JBL Reflect Aware C – slúchadlá potlačujúce okolitý hluk aj vďaka USB-C

ZDROJ | JBL

Spoločnosť JBL, známa v oblasti zvukových zariadení, predstavila nové slúchadlá JBL Reflect Aware C disponujúce potláčaním okolitého zvuku s aktuálne sa rozširujúcim USB konektorom typu C.

Práve USB typu C poskytuje energiu pre audio a aj spomínanú funkciu potláčania zvuku. Nedávno predstavený smratfón HTC 10 podporuje používanie práve tohto nového modelu.

Pozrite siApple opäť vymieňa káble. Tentoraz ide o USB-C káble dodávané…

Reflect Aware C sú svojim dizajnom určené hlavne pre aktívne zameraných ľudí. Ergonomický dizajn slúžiaci predovšetkým proti vypadnutiu z uší počas cvičenia či behanie zaujme mnohých príležitostných a profesionálnych športovcov.

Funkcia potlačenia okolitého zvuku, vďaka ktorej chce firma presadiť nový model, disponuje základnými nastaveniami. Je možné úplne odfiltrovať okolie alebo ho len čiastočne vnímať.

Reflect Aware C-11
ZDROJ | JBL

Nechýba ani zabudovaný mikrofón, vďaka ktorému je možné Reflect Aware C používať aj ako hands-free set. Základné tlačidlá slúžia na ovládanie hlasitosti hudby a jej prepínanie.

Z pohľadu využiteľnosti, je konektor USB typu C ešte len v rozkvete. Hlavne aj vďaka produktom značky Apple sa čoraz viac dostáva do povedomia verejnosti.

Postupne tak môžeme sledovať vývoj, ktorý naznačuje prechod na jednotný konektor. Tak ako aj novinka HTC 10, ktorá sa začne predávať v máji tohto roka, už disponuje USB-C portom slúžiacim na nabíjanie a tiež aj na prenos audia.

Pozrite siSanDisk na MWC 2016 predstavuje nový USB-C flash disk, ktorý…

Spoločnosť JBL zatiaľ neuviedla bližšie informácie k uvedeniu novinky do predaja, tak isto ako aj k cene. Je šanca, že to nebudú jediné slúchadlá s USB-C konektorom v tomto roku.

Za zmienku stojí model Reflect Aware s cenovkou 199,95 dolárov predstavený na podujatí CES 2016, tiež disponujúci potláčaním okolitého zvuku, avšak tento model je určený výhradne pre Apple zariadenia. Cena Reflect Aware C by mala byť podobná alebo dokonca nižšia ako pri Reflect Aware.

ZdrojJBL

Komentáre k článku