Renault označil nový elektrický Zoe za významný míľnik

ZDROJ | Renault

Renault spúšťa predaj najnovšej verzie svojho najpredávanejšieho elektromobilu. Objednávky na nový Renault Zoe prijíma od polovice septembra, no s dodávkami počíta od januára 2020. Známe sú už aj ceny, aj keď to nie je tak úplne pravda.

Pozrite siRenault ZOE Z.E. 40 bude úspešný elektromobil, pozrite sa prečo

Nová verzia Renault Zoe má väčšiu 52 kWh batériu, ktorá mu umožní dojazd až 395 km podľa WLTP. Oproti predchádzajúcej verzii sa kapacita batérie zvýšila až o 32 percent (z pôvodných 41 kWh). Nový Reault Zoe ponúka rýchlonabíjanie CCS s výkonom 50 kW a až 22 kW palubnú nabíjačku.

ZDROJ | Renault

Podľa Renaultu je rýchlejšie nabíjanie jednosmerným prúdom až do 50 kWh schopné dodať za 30 minút energiu na cca 145 km jazdy. Nabíjací port CCS sa nachádza za logom Renault, pričom nová zástrčka je o niečo väčšia ako predchádzajúca. Pozostáva z európskej štandardnej zásuvky a dvojpólového konektora pre nabíjanie jednosmerným prúdom.

Pozrite siV Nórsku sa už predáva viac elektromobilov, ako bežných áut!

Pri použití nástennej nabíjačky s výkonom 7 kW, ktorú Renault dodáva zákazníkom ako štandard, sa nový Zoe dokáže nabiť z 0 na 100 percent za deväť hodín a 25 minút.

Nová verzia Renault Zoe bude dodávaná s dvoma verziami motora – R110 (80 kW, 225 Nm) a R135 (100 kW, 245 Nm) a dosiahne maximálnu rýchlosť 140 km/h.

ZDROJ | Renault

Kým predpokladané parametre boli známe už skôr, neznámou veličinou zostávala cena. To sa teraz zmenilo, hoci len čiastočne. Cena základnej verzie vo výbave Zen bez dotácií začína na úrovni 19 900 €. Vo výbave Intens sa bude Zoe predávať za 21 900 € a najvyššia výbava Edition One zdvihne cenu na 25 500 €. Má to však menší háčik – ide o cenu bez batérie. Za tú bude automobilka inkasovať pravidelný mesačný poplatok, ktorého výšku však zatiaľ neupresnila.

V Číne to ide aj lacnejšie

Na čínskom trhu ponúka Renault aj lacný malý elektromobil v dizajne SUV pre mestskú premávku City K-ZE. Tamojší zákazníci môžu základnú verziu pri zohľadnení dotácií získať aj za „cenu Dacie“ – v prepočte asi 7 900 €.

ZDROJ | Renault

Odhadovaná spotreba elektromobilu Renault K-ZE je 10,8 kWh/100 km. Najvyššia verzia stojí v dotovanej cene v prepočte 9 140 € a ponúka elektromotor s výkonom 33 kW (125 Nm) a batériu s kapacitou 26,8 kWh, ktorá zaistí dojazd 271 km (podľa NEDC). Maximálna rýchlosť je síce len 105 km/h, ale pre mestské vozidlo postačuje. Renault K-ZE využíva čínsky štandard rýchlonabíjania GB/T.

Tento elektromobil sa zatiaľ predáva len na čínskom trhu, ale údajne by sa mal objaviť aj v Európe. Hoci s vyššou cenovkou, pri údajnej predajnej cene okolo 15 000 € by si klientelu našiel, zvlášť v prípade, že cenu skorigujú dotácie na elektromobilitu.

ZdrojElectrive.com

Komentáre k článku