Renault Kwid je uletený koncept, ktorý si so sebou nosí aj drona

Koncepty áut sú často poriadne vzdialené realite, na druhú stranu dávajú voľné ruky fantázii dizajnérov. To, čo dokážu indický dizajnéri predstavila automobilka Renault počas výstavy Delhi Auto Show v Indii, kde svet prvýkrát mohol uvidieť Renault Kwid.

Renault Kwid

Renault sa pri navrhovaní konceptu Kwid poriadne utrhol z reťaze. Tento koncept malého mestského crossoveru totiž posúva hranice ďalej. Vo vozidle kompaktných rozmerov sa vraj pohodlne odvezú traja cestujúci, ktorí budú sedieť v jednom rade vpredu a to dokonca s vodičom v strede. V zadnej časti by mal byť núdzový priestor pre dvojicu cestujúcich. O pohon prednej nápravy tohto krpca sa má starať preplňovaný motor Renault 1,2 TCe s dvojspojkovou automatickou prevodovkou.

Renault Kwid

Dizajn, motor a prevodovka však nie sú tým, čo robí tento koncept výnimočným. V zadnej časti Renaultu Kwid sa totiž nachádza malý lietajúci dron, ktorý môže posádka vyslať na prieskumnú misiu v teréne. Kvadrikoptéra je ovládaná priamo z palubnej dosky pomocou tabletu, pričom ju môže ovládať ktorýkoľvek člen posádky. Okrem priameho manuálneho ovládania môže dron letieť aj po vopred naprogramovanej trase, zloženej z GPS súradníc. Posádka by vrak takto mala byť aj v náročnom teréne schopná zistiť, čo sa pred autom nachádza.

Renault Kwid však podľa dostupných informácií nie je žiadnou predzvesťou pripravovaného modelu tejto francúzskej automobilky. V tomto prípade sa len jedná o predstavenie možností a šikovnosti indických dizajnérov. Práve v Indii počas výstavy Delhi Auto Show bol Renault Kwid predstavený, čím sa stal prvým konceptom automobilky, ktorý bol predstavený mimo Európu.

Renault Kwid

Foto: Renault

Komentáre k článku