SÚBOJ | LAMAX Tips1 vs V-Moda BassFit Wireless – cena nie vždy rozhoduje

Porovnali sme dve bezdrôtové slúchadlá rôznych značiek a rôznych cenových kategórií, aby sme zistili či sa oplatí investovať, alebo skôr ušetriť, aby ste dostali kvalitné audio. Do súboja sme vybrali LAMAX Tips1 a V-Moda BassFit Wireless.

V našom teste sme sa rozhodli slúchadlá porovnať v piatich kategóriách – Dizajn a spracovanie, kvalita zvuku, príslušenstvo, cena a celkový dojem. V každom porovnaní získa víťaz jeden bod a pri celkovom dojme bude vyhodnotenie súboja.

Pozrite siSÚBOJ | Dyson V8 Absolute a Electrolux Pure F9 – batéria proti batérii

Dizajn a spracovanie

Slúchadlá by nemali iba dobre hrať, ale aj nejako vyzerať. Zároveň by mali byť kvalitne spracované, aby sa pohodlne nosili. V rámci tejto kategórie budeme hodnotiť dizajnové spracovanie, použité materiály a celkovú pohodlnosť pri nosení.

LAMAX Tips1

Slúchadlá od Lamaxu na prvý pohľad pripomínajú obyčajné štuplové slúchadlá, ktorých jediným dizajnovým prvkom sú trojuholníkové štuple. Celkovo však pôsobia veľmi „plastovo“ a obyčajne. Napriek tomu ich zachraňuje modré farebné spracovanie. Slúchadlá tiež zdobí masívna ovládacia konzola, na ktorej nájdeme základné ovládanie pre slúchadlá a microUSB port.

Celkovému spracovaniu škodí tiež to, že slúchadlá nedisponujú žiadnou odolnosťou, takže pri športe si budete musieť dávať pozor, aby neprišli od kontaktu s vodou. Čo sa týka pohodlia pri nosení, slúchadlá od firmy Lamax mi častokrát vypadávali a to aj po zmene veľkosti štuplov. Toto je ale individuálne, keďže každý má inú veľkosť ucha.

V-Moda BassFit Wireless

Značka V-Moda je známa svojimi dizajnovými kúskami a výnimkou nie sú ani tieto slúchadlá. BassFit Wireless vás zaujmú na prvý pohľad. Nie je to iba výraznými štuplami, ktoré sa dajú magneticky spojiť, ale aj stredovou konzolou, ktorá kombinuje výraznú oranžovú a čiernu farbu. Slúchadlá zároveň zdobia pripojiteľné úchyty, aby vám dobre držali na ušiach.

Celkové pohodlie pri nosení je vynikajúce a aj pri športovaní sa mi nestalo, že by mi slúchadlo vypadlo z ucha. Čo sa týka odolnosti, slúchadlá od V-Moda sa môžu pochváliť certifikátom IP67, ktorý zabezpečuje odolnosť voči potu a vode, čo je však škoda, do bazénu si ich zobrať nemôžete.

0 : 1

Pozrite siMegasúboj 6 prémiových Bluetooth reproduktorov

Kvalita zvuku

Základom každých slúchadiel je kvalitný zvuk, ktorý spočíva nielen v dobrom prenose hudby, ale aj kvalitných výškach či basovom zvuku. Alfou a omegou je, aby bol hudobný zážitok uveriteľný, čo sa nie vždy dá cez bezdrôtové slúchadlá dosiahnuť.

LAMAX Tips1

Napriek tomu, že som nemal vysoké očakávania, slúchadlá od Lamaxu nie sú na tom najhoršie. Dokonca som sa dočkal aj relatívne počúvateľného basového zvuku. No na druhej strane nečakajte žiadny audio zázrak. Pri pridávaní hlasitosti mi na slúchadlách prekážalo, že keď som sa dostal na maximum, slúchadlá na pol-sekundy prerušili skladbu, aby mi zvukovým signálom oznámili, že som na maximálnej hlasitosti.

V-Moda BassFit Wireless

Po zvukovej stránke jednoznačne vyhrávajú slúchadlá V-Moda BassFit Wireless. Basy sú výraznejšie, hlasitosť je vyššia a celkový zážitok z hudby je lepší. Pri pridávaní hlasitosti vás slúchadlá tiež upozornia, že ste dosiahli maximum, ale neprerušia vám skladbu a samotný signál je počuť iba jemne v pozadí. Tým, že slúchadlá výborne držia v ušiach a štuple si viete prispôsobiť, slúchadlá vám izolujú okolitý šum, takže si užijete oveľa lepší audio zážitok.

