Nová Škoda Superb Combi – krásne kombi so strohým interiérom

Novú Škodu Superb sme už v redakcii testovali, teraz sme si však vyskúšali kombi verziu s ešte väčším kufrom.

Škoda Superb Combi 2015 05
ZDROJ | TECHBOX

Pozrite si3 dôvody prečo je Škoda Superb odsúdená na úspech

Už 625 litrov v liftbacku je nadpriemer, no v 660 litroch kombi verzie sa vám už menšie veci stratia. Výhodou je určite celkový prístup ku kufru aj možnosť prevážať rozmernejšie predmety.

Škoda Superb Combi 2015 06
ZDROJ | TECHBOX

Aktuálna generácia je však na pohľad krajšia v liftbacku, na tom sme sa s kolegom Marekom zhodli jednohlasne. Spredu musím i ja pochváliť svetlá a ich atraktívnu grafiku, i keď plné LED svetlá sa nekonajú.

Interiér je priestranný, kvalitne spracovaný, ale na svoju cenovú kategóriu príliš nudný. Našťastie v noci ho oživí príplatkové ambientné LED osvetlenie.
Interiér je priestranný, kvalitne spracovaný, ale na svoju cenovú kategóriu príliš nudný. Našťastie v noci ho oživí príplatkové ambientné LED osvetlenie.ZDROJ | TECHBOX

Interiér je priestranný, no veľmi strohý. Dominuje mu veľký 8-palcový displej navigačného systému Columbus s dotykovým ovládaním. Nie je síce v ideálnej výške, čo pocítite najmä počas navigovania, zato naň dočiahnete lepšie aj v prípade, že máte ruku položenú na páke automatickej prevodovky.

Škoda Superb Combi 2015 03
ZDROJ | TECHBOX

Pozrite siNová Škoda Superb naživo je fantastická

Ide síce o koncernový infotainment, ale to je skôr výhodou. Už v teste nového VW Passatu som ho chválil. Pri každodennom používaní oceníte najmä prehľadnosť menu a presné reakcie na dotyk. Pre rýchle voľby nechýbajú po stranách ani hardvérové tlačidlá.

Škoda Superb Combi 2015 07
ZDROJ | TECHBOX

Páčilo sa mi, že Škodovka vám dá na výber, akú technológiu pripojenia smartfónu chcete použiť. Smartlink totiž umožní pripojiť Android smartfóny cez Android Auto, pre majiteľov iPhonov nechýba Apple CarPlay a k dispozícii je aj technológia MirrorLink.

SmartLink vás poteší možnosťou výberu medzi pripojením smartfónu cez MirrorLink, Android Auto alebo Apple CarPlay.
SmartLink vás poteší možnosťou výberu medzi pripojením smartfónu cez MirrorLink, Android Auto alebo Apple CarPlay.ZDROJ | TECHBOX

Možno si túto výhodu neuvedomíte, ale keď vyskúšate rôzne riešenia konkurencie obmedzujúce sa len na využívanie vybraných aplikácií, pochopíte výhody Columbusu.

Škoda Superb Combi 2015 11
ZDROJ | TECHBOX

Čo sa často nevidí, je dvojica slotov pre SD karty s možnosťou prehrávania multimediálneho obsahu. Priplatiť si môžete aj za ovládanie funkcií Columbusu cez tablet či smartfón.

Multifunkčný volant vám umožní rýchly prístup k asistenčným systémom, ale aj pohodlné ovládanie všetkých funkcií palubného počítača aj pomocou valčeka.
Multifunkčný volant vám umožní rýchly prístup k asistenčným systémom, ale aj pohodlné ovládanie všetkých funkcií palubného počítača aj pomocou valčeka.ZDROJ | TECHBOX

Ak chcete aj LTE pripojenie, môžete si objednať modul s možnosťou vloženia SIM karty a vytvorenia Wi-Fi siete. Príplatok 721 € za túto funkcionalitu však nie je najnižší. Osobne som uvítal pomerne lacné príplatkové ambientné osvetlenie interiéru, kde si môžete vybrať medzi modrým, zeleným a žltobielym osvetlením.

Škoda Superb Combi 2015 10
ZDROJ | TECHBOX

Ani z hľadiska asistenčných systémov nie je Superb na tom zle, skôr naopak. Adaptívny tempomat s ovládaním pod volantom funguje presne tak, ako by ste predpokladali. Zbytočne nebrzdí pri cyklistoch a drží rýchlosť aj v zákrutách.

Škoda Superb Combi 2015 08
ZDROJ | TECHBOX

Ak si k tomu pridáte Lane Assist pre udržanie auta v jazdnom pruhu s aktívnym zásahom do riadenia či sledovanie mŕtveho uhla, máte o bezpečnosť postarané. Keď si na Superb po vrátení kedykoľvek spomeniem, zisťujem, že mu okrem vyššej ceny a strohého interiéru vlastne nemám čo vytknúť. Vydaril sa.

Recenzia bola uverejnená v časopise TECHBOX číslo 5/2016.

Komentáre k článku