Škoda Superb L&K – dobrá voľba

Jozef Kabaň si za dizajn nového Superbu zaslúži veľkú pochvalu. Superb pôsobí majestátne.

recenziaNová Škoda Superb Combi – krásne kombi so strohým interiérom

Skoda-Superb-L&K-2016_02

Nadšení budete najmä z jeho ostrých kriviek, ktoré mu mimoriadne svedčia. Navyše LED denné svietenie auto opticky ešte viac rozširuje. Superb už v prvej generácii vedel zaujať miestom v interiéri a v kufri, kde bol vo svojej triede absolútnym kráľom.

Skoda-Superb-L&K-2016_04

Súčasná generácia nezaostáva a opäť máte na zadných sedadlách miesto ako v prezidentskej limuzíne. Ak však v aute vozíte malé deti, tak na ne vzadu ťažšie dočiahnete.

Skoda-Superb-L&K-2016_07

Najvyššia výbava L&K si vás bude hýčkať nielen emblémom na prednom blatníku, predných sedadlách či palubnej doske, ale najmä bohatou výbavou.

Pozrite si3 dôvody prečo je Škoda Superb odsúdená na úspech

Hnedý interiér s koženými sedadlami, trojzónová klimatizácia, LED paket, adaptívny podvozok, vydarený Sound System Canton s 12 reproduktormi či navigačný systém COLUMBUS a adaptívny tempomat, to sú prvky, ktoré zo Superbu vytvorili veľmi komfortné a moderné auto.

Zvuk audia výborne podá hĺbky, najviac vás však poteší extrémne dobrá odozva multimediálneho systému na dotyk. Ostatní by sa mali prísť učiť, ako má systém reagovať, a to aj pri zoomovaní máp.

Osobne som ocenil aj prehľadnosť menu a podporu SmartLink, kde nechýba Apple CarPlay či Android Auto. V aute si môžete vytvoriť aj Wi-Fi hotspot, pričom je možné využiť LTE pripojenie vašej vloženej SIM karty.

Pozrite siNová Škoda Superb naživo je fantastická

Určite sa oplatí priplatiť aj za praktický držiak na tablet s 230 V zásuvkou vzadu iba za 135 €. Celkovo som mal zo Supebu veľmi dobrý pocit, nielen z technológií, ale aj z jazdných vlastností.

Testovaný tichučký dvojliter TSI s výkonom 280 koní, automatom a pohonom 4×4, si však vyžiadal spotrebu na úrovni takmer 10 litrov.

Pozrite si aj ďalšie detaily automobilu Škoda Superb L&K 2016.

Interiér Superbu je minimalistický a pôsobí až príliš obyčajne. Vďaka hnedej farbe však trocha ožil, no najmä v noci zaujme výrazným LED podsvietením.

Skoda-Superb-L&K-2016_27

Skoda-Superb-L&K-2016_28

Skoda-Superb-L&K-2016_24

Skoda-Superb-L&K-2016_24

Skoda-Superb-L&K-2016_29

Skoda-Superb-L&K-2016_30

Skoda-Superb-L&K-2016_37

Skoda-Superb-L&K-2016_38

Skoda-Superb-L&K-2016_46

Komentáre k článku