Revolúcia! Google testuje okuliare s rozšírenou realitou!

Neoficiálne informácie sa potvrdili a Google oznámil vývoj vlastných futuristických okuliarov s displejom, kamerou a inými funkciami. Zatiaľ nie je potvrdené, či okuliare budú fungovať samostatne alebo poslúžia ako príslušenstvo k telefónu. Do predaja by sa mali dostať už dokonca tento rok, navyše jeden zo zakladateľov Googlu, Sergey Brin, sa objavil na verejnosti s prvým prototypom.

Project Glass

Okuliare namiesto smartfónu?

Google prezentuje svoje okuliare ako tzv. „Project Glass“, ktorý získal aj vlastnú stránku na sociálnej sieti Google+. Nemalú predstavu o chystanom revolučnom zariadení vykreslí k životu aj výborne spracované prezentačné video. Pravdupovediac, to o projekte zatiaľ prezradilo najviac. Okuliare s malým HUD (head-up display) budú poskytovať pripojenie na internet, navigáciu, používanie mailu alebo napríklad aj telefonovanie. Všetky funkcie by mali byť samozrejme ovládané hlasom. Počas cesty pohľadom na oblohu tak skontrolujete počasie alebo pohľadom zistíte doprávné obmedzenia a necháte sa navigovať inou trasou. Rozšírená realita nadobudne nový pojem. Okuliarom by nemal chýbať ani fotoaparát, ktorý má mať ale nízke rozlíšenie.

Project Glass

Všetky informácie stále na očiach

Podľa oficinálnych fotografií by sa cez okuliare od Googlu nemalo pozerať neustále. Nie sú priamo v zornom poli ale o malý kúsok vyššie. Vaše osobné HUD budete využívať zrejme len v prípade potreby pohľadom o niečo vyššie. Samozrejme, že koncept sa môže zmeniť ale celé okuliare zrejme Google nevyvíja, či už z pohľadu bezpečnosti, praktickosti alebo nedostatočne pokročilej alebo drahej technológie. Koncept už používa jeden z dvojice zakladateľov Googlu Sergey Brin. Na vážnosti projektu dodáva aj informácia, že prezentácie a možno už aj predaj fungujúcich okuliarov má byť už tento rok. Zdá sa, že Google môže začať novú revolúciu na poli mobilných zariadení a o pár rokov absolútne zabudne na nejaké smartfóny, ktoré sme nosili po vreckách. Aj keď na začiarku budú pravdepodobne inteligentné smartfóny asistovať futuristickým okuliarom.

Project Glass

A ako by to nemalo vyzerať si môžete pozrieť na paródiách :).

 

Foto: Google

Komentáre k článku