Renault EZ-ULTIMO – luxusná obývacia izba na kolesách

Koncepty autonómnych vozidiel sú čoraz odvážnejšie. Platí to aj o novom vozidle Renault EZ-ULTIMO, ktoré okrem prepravy slúži na pohodlné vychutnanie si drinku v luxusnej obývačke.

https://www.youtube.com/watch?v=6YYI9bqfWos

Takmer každý deň je oznámený nejaký zaujímavý koncept autonómneho auta, ktoré má slúžiť na pohodlnú prepravu z jedného miesta na druhé. Pozerajúc na nový koncept Reanultu si hovorím, aby tú tá budúcnosť už bola.

Počas parížskeho autosalónu sa na nových záberoch ukázal koncept Renault EZ-ULTIMO. O pohodlný zážitok z jazdy sa postará luxusne vybavený interiér z materiálov ako mramor, drevo či koža.

ZDROJ | Renault

Pozrite siAutonómne doručovanie? Čoskoro bude vďaka Renaultu a jeho EZ-PRO

Renault oznámil, že koncept je plánovaný ako plne-elektrický a autonómny. Je určený pre šoférske služby pre luxusné hotely, letiská a reštaurácie.

Renault EZ-ULTIMO sa tiež zameriava na súkromie pasažierov a to vďaka sklu, cez ktoré je vidieť iba z jednej strany. Automobilka tiež tvrdí, že vozidlo sa pri pohybe mení vďaka dopadom svetla a vyzerá to, akoby sa menila farba.

Pri objednaní auta cez aplikáciu stačí už iba počkať. V interiéri je už všetko prispôsobené pohodliu pasažiera vrátane rotujúcich sedadiel, ktoré sa prispôsobia podľa potreby.

ZDROJ | Renault

Pozrite siRenault vytvorí prvý „inteligentný ostrov“ aj vo Francúzsku

Čo sa týka autonómneho riadenia, ide o level 4 autonómnosti s možnosťou bezdrôtového dobíjania. Nechýbajú jazdné senzory, kamery a LiDAR systém. Pre pasažierov bude v interiéri aj 5G sieť. Napriek tomu, že vozidlo je rozmerovo dostatočne objemné, je určené iba pre troch pasažierov.

Renault EZ-ULTIMO je samozrejme iba koncept, jeden z mnohých, ktoré pripravuje Renault, no napriek tomu nám ukazuje, čo môžeme v blízkej (dúfajme) budúcnosti očakávať. Čo na tento futuristický koncept obývacej izby na kolesách z francúzskej dielne Renault poviete?

ZdrojRenault

Komentáre k článku