Reproduktor Amazon Echo aj služba Music Unlimited prichádzajú na Slovensko

ZDROJ | Amazon

Amazon si nakoniec spomenul aj na nás, Slovákov a do našej republiky už bude možné objednať reproduktor Amazon Echo. Prichádza aj hudobná služba Music Unlimited.

Amazon sa už dlhšie snaží súperiť s Google. Či už ide o inteligentného asistenta (Google Now vs Alexa) alebo asistenta do domácnosti (Google Home vs Amazon Echo), americký internetový predajca si chce ukrojiť čo najväčší kus z trhového koláča. Teraz však Jeff Bezos a jeho spoločnosť prichádzajú s krokom, ktorý by mal ich tempo rastu urýchliť.

Pozrite siAmazon chce s novými Echo zariadeniami ovládnuť každý kút našich domácnosti

Amazon totiž rozširuje dostupnosť svojho inteligentného asistenta Amazon Echo do ďalších 28 krajín, medzi nimi aj do Slovenskej a Českej republiky. Zatiaľ čo Google u nás oficiálne svoje produkty nepredáva, Amazon ich distribuuje aspoň online spôsobom. Ceny by mali, ako je zvykom, zostať rovnaké ako v Spojených štátoch amerických, menu dolár však treba nahradiť za eurá.

ZDROJ | Amazon

Okrem toho má Amazon v ruke ešte jedno eso, a tým je streamovacia služba Music Unlimited. Tá už nebude konkurovať len Google Play Music, ale aj Spotify. Alternatíva od Amazonu v ničom nezaostáva. Ponúka aplikáciu pre Android, iOS aj internetové rozhranie a v jej knižnici sa nachádza viac ako 40 miliónov pesničiek. Dostupnosť slovenských titulov sa ale zatiaľ na spomínanú konkurenciu nedoťahuje. Ceny by sa mali pohybovať od 4,99 eur mesačne pre používateľov účtov Amazon Prime a 9,99 eur pre obyčajných zákazníkov.

ZDROJ | Amazon

Objednávanie reproduktorov Amazon Echo by malo prebiehať napríklad cez nemeckú doménu stránky Amazon.de, pri našom pokuse sa nám ale zatiaľ produkt na Slovensko objednať nepodarilo. Pár dní teda ešte potrvá, kým bude rodina Amazon Echo dostupná. Aplikácia Amazon Music sa však už nachádza na Google Play, ako aj AppStore.

ZdrojAmazon

Komentáre k článku