Volkswagen Polo 1.0 TSI – Zase o krok napred

Najnovšia generácia VW Polo sa priblížila väčšiemu Golfu viac, ako kedykoľvek predtým. Menej znalí značky budú mať problém spredu Polo od Golfu rozoznať, zozadu je tu jasný svetelný podpis. Polo je však dynamickejšie a jeho ostrejšie línie mu mimoriadne svedčia.

Jazdné vlastnosti sú na svoju triedu nadštandardné. Interiér je spracovaný precízne, páči sa mi najmä horizontálne členená palubná doska. Tvorcovia efektne prepojili panel tzv. Composition Media rádia s 8-palcovým dotykovým displejom s prístrojovým panelom. Na pohľad to pôsobí až luxusne, ale lesklá čierna plocha bude často plná odtlačkov prstov.

Dotykové tlačidlá okolo hlavného displeja síce eliminujú hardvérové prvky a pôsobia moderne, ale radšej by som uvítal klasiku s istejšou odozvou. Testovanej novinke chýbal príplatkový, plne grafický prístrojový panel, s ktorým VW posúva hranice v segmente. Efektne však pôsobí podsvietenie interiéru – jemná linka tiahnúca sa pozdĺž celej prístrojovej dosky končiaca vo výplní dverí. Podsvietenie v zadných dverách však v tomto segmente nečakajte.

Multimediálny systém má jednoduché ovládanie a prehľadné menu. Keďže ide o koncernové riešenie, budete ho poznať z áut Škoda či Seat. V našej testovačke (vrátane 7-DSG) s cenou 16 990 € po zľave chýbala navigácia, naopak potešila podpora MirrorLinku, AndroidAuto aj Apple CarPlay.

Osobne sa mi páči aj jednoduchá grafika menu. Nastavenia sú tak rýchle, či už chcete nastaviť parametre automobilu vrátane podsvietenia interiéru, alebo si vybrať zdroj multimédií. Oceňujem možnosť pridať logá k nastaveným rádiám, rovnako rýchle voľby v menu telefónu, ktoré si môžete nechať zobraziť aj s fotografiami pri kontaktoch – tie sa stiahnu automaticky, ak sú fotografie ku kontaktom uložené v pamäti telefónu.

K ekologickej jazde vás bude motivovať Think Blue Tréner, kde vidíte vaše hodnotenie za štýl jazdy. Mne sa podarilo dosiahnuť aj plné 100/100. Obrovským prekvapením bol zvuk audiosystému. Ak by výrobca na reproduktory nalepil názov niektorého známeho výrobcu audia, uveril by som, že mám príplatkové audio – Polo hrá skvele aj zo 6 reproduktorov v základe!

Asistenčných systémov si môžete dopriať množstvo. Nastavíte si ich na centrálnom displeji, a to v niekoľkých úrovniach fungovania. Pozitívne hodnotím aj cenu za adaptívny tempomat, v našej testovanej výbave zaň priplácate iba 120 €. To je skutočne „za facku“. Navyše funguje skvele až do rýchlosti 210 km/h a nechýba mu podpora núdzového brzdenia. Celkovo mám z nového VW Polo veľmi dobrý dojem, naozaj sa vydarilo.

ZdrojTECHBOX 12/2017 – 01/2018

Komentáre k článku