Reinkarnácia HERE – ohlásila navigáciu na požiadanie

ZDROJ | HERE

Spoločnosť HERE Technologies na CES 2019 predstavila „Navigáciu na požiadanie HERE“ (HERE Navigation On Demand). Má ísť o prvé navigačné riešenie SaaS na svete a riešenie s pripojenou službou pre vozidlá.

SaaS (software as a service – softvér ako služba) je model nasadenia softvéru, pri ktorom prevádzkovateľ služby hostuje aplikáciu a službu ďalej ponúka zákazníkom on-line cez internet.

Pozrite siPomocou navigácie HERE môžete sledovať dopravné zdržania v priamom prenose

Navigácia na požiadanie HERE je služba, ktorá kombinuje výhody integrovanej navigácie s riešeniami mobilnej navigácie. Toto integrované riešenie funguje bez nutnosti nákupu softvéru. Ponúka jednoduché a cenovo výhodné nasadenie v pripojených systémoch zabudovaných v aute, aj na mobilných zariadeniach.

Príležitosť pre automobilky

Nová navigačná platforma umožní výrobcom automobilov poskytnúť nové a diferencované skúsenosti vodičom a cestujúcim. Zároveň sa tým zjednoduší dodávateľský reťazec, čo zníži náklady.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=tS4aaV36wgs

Navigácia na požiadanie HERE predstavuje pre automobilky riešenie, ktoré je jednoducho konfigurovateľné. Zároveň môžu nasadzovať navigáciu pre rôzne platformy informačných technológií, vozidiel alebo úrovne výbavy. Riešenie je kompatibilné s najpoužívanejšími operačnými systémami, môže byť spustené v systéme infotainmentu, a môže sa zrkadliť z mobilného telefónu.

Pozrite siNavigácia Sygic predstavuje funkciu Driving Assistant pre vozidlá Ford

S využitím platformy HERE Open Location a príslušnej sady softvérových vývojárskych nástrojov dokážu výrobcovia áut sami, alebo prostredníctvom tretích strán vytvoriť pre túto navigáciu prídavné funkcie podľa vlastných preferencií.

ZDROJ | HERE

So sprievodcom Navigation On Demand si automobilky môžu vybrať nasadenie vlastnej značky na všetkých displejoch vo vozidle, aj mimo neho. Hlboká integrácia do vozidla prináša lepšiu používateľskú skúsenosť a pomôže znížiť rozptyľovanie vodiča.

Výrobcovia automobilov napríklad môžu vodičom umožniť vyhľadávať nabíjacie stanice a platiť za nabíjanie svojho elektromobilu priamo z navigačnej aplikácie bez toho, aby museli prepínať medzi rôznymi zobrazeniami, či používať rôzne aplikácie.

Vždy aktuálne dáta, aj podpora autopilotov

Navigácia na požiadanie HERE využíva skúsenosti firmy v oblasti riešení pre leteckú dopravu. Umožní to aktualizáciu máp, údajov a softvéru, keď je vozidlo v distribučnej sieti. Prenos dát medzi automobilom a cloudom má byť úplne bezpečný.

Pozrite siSygic Smart Mobility Platform – viac ako navigácia

Schopnosť nasadiť Navigáciu na požiadanie HERE na zabudovaných, aj mobilných platformách a tiež vyvíjať prídavné funkcie pomocou platformy HERE Open Location znamená, že sa môže ľahko integrovať aj do rozsiahlych on-demand riešení, ktoré umožňujú zdieľané jazdy, alebo zdieľanie vozidiel.

Navigácia na požiadanie HERE dokáže poskytovať automapy a dynamické dáta z cestnej premávky do asistenčných systémov vozidiel ADAS (Advanced driver-assistance systems)  a riadiacich jednotiek autopilotov.

ZDROJ | HERE

Automobilky intenzívne pracujú na vývoji systémov autonómnej jazdy. Keď budú tieto riešenia zrelé pre rutinnú prevádzku, Navigácia na požiadanie HERE je pripravená podporiť migráciu od asistenčných systémov ADAS k autonómnej jazde.

Užívateľsky priateľské prostredie podporí aj integrácia hlasového ovládania Amazon Alexa do navigácie a nechýba ani ďalšia spolupráca HERE s LG Electronics.

Pozrite siLG a HERE tvoria novú telematiku pre autonómne autá

LG Electronics a Luxoft spolupracujú na sprístupnení Navigácie na požiadanie HERE pre ekosystém webOS, ktorý sa rozširuje od spotrebnej elektroniky aj do informačných a zábavných systémov pre autá.

Automobilkám to prostredníctvom integrácie aplikácie Navigácie na požiadanie HERE v systéme webOS Auto umožní skrátiť čas na uvedenie svojich infotainmentových riešení do prevádzky a ponúknuť pripojené služby bez kupovania SW balíkov .

ZdrojHERE

Komentáre k článku