RHA CL1 Ceramic – keramické slúchadlá pre zvukárov?

Škótský výrobca slúchadiel RHA si na výstave IFA 2016 pripravil pre fanúšikov kvalitného audia niečo naozaj zaujímavé. Predstavil nie zrovna lacné, no kvalitné štuplové slúchadlá RHA CL1 Ceramic.

cl1-inner-outer
ZDROJ | RHA

Jedná sa o prvé štuplové slúchadlá s dvojitým meničom (dual-driver) od firmy RHA. To znamená, že slúchadlá zvládnu prehrávať kvalitnejší zvuk na rôznych frekvenciách. Zvyčajne majú slúchadlá iba jeden menič.

Pri RHA CL1 Ceramic však nájdete jeden dynamický menič a jeden unikátny keramický, ktorý slúži na prehrávanie vyšších frekvencií nad 8 kHz. Základný obal je tiež vyrobený z keramickej zlúčeniny.

cl1-inside-master
ZDROJ | RHA

Pozrite siPhilips Nitro slúchadlá vám dajú ochutnať basy

Zaujímavosťou slúchadiel sú tiež tri rôzne typy káblov – klasický 3,5 mm, 6,25 mm OFC a Ag4x Mini XLR. K slúchadlám si môžete vybrať 11 variant silikónových spolu s Comply penovými štupľami, ktoré budú súčasťou balenia.

cl-series-comply
ZDROJ | RHA
cl1-main
ZDROJ | RHA

Frekvenčný rozsah slúchadiel je 16-45 000 Hz.

Slúchadlá sú však primárne určené pre zvukárov, preto na nich ani nenájdete nejaké ovládacie zariadenie, ako na bežných komerčných kúskoch. Ideálne sa hodia napríklad na napojenie na zosilňovače.

Ak vás tieto slúchadlá zaujali, budete si musieť priplatiť, keďže budú stáť 450 dolárov. Začnú sa predávať od októbra.

cl1_detach
ZDROJ | RHA

Pozrite siFender FXA7 – najdrahšie slúchadlá na trhu?

CL1-Pixate-Master-1
ZDROJ | soundguys

ZdrojRHA

Komentáre k článku