Reklama

TomTom Runner 3: fitness hodinky za prijateľnú cenu

Marek Hudák
88 %
Trh fintess hodiniek a náramkov postupne prevyšuje dopyt po inteligentných hodinkách, čomu čiastočne nasvedčujú aj nové TomTom Runner 3 so zaujímavou cenou a širokou ponukou funkcií.

Výhody

  • ovládanie
  • cena
  • široký výber aktivít

Nevýhody

  • čitateľnosť displeja v tme
  • chýbajúce notifikácie

Začiatkom októbra ste si mohli prečítať našu recenziu na fitness náramok Samsung Gear Fit2, ktorý zaujal predovšetkým certifikáciou IP68, množstvom sledovaných aktivít a snímačom srdcového tepu. Tentokrát sa pozrieme na nové TomTom Runner 3 so zaujímavou cenou a ovládaním.

Nové fitness hodinky s hmotnosťou 49 g a hrúbkou 11,5 mm zaujmú hneď na prvý pohľad. Nie síce veľkým či farebným displejom, ale špecifickým ovládaním systému zobrazovaného na čiernobielej obrazovke.

Práve tu sa dostávame ku kameňu úrazu, pretože vo večerných hodinách bola identifikácia zobrazených údajov takmer nemožná. Displej sa síce v tme rozsvieti, no iba automaticky a teda takmer vôbec nie v okamihu, keď to je nutné.

Ovládanie prostredníctvom štvorice tlačidiel v tvare štvorca sa javí ako dobrý nápad. Zo skúsenosti viem, že dotykové displeje niekedy nereagujú okamžite. Tiež nie je vždy ľahké v zhone listovať v ponuke.

Pozrite si

Samsung Gear Fit2 – poriadne vylepšený fitness náramok

Nový nápad som ocenil predovšetkým v súvislosti so športovou aktivitou, na ktorú je model prednostne určený. Počas behu na páse či počas bicyklovania na stacionárnom bicykli som mal pocit jednoduchšieho ovládania ako s podobným zariadením, s dotykovým displejom.

Široký výber aktivít poteší nejedného športovca. Tešiť sa môžete na klasický beh, počas ktorého hodinky prostredníctvom GPS signálu zaznamenávajú rýchlosť, tempo a vzdialenosť. Nechýba ani zaznamenávanie počtu spálených kalórií, snímač srdcového tepu a dokonca aj navigácia pri použití preddefinovanej trasy.

Jazda na bicykli disponuje totožnými údajmi, narozdiel od jazdy na stacionárnom, kde ma hodinky informovali len o srdcovom tepe a dobe trvania.

Vďaka vodeodolnosti do 40 metrov je možné požívať hodinky TomTom Runner 3 aj na plavárni. Výrobca na to myslel a implementoval aktivitu plávania so záznamom vzdialenosti, rýchlosťou, času, spálených kalórií a dokonca aj záberov.

Za zmienku stojí pretekársky režim, ktorý ma motivoval k lepším číslam na základe prechádzajúcich výsledkov.

Bol som ale prekvapený absenciou notifikácií na správy či hovory. Keďže sa ale jedna o vyslovené fitness hodinky, dá sa to odpustiť.

Pre menej aktívnych ľudí je tu možnosť voľby chôdze. Do úvahy prichádza aj nosenie hodiniek bez spustenej aktivity. Na konci dňa sa môžete pozrieť v aplikácii TomTom MySports, dostupnej na oboch najväčších platformách, koľko krokov ste spravili a koľko kalórii vás to stálo.

Výrobca zabezpečil kompatibilitu taktiež s aplikáciou Strava, Runkeeper, MyFintesss Pal, NikePlus a Edomondo. Po registrácii spojenou so zadaním základných údajov, ako je výška či váha, som sa mohol pustiť do stanovenia cieľov a analýzy už absolvovaných aktivít.

Pozrite si

Samsung Gear S3 classic – najlepšie hodinky od Samsungu

Aplikácia TomTom MySports má síce relatívne jednoduchý dizajn, no bez pripojenia na internet mi neposkytla takmer žiadne informácie o predošlej aktivite.

Predovšetkým bežci preferujúci behanie v lesoch si svoje výsledky pozrú pravdepodobne až doma.

Ocenil som ale desktopovú aplikáciu, v ktorej som získal komplexný prehľad o všetkých aktivitách s množstvom informácií.

Nemôžem nespomenúť záložku „Planning“, cez ktorú je možné nahrať naplánovanú trasu do pamäte hodiniek a vydať sa na turistiku či cyklotúru. Stačí použiť napríklad tento konvertor trasy z Google Map na súbor s príponou .gpx, ktorý sa potom nahrá do systému hodiniek.

Je ale nutné najprv si stiahnuť a nainštalovať ovládač, cez ktorý sa hodinky synchronizujú práve s internetovou verziou.

Výdrž batérie na jedno nabitie dosahuje približne tri týždne, no s neustálym GPS pripojením klesá na 11 hodín. Na jej opätovné nabitie výrobca pribalil špecializovaný USB kábel prepojiteľný do spodnej časti hodiniek.

Mnou testovaná verzia fitness hodiniek TomTom Runner 3 je dostupná už od 130 eur, no na trhu nájdete aj drahšie alternatívy napríklad so zabudovaným hudobným prehrávačom.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.