Reon Pocket – gadget, ktorý vám pomôže nespotiť sa ani v týchto horúčavách

ZDROJ | Reon Pocket

Japonská spoločnosť Sony investovala do zaujímavého gadgetu. Reon Pocket je prenosná klimatizácia, ktorá vám v lete bude ochladzovať oblečenie.

Ak niekedy budete v Japonsku, určite si všimnete, že drvivá väčšina Japoncov pracuje v korporáciách a sú oblečení rovnako – čierne nohavice a biela košeľa, prípadne majú celý oblek. V tropických dňoch a s japonským vlhkom je takýto outfit dosť nepríjemná kombinácia.

ZDROJ | Reon Pocket

Pozrite si4DX – zážitok z kina, ako žiadny iný

Aj preto vznikol tento zaujímavý gadget, ktorý by mnohí ocenili aj u nás. Reon Pocket je crowdfundingovo financovaný projekt, ktorý ponúka inteligentnú klimatizáciu, ktorú viete nosiť na oblečení. Stačí na to špeciálna košeľa, ktorá obsahuje púzdro na túto klimatizáciu. Tá sa do púzdra zasunie a následne si cez smartfón aplikáciu nastavíte chladenie.

Výhodou je, že zariadenie neprodukuje vzduch, ale tzv. Peltierov efekt. Ten je spustený tak, že do zariadenia vojde elektrický prúd, čo spôsobí, že sa teplota zníži na 23 stupňov Celzia alebo zvýši na úroveň 36 stupňov Celzia. Áno, Reon Pocket ponúka aj zvýšenie teploty, ktoré využijete v zimných mesiacoch.

ZDROJ | Reon Pocket

Pozrite siSlnečné okuliare G1 s bone conducting reproduktormi – nevyužitý potenciál

Nastaviť teplotu si musíte v aplikácii, no Sony do budúcna chce automatické nastavenie. Výdrž batérie na jedno nabitie by malo byť slušných 24 hodín. Nabíjanie by nemalo presiahnuť 2 hodiny.

Reon Pocket by sa mal na trhu objaviť v priebehu marca 2020 a čo je škoda, dostupný bude iba pre japonský trh. Veríme, že sa nejakým spôsobom dostane aj k nám do Európy, kde by sa nám takéto zariadenie extrémne hodilo najmä počas tohto leta. Čo sa týka ceny, Reon Pocket sa bude predávať za 12 760 jenov, čo je približne 105 euro. Je prekvapivé, že s takýmto unikátnym vynálezom prišli Japonci až teraz.

ZdrojReon Pocket

Komentáre k článku

Milí čitatelia a návštevníci portálu TECHBOX.sk, pre skvalitnenie našich služieb používame súbory cookies. Prehliadaním stránky TECHBOX.sk súhlasíte s používaním týchto súborov. Viac info