláciu. To však nie je problém bicyklu Ribble Endurance SL e vo verzii Hero.

ZDROJ | Ribble

Pozrite siS-Works Levo Turbo – elektrický bicykel drahší ako Porsche

Bicykel má hmotnosť iba 10,5 kilogramov, čo je porovnateľné s bežnými bicyklami bez elektrického pohonu. Podarilo sa to vďaka kombinácii motoru Mahle EBM X35 a samozrejme rámu z uhlíkových vláken. Karbón tvorí aj riadidlá a tiež kolesá, takže výslednú hmotnosť sa podarilo značne minimalizovať.

Bicykel Ribble podporuje aj aplikáciu Mahle Ebikemotion, ktorá ponúka funkcie GPS sledovania, tachometru, kapacity batérie či funkcie diagnostiky. Aplikácia je dokonca kompatibilná so senzormi na sledovanie srdcového tepu.

ZDROJ | Ribble

Pozrite siStromer ST2 – švajčiarsky bicykel stvorený na mestskú jazdu

Pokiaľ vás bicykel Ribble Endurance SL e Hero zaujal, cena je nastavená na približne 8 000 €. Na predaj je aj štandardný model Ribble Endurance SL, ktorý má iba o niečo vyššiu hmotnosť na úrovni 12 kilogramov a cena je 3 450 €, čo už je prijateľné.

ZDROJ | Ribble

Pokiaľ chcete ešte viac ušetriť, v ponuke je aj model Ribble Endurance AL s hliníkovým rámom, ktorý má hmotnosť 13 kilogramov a cena je iba 3 100 €. Zároveň stále ide o nízku hmotnosť v porovnaní s bežnými elektrickými bicyklami, ktorých hmotnosť dosahuje aj 23 kilogramov. Bicykle sú dostupné vo viacerých farebných spracovaniach.

ZdrojRibble

Komentáre k článku