Spoločnosť RED poodhalila, ako funguje holografický displej v Hydrogen One

ZDROJ | Leia

Každý, kto sa zaujíma o tvorbu profesionálnejších videí sa už musel stretnúť s kamerami značky RED. Táto spoločnosť dávnejšie oznámila, že pracuje na telefóne Hydrogen One, ktorý má mať holografický displej. Ten však do dnes verejnosť nevidela, no teraz už aspoň vieme, ako bude fungovať.

Spoločnosť RED vzala marketing svojho 1 200-dolárového smartfónu Hydrogen One svojsky. Vieme cenu a časom sa vďaka niekoľkým šťastlivcom, ktorí ho dostali do ruky, dostal na verejnosť aj jeho dizajn. Do teraz sme však nevideli ukážku displeja, ktorý by mal byť podľa spoločnosti RED holografický.

https://youtu.be/tQzqFbwWPSk

Najnovšie spoločnosť prezradila, že displej pre tento telefón vyvinula v spolupráci so spoločnosťou Leia. Tento startup, ktorý vznikol v laboratóriách Hewlett-Packard, vyvinul technológiu Lit by Leia.

Pozrite siRED HYDROGEN ONE – prvý smartfón s holografickým displejom

Táto technológia bude zrejme v Hydrogen One využívať smerové podsvietenie, ktoré vytvára dve rôzne pohľady na ten istý objekt. Nejde teda o úplne nový druh displeja, ale o modifikovaný spôsob podsvietenia. Pravé a ľavé oko dostávajú mierne odlišný obraz, čím vzniká ilúzia 3D obrazu. V podstate ide o vylepšenú verziu technológie, ktorú využívajú 3D displeje, ktoré nevyžadujú 3D okuliare.

https://youtu.be/JGR03TzZONA

Výroba displeju s technológiou Lit by Leia údajne nestojí o nič viac, než výroba bežného displeja. Cenovku 1 200 až 1 600 dolárov teda vytvárajú ostatné aspekty telefónu ako sú použité materiály a zrejme aj značka.

ZDROJ | Leia

Vedenie spoločnosti RED dokonca kúpilo čiastočný podiel v spoločnosti Leia a teda zrejme nepôjde o jednorazové okúsenie trhu smartfónov. RED Hydrogen One by sa mal dostať na trh niekedy v prvej polovici budúceho roku.

ZdrojBusiness Wire

Komentáre k článku