0 : 2

Pozrite siSÚBOJ | Bang & Olufsen Beoplay H9i vs. Bowers & Wilkins PX

Výdrž a príslušenstvo

Pri bezdrôtových slúchadlách je kľúčovou vlastnosťou výdrž batérie, ktorá rozhoduje o tom, či si ich môžete vziať aj na dlhšiu cestu ako pár hodín a tiež o tom, ako často ich budete musieť nabíjať. Okrem slúchadiel je pre niektorých dôležité aj príslušenstvo, ktoré sa nachádza v balení. Môže ísť o doplnkové štuple rôznych veľkostí, púzdro na prenášanie či kábel na nabíjanie.

LAMAX Tips1

Slúchadlá LAMAX ponúkajú priemernú výdrž okolo piatich hodín na jedno nabitie. Znamená to, že na každodenné cestovanie z práce a do práce budú vhodné, no na dlhší výlet lietadlom, autobusom či vlakom už budete musieť slúchadlá nejakým spôsobom dobíjať. V balení okrem samotných slúchadiel nájdete tri štandardné veľkosti štuplov. V balení nájdete potom už iba LAMAX nálepky, ktoré potešia, ale radšej by som prijal nejaké šikovné púzdro.

V-Moda BassFit Wireless

Slúchadlá od V-Moda na druhej strane ponúkajú slušnú výdrž okolo 11 hodín, ktorá sa však môže zmeniť v závislosti od hlasitosti. Napriek tomu, takáto výdrž umožní slúchadlá nabíjať raz týždenne pri počúvaní 1-2 hodín denne. Príslušenstvo je veľmi bohaté. V krabičke nájdete až 4 veľkosti štuplov vrátane veľkosti XS. Zároveň balenie obsahuje 3 páry ActiveFlex modulov a jeden pár Ear Hook háčikov, ktoré lepšie udržia slúchadlá v na uchu. Bohaté príslušenstvo dopĺňa plátenné vrecko na prenášanie. Jednoznačným víťazom tak je opäť V-Moda.

0 : 3

Pozrite si5 robotických vysávačov v najväčšom súboji na Slovensku

Cena

Pri rozhodovaní sa o kúpe slúchadiel je jedným s kľúčových faktorov cena. Tá by pri cestovných slúchadlách mala byť primeraná kvalite, no tiež by nemala byť privysoká, aby ste sa nemuseli báť, že vám slúchadlá niekde ukradnú.

LAMAX Tips1

Napriek tomu, že bezdrôtové slúchadlá nebývajú zrovna najlacnejšie, LAMAX perfektne konkuruje nízkou cenou, ktorá je iba 52 euro. Za takúto cenu dostanete relatívne kvalitné slúchadlá, ktoré ponúkajú základné funkcie a primeraný zvuk.

V-Moda BassFit Wireless

Pri V-Moda je cena 130 euro, čo je viac ako dvojnásobok oproti LAMAX slúchadlám. Ide síce o kvalitné slúchadlá, no za porovnateľnú cenu si viete už kúpiť aj plne-bezdrôtové slúchadlá, ktoré sú lepšie využiteľné. Na druhej strane slúchadlá V-Moda ponúkajú kvalitný zvuk, spracovanie aj výdrž, no víťazom tohto kola aj tak ostávajú LAMAX Tips1.

1 : 3

Pozrite siSÚBOJ | 4 fotokalendáre z pohodlia domova

Celkový dojem

Pred samotným testovaním som si myslel, že medzi slúchadlami za 50 a 130 euro nebude taký veľký rozdiel. Opak je však pravdou a niekedy skutočne platí pravidlo, že za kvalitu sa platí. Slúchadlá LAMAX Tips1 síce ponúkajú bezdrôtový prenos zvuku, no v porovnaní s V-Moda BassFit Wireless výrazne zaostávajú. Jedine, čím dokážu zaujať, je nízka cena.

Ak hľadáte lacné slúchadlá, ktoré vám prehrajú hudbu zo smartfónu, LAMAX slúchadlá sú určite správnou voľbou. Na druhej strane, ak vám záleží na lepšom spracovaní, zvuku a výdrži, potom choďte určite do slúchadiel V-Moda. Napriek vyššej cene ľutovať rozhodne nebudete. Tento súboj suverénne vyhrávajú práve tieto slúchadlá, no neznamená to, že tie od LAMAXU sú nekvalitné alebo nestoja za vyskúšanie.

1 : 4

V-Moda BassFit Wireless.

Komentáre k článku