Sony SRS-ZR5 – výkonný a zároveň krásny reproduktor

Sony opäť dokazuje, že dokáže vytvoriť a za rozumnú cenu predávať kvalitné audio zariadenie, ktorá navyše super vyzerá. Ak vám nebude vadiť trochu zavadzajúci kábel, určite choďte do toho.

Naše hodnotenie

91%
0 100

Výhody

  • Nádherný dizajn
  • Kvalitný zvuk

Nevýhody

  • Krátky kábel
  • Absencia rádia

Jednou vetou

Sony SRS-ZR5 je prémiovým produktom, ktorý si, ak obľubujete kvalitné audio v spojení s luxusným dizajnom, zamilujete.

Japonský gigant Sony bol vždy známy kvalitnými audio produktmi. Aj keď už tu nie sú časy tranzistorov, Walkmanov a Discmanov, Sony sa vie aj v dnešnej dobe predviesť s niečím zaujímavým. Reproduktor Sony SRS-ZR5 medzi takéto produkty rozhodne patrí.

Po rozbalení vás bude čakať majestátny kus ťažkej elektroniky, ktorá už na prvý pohľad vyzerá luxusne. Reproduktor váži viac ako 1,5 kg , čo je už naozaj slušné číslo. Biele spracovanie s hladkou vrchnou časťou robí zo Sony SRS-ZR5 ukážkový kus doplnku do každej domácnosti.

sony-srs-zr5-2

Pozrite siOnkyo NCP-302 – reproduktor v elegantnom šate

Sony reproduktor vyzerá skrátka naozaj krásne a každý, kto si ho všimne, ho musí obdivovať. Strieborno-biely kváder má po bokoch tri strany membrán, aby zabezpečil prvotriedny a bohatý priestorový zvuk.

sony-srs-zr5-3

Ovládanie reproduktoru funguje na dotykovom princípe a farebných LED kontrolkách. Tlačidlo spustenia/vypnutia je jediné hardvérové tlačidlo na celom reproduktore, no celkový dojem nekazí.

Jednotlivé výstupy a prepojenia (HDMI, USB, Bluetooth, Link, Network) sa farebne zobrazujú ako LED nápisy priamo na vrchnej ploche reproduktora. V prípade, že sa zariadenie spája s telefónom, alebo so sieťou, kontrolka začne blikať.

sony-srs-zr5-1

Poďme však k tomu hlavnému, prečo si tento reproduktor kúpiť a to samotnému zvuku. Pri Sony sa samozrejme nič iné ako dokonalosť čakať nedala.

Pozrite siHarman Kardon ONYX MINI – reproduktor s ikonickým dizajnom

sony-srs-zr5-4

Zvuk vás naozaj posadí na zadok a dopraje vám prvotriedny audio zážitok. Reproduktor nemá problém s ozvučením celej miestnosti, ani s ozvučením spodného podlažia domu, či bytu. Navyše nejaké zníženie kvality som za celé testovanie nepostrehol.

Basy sú kvalitné a reproduktor vám dopraje vychutnanie si poriadnej rockovej kapely, či jazzových hudobníkov. Sony SRS-ZR5 je ideálny aj k práci pri počítači, ako hudobný doplnok s kvalitným audio výstupom. Osobne som ho využíval práve pri takejto činnosti s tým, že dokázal rozozvučiť naozaj celé poschodie.

sony-srs-zr5-5

Určite vás potešia aj už spomenuté možnosti prepojenia. Na prvé miesto by som určite dal rýchly bezdrôtový Bluetooth signál, ktorý sa spojí s PC, alebo smartfónom do dvoch sekúnd. Nasleduje HDMI pre prípadné prepojenie s PC, laptopom, či hernou konzolou.

Pozrite siZNAČKY | Sony – história a súčasnosť japonského giganta

sony-srs-zr5-6

Trochu mi na reproduktore chýbala možnosť klasického rádia. Keďže sa nejedná o bežný prenosný „outdoor“ reproduktor, ale o domáce audio zariadenie, rádio by sa určite nestratilo. SRS-ZR5 si ho doslova pýta, keďže sa ideálne hodí do kuchyne, kancelárie, alebo obývacej izby.

Príjemným prekvapením je však možnosť prehrávania klasického USB, aj keď na prehratie skladieb je potrebná nainštalovaná smartfón aplikácia SongPal. Aplikácia slúži v podstate ako diaľkové ovládanie na reproduktor. Pripojíte si ju cez Bluetooth a následne cez Wi-Fi k reproduktoru a môžete z nej ovládať čokoľvek na reproduktore.

sony-srs-zr5-8

SongPal je relatívne jednoduchá a intuitívna aplikácia, v ktorej si môžete navyše pohodlne konfigurovať nastavenia reproduktora a dokonca párovanie s ostatnými Sony reproduktormi, čím si môžete vytvoriť priestorové stereo ozvučenie.

Pozrite siSony NW-WM1Z Walkman – návrat legendy v zlate

sony-srs-zr5-9

Jedna z podporovaných služieb je aj Spotify Connect. V podstate ide o klasický prenos zvuku cez Wi-Fi signál vo forme Cast. Celkový pozitívny dojem z reproduktora však kazí kábel, ktorý musí byť neustále zapojený v elektrine.

Nie každý má možnosť pripájací kábel šikovne skryť a práve tu Sony reproduktor zlyháva. Kábel pôsobí rušivo a v prípade, že ho chcete schovať (pod lištu), musíte si pripraviť predlžovačku, keďže šnúra pravdepodobne nedočiahne.

sony-srs-zr5-13

Privítal by som možnosť dobíjať reproduktor s tým, že by ho stačilo nabiť napríklad raz týždenne. Sony SRS ZR5 môžete napojiť aj na stojan, ako vertikálny reproduktor pre domáce kino, čo je určite tiež iba plus.

Nebyť špatiaceho kábla, tak by bol Sony SRS-ZR reproduktor naozaj perfektný. Nie až tak vysoká cena (234 euro) a výborné audio s hlbokými basami a bohatou kvalitou zvuku z neho robí jeden z top modelov reproduktorov na trhu. Za redakciu TECHBOX.sk ho určite odporúčam.

TECHBOX tip redakcie

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku