Reevo – elektrický bicykel zo sci-fi filmu ešte neprišiel ani prvým zákazníkom

ZDROJ | Indiegogo

Minulý rok sme písali o futuristickom bezvýpletovom elektrickom bicykli Reevo, ktorý zbieral financie na Indiegogo. Medzitým bicykel stále nedorazil ani prvým zákazníkom.

Reevo bicykel lákal na maximálnu rýchlosť bicykla 40 kilometrov za hodinu pre americký trh (750 W motor) a 25 kilometrov za hodinu pre európsky trh (250 W motor). Dojazd na jedno nabitie výrobca udával 60 kilometrov. Pre americký trh je na výber medzi pedálovým asistentom a klasickým pohonom ako pri motorke a pre európsky trh je dostupný iba pedálový asistent. Futuristicky je vyriešené aj odomykanie bicykla, ktoré funguje na dotykový snímač odtlačku prstu.

Pozrite siReevo – elektrický bicykel ako zo sci-fi filmu

Bicykel mal pôvodne prísť prvým záujemcom už začiatkom roku, no kvôli niekoľkým odkladom dorazí podľa oficiálnej crowdfundingovej stránky až v júli 2021. Dokonca sa objavili aj špekulácie, že Reevo je podvod, ktorý iba mal vylákať z ľudí peniaze.

Dôvodom mal byť tiež nedostatok informácií o firme, ktorá ho vyrába či omeškania. Taktiež špekulácie otváralo samotné spracovanie bicykla.

Príkladom sú samotné bezvýpletové kolesá, ktoré nemusia byť tak nenáročné na údržbu, ako výrobca deklaruje. Dôvodom, prečo majú kolesá na bicykli či iných dopravných prostriedkoch výplet je, že toto riešenie funguje a ponúka otáčanie okolo osi. Absencia výpletu môže spôsobiť, že bicykel bude náchylnejší na nehody.

Ďalším príkladom sú brzdy, ktoré sú klasické ráfkové náchylné na poškodenie. Čo sa týka hmotnosti bicykla, výrobca tvrdí, že aj s batériou by mal bicykel vážiť približne 25 kilogramov.

ZDROJ | Indiegogo

Pozrite si2021 Trek E-Caliber – ďalší ultra ľahký elektrický bicykel na trhu

Bicykel stále nedorazil ani prvým zákazníkom, ktorí sa ho mali dočkať začiatkom marca 2021. Napriek podozreniam výrobca sľubuje dodanie v júli 2021 a aktívne komunikuje so zákazníkmi ako na sociálnych sieťach tak v otázkach na platforme Indiegogo.

Okrem pár oficiálnych videí sme sa žiaľ stále nedočkali recenzií či prvých dojmov z tohto zaujímavo vyzerajúceho bicyklu.

Prečo vám pripomíname jeden rok starý článok? V roku 2021 vám budeme pravidelne pripomínať tie najzaujímavejšie, najčítanejšie či najdôležitejšie články, ktoré sme na TECHBOX.sk v priebehu rokov publikovali. Zároveň sa vždy budeme snažiť priniesť niečo nové, čo vám obohatí starší obsah.

ZdrojIndiegogo

Komentáre k článku