VU+ UNO 4K – s jeho personalizáciou sa vybláznite

ZDROJ | AB-COM

Chcete nový satelitný prijímač a vašimi hlavnými podmienkami je UHD rozlíšenie a Enigma? Do výberu v tomto prípade určite zahrňte nový VU+ UNO 4K.

Naše hodnotenie

97%
0 100

Výhody

  • neskutočne rýchle prepínanie UHD kanálov
  • bohaté možnosti prispôsobenia systému
  • dvojica FBC tunerov

Nevýhody

  • oficiálna verzia softvéru má svoje obmedzenia
  • nie je možné priamo vložiť pevný disk do zariadenia

Jednou vetou

Na personalizácii tohto satelitného prijímača sa budete môcť doslova vyblázniť.

Nielenže spĺňa obe podmienky, ale je cenovo najdostupnejším UHD prijímačom so systémom Enigma 2. Samozrejme vysielanie UHD nie je podmienkou k tomu, aby ste tento prijímač plnohodnotne používali, ale prečo byť nepripravený, však?

Hlavnou výhodou VU+ UNO 4K je okrem ceny aj dvojica FBC tunerov.ZDROJ | AB-COM

O príjem signálu sa v tomto prijímači stará dvojica FBC tunerov, z ktorých oba dokážu imitovať štyri samostatné tunery. Prvotné nastavenie prijímača je veľmi jednoduché, a to aj napriek tomu, že v základe chýba funkcia Fastscan.

Tú je však možné doinštalovať v alternatívnych softvéroch. Tešiť sa môžete na menej ako sekundové prepínanie UHD kanálov pri použití funkcie Fast Changing. Tá si automaticky dopredu obsadí jednotlivé tunery a má ich pripravené na prepnutie.

ZDROJ | AB-COM

Oficiálny softvér má samozrejme voči obľúbeným alternatívnym verziám určité obmedzenia. Patria sem drobnosti ako problémy s funkciou PIP, alebo nemožnosť využitia zabudovanej čítačky kariet.

Už oficiálny softvér však umožňuje spustenie beta verzie HBBTV na vybraných SK kanáloch. Okrem štandardného EPG tak získate aj doplnkové informácie, ako správy a v budúcnosti aj archív a multimediálny obsah.

ZDROJ | AB-COM

V prípade oficiálnej verzie tiež platí obmedzenie nahrávania na disk. Na disk, ktorý sa pripája prostredníctvom USB 3.0 portu, nie je možné nahrávať.

Priame prehrávanie z disku však hravo zvládne aj oficiálna verzia softvéru, a to aj vrátane UHD videí. Možnosti využitia prijímača samozrejme podstatne vylepšujú moduly, ktoré pridávajú nové funkcie.

ZDROJ | AB-COM

Patrí sem napríklad internetový prehliadač Chromium, možnosť využívania DLNA, či množstvo iných doplnkov, ktoré sa hodia, ak sa radi so svojím prijímačom hráte.

Za zmienku určite stojí Transcoding Setup, pomocou ktorého môžete streamovať živé vysielanie priamo zo satelitného prijímača do mobilného zariadenia.

HBBTV vysielanie prinesie v budúcnosti podstatne bohatšie možnosti, ako jeho beta verzia.

Doplnok Channel Stream Converter zas umožní zdieľať tuner s iným prijímačom v rovnakej Wi-Fi sieti. Hravo tak môžete sledovať iné vysielanie na prijímači v obývačke a iné v spálni bez potreby vloženia dekódovacej karty.

Ani v tomto kúsku nechýba možnosť inštalácie množstva doplnkov a modulov.

Okrem toho nové prijímače VU+ ponúkajú aj prepracovanú aplikáciu YouTube, ktorá má rovnako prehľadné prostredie, ako aktuálne Smart TV.

Ak budete rozmýšľať, ako sa v aplikácii YouTube vrátiť späť, mám pre vás tip. Použite červené tlačidlo.

Oficiálny softvér ponúka iba základné možnosti v EPG, jeho alternatívna verzia je však podstatne zaujímavejšia.

VU+ UNO 4K aj napriek svojim malým rozmerom ponúkne neskutočne veľa možností využitia jeho potenciálu a hlavne bohaté možnosti prispôsobenia. Poteší aj pomerne priaznivá cena. Naša redakcia mu preto udelila ocenenie TIP REDAKCIE.

ZdrojČasopis TECHBOX 11/2016

Komentáre k článku