Red Bull Zubor – eventové vozidlo, ktoré na cestách neprehliadnete

Pocit, že sa za vami obzerajú okoloidúci chodci a ostatní šoféri je na nezaplatenie, najmä keď dostanete možnosť jazdiť na najnovšom eventovom aute Red Bull Zubor, ktorý je nabitý technológiami. My sme takú možnosť dostali.

Do každého terénu

Vozidlo sme mali možnosť prevetrať na Slovakia Ringu. Keď som ho videl prvýkrát, myslel som, že budeme jazdiť iba na klasickom okruhu a nie, že pôjdeme rovno na off-road okruh. Vozidlo nemá problém s akýmikoľvek stúpaniami či ťažkým terénom, práve naopak, poradilo si aj s námrazou a hustým blatom.

Základ vozidla tvorí ikonický americký pick-up Dodge RAM 1 500. Vidno to aj na interiéri, kde nájdeme charakteristické logá auta. Všetko ostatné je však originálna nadstavba Red Bullu vrátane vonkajšej kapoty a prvkov.

Druhé kolo na off-road okruhu som si sadol za volant ja a išlo o skutočný zážitok jazdiť s takýmto veľkým autom. Jediné, čo nepoteší, je spotreba, ktorá sa pri tomto benzínovom obrovi vyšplhá na desiatky litrov na 100 kilometrov za hodinu. Maximálna rýchlosť je 170 kilometrov za hodinu, no pri jazde v tomto „tanku“ budete zážitok z jazdy cítiť už pri diaľničnej rýchlosti.

Samozrejme treba dodať, že vozidlo je v prvom rade určené na kultúrne a športové podujatia, kde dokáže rozprúdiť hudobnú a hernú zábavu.

Pozrite siSlováci chcú urobiť revolúciu v nabíjaní, stačí im gyroskopická guľa

Skutočný transformer

Okrem toho, že Red Bull Zubor zvládne akýkoľvek terén, vie sa v priebehu niekoľkých minút transformovať na eventovú základňu s pultom pre DJ a JBL reproduktormi.

Celý systém je poháňaný vlastným 2,6 kW generátorom. Stačí stlačiť tlačidlo a strecha sa vysunie na úroveň, že sa za pult zmestí DJ. Z druhej strany sa otvorí vchod do zadnej časti, kde nájdeme celú aparatúru.

Nechýbajú chladničky na nápoje či najnovšia konzola PlayStation 5. Tú si môžete zahrať na niektorej z troch obrazoviek, ktoré sú umiestnené na vozidle a dajú sa podľa potreby vysúvať. Toto vozidlo je jednoducho splnený sen pre fanúšikov šou Pimp my Ride z MTV.

Pokiaľ vás zaujíma, kde sa bude dať Red Bull Zubor vidieť, stačí sledovať oficiálnu stránku redbull.sk/zubor, kde sa objavia plánované akcie. Nezabudnite tiež sledovať náš Instagram TECHBOX.sk, kde nájdete viacero stories a fotiek z našich dojmov, ktoré sme zažili s Red Bull Zubor.

Komentáre k článku