V-Moda BassFit Wireless – takmer dokonalé slúchadlá na športovanie

Prvotriedne bezdrôtové slúchadlá, ktoré si pri športovaní skutočne zamilujete. Problémom môže byť iba odolnosť voči vode, ktorá by mohla byť aj lepšia.

Naše hodnotenie

91%
0 100

Výhody

  • Moderný dizajn
  • Kvalitný zvuk
  • Bohaté príslušenstvo

Nevýhody

  • Chýba prepúšťanie hluku
  • Nízka odolnosť voči vode
  • Slabší dosah Bluetooth signálu

Jednou vetou

Slúchadlá V-Moda BassFit Wireless potešia nielen milovníkov kvalitného zvuku, ale tiež tých, ktorí si potrpia na štýl a moderný dizajn.

Značka V-Moda ponúka štýlové a kvalitné riešenia v oblasti audia. Najnovšie som mal možnosť otestovať ich čerstvú novinku, bezdrôtové slúchadlá V-Moda BassFit Wireless.

Ide o klasický typ športových slúchadiel spojených navzájom krátkym káblom, nie o plne-bezdrôtové slúchadlá s kolískou. Po dizajnovej stránke vyzerajú skutočne perfektne, ale tým je značka V-Moda známa.

Čierno-oranžové spracovanie, výrazné naušníky a variabilita prvkov sú základnými znakmi slúchadiel. Samotné naušníky sa dajú pomocou magnetu spojiť okolo krku, takže ich nestratíte.

Na spojovacom kábli slúchadiel V-Moda BassFit Wireless sa nachádza klasická ovládacia konzola na ovládanie hlasitosti či prepnutie skladby. Na tejto konzole nájdete aj mikrofón na vybavovanie telefonátov či na ovládanie hlasového asistenta. Pri behaní som sa však snažil so Siri niekoľkokrát komunikovať a nereagovala úplne ideálne.

Pozrite siV-Moda Crossfade 2 Wireless – vylepšená verzia kvalitných slúchadiel

V balení okrem slúchadiel nájdete aj praktické vrecko na prenášanie a nechýba tiež bohatá ponuka náhradných štuplov a gumových úchytiek rôznych veľkostí a tvarov.

V balení nájdete vymeniteľné štuple až v 4 veľkostiach – L,M,S a dokonca miniatúrne XS. Okrem štuplov sú k dispozícii úchytky a tri veľkosti špeciálnych modulov, ktoré zvyšujú komfort pri nosení a hlavne zabránia tomu, aby vám slúchadlá pri pohybe či cvičení vypadli.

Práve na cvičenie sú tieto slúchadlá ako stvorené. Vyskúšal som ich pri rôznych športových aktivitách a ani raz sa mi nestalo, že by mi vypadli, prípadne, že by sa nepohodlne nosili. Práve pohodlnosť býva často kameňom úrazu slúchadiel. Slúchadlá držia pri správnom zvolení jednotlivých štuplov a úchytov tak pevne, že sa ani nehýbu v uchu a nenarúšajú tak hudobný zážitok.

Čo sa týka kvality zvuku, tá je napriek tomu, že ide o bezdrôtové slúchadlá viac ako dobrá. Slúchadlá nemajú problém s výškami a ani s basovými sólami. Samozrejme, že štuplové slúchadlá nemôžu dosahovať kvalitu tých mostových, no napriek tomu tento model ponúka nadpriemerný audio zážitok. O kvalitu zvuku sa tiež stará aptX a AAC kodek.

Pozrite siV-Moda Forza Metallo Wireless – tomuto sa hovorí luxusné bezdrôtové slúchadlá!

Pri športovaní sa vám slúchadlá nezničia vďaka odolným materiálom a tiež vďaka odolnosti voči potu či vode. Napriek tomu, že odolnosť by mala byť relatívne vysoká, výrobca uvádza, že nie sú určené na plávanie, čo je určite škoda, keďže práve v bazéne by mohli nájsť využitie. Pri cvičení v posilňovni nie sú zlé, no skôr som ich používal na bežiacom páse než pri bežnom cvičení, kedy mi skôr zavadzali.

Raz som ich vyskúšal aj počas behu po vonku, no na outdoor športovanie sa slúchadlá vyslovene nehodia kvôli absencii funkcii prepúšťania okolitého hluku, ktorou disponujú niektoré novšie modely slúchadiel. Znamená to, že keď bežíte, nebudete zo svojho okolia počuť nič vrátane áut či iných účastníkov cestnej premávky. Na športovanie vo vnútri sú však ideálne.

Keď už spomínam tie nedostatky, tak treba dodať, že slúchadlá sa nabíjajú iba cez obyčajný microUSB kábel a pri počúvaní mi na slúchadlách prekážal slabší dosah Bluetooth signálu, ktorý sa prerušil, keď som prešiel do druhej miestnosti vzdialenej približne 10 metrov.

Slúchadlá V-Moda BassFit Wireless tiež podporujú zaujímavú funkciu duálneho spárovania s dvomi rôznymi Bluetooth zariadeniami, no tá však nefunguje úplne ideálne.

V mojom prípade som musel slúchadlá najprv spárovať s MacBookomu a až potom s iPhonom, opačne to nefungovalo. Následné počúvanie na dvoch rôznych zariadeniach fungovalo tak, že som musel skladbu na jednom zariadení prerušiť, aby som si mohol pustiť skladbu na druhom zariadení. Napriek tomu, že funkcia je príjemným plusom, nefunguje intuitívne.

Na druhej strane slúchadlá ponúkajú rýchle nabíjanie a úctyhodnú výdrž batérie až 11 hodín. Po spárovaní so smartfónom navyše uvidíte stav batérie slúchadiel ako indikátor na obrazovke.

Pozrite siV-Moda Bassfit – bezdrôtové slúchadlá s inovatívnym dizajnom

Po technickej stránke slúchadlá V-Moda BassFit Wireless ponúkajú frekvenčný rozsah 20 Hz až 20 000 Hz a impedanciu 14 ohmov.

Celkovo na slúchadlách oceňujem predovšetkým dizajn a kvalitu zvuku. Potešilo ma tiež bohaté príslušenstvo v balení a spomínaná vysoká výdrž batérie. Slúchadlá môžem odporúčiť, pokiaľ hľadáte ideálne riešenie na cesty a tiež na športovanie v uzavretých priestoroch ako sú posilňovne. Za cenu približne 130 eur rozhodne ľutovať nebudete.

Komentáre k článku