S Logitech Spotlight bude ovládanie prezentácií hračkou

Často prezentujete v práci či na konferenciách rôzne prezentácie? Pripraviť ich je len časť práce, potom ju ešte treba ukázať kolegom či účastníkom konferencie. Tu prichádzajú na rad rôzne laserové perá či iné prezentéry.

Naše hodnotenie

94%
0 100

Výhody

  • jednoduché ovládanie aj gestami
  • ovládanie rôznych typov prezentácií
  • vibračné upozornenia

Nevýhody

  • nastavenia cez aplikáciu v PC
  • cez Bluetooth nespúšťal časovač
  • vyššia cena

Jednou vetou

Nový prezentér Logitech Spotlight Presentation Remote nie je len obyčajnou pomôckou, ktorú využijete pri ovládaní vašej prezentácie, poskytuje totiž viacero inteligentných funkcií.

V tejto situácii vám príde vhod inteligentný prezentér Logitech Spotlight Presentation Remote. Nie je to laserové pero, ktorým na prezentácii iba ukazujete a tiež to nie je len diaľkový ovládač, ktorým prezentáciu ovládate. Logitech Spotlight spája obe pomôcky.

S počítačom alebo notebookom ho pripojíte dvoma spôsobmi. Buď cez Bluetooth, alebo prostrebníctvom USB prijímača. Oba spôsoby sú na ovládanie prezentácií spoľahlivé.

Ak chcete využívať Bluetooth, prezentér s notebookom, tabletom či iným zariadením sprárujete podržaním naraz vrchného a spodného tlačidla. V príslušnom zariadení, ktoré chcete prezentérom ovládať, si vyberiete tento prezentér a potom už postupujete bežne, ako pri párovaní iného príslušenstva cez Bluetooth.

Cez USB prijímač s prezentérom Logitech Spotlight pracujete vďaka systému plug-and-play prakticky ihneď.

Vďaka multifunkčnosti môžete týmto prezentérom ovládať prezentácie v aplikáciách alebo formátoch PowerPoint, Keynote, Google Slide, Prezi a PDF. Áno, aj PDF súbory sa prezentérom Logitech Spotlight bez problémov ovládajú.

Na samotný posun vpred a vzad využijete väčšie stredné a menšie spodné tlačidlo. Ak však chcete používať ďalšie funkcie, nainštalujte si do notebooku aplikáciu Logitech Presentation App.

Budete tak môcť nielen spúšťať časovač (prezentér v určenom čase upozorní zavibrovaním), ale jednotlivým tlačidlám priradíte ďalšie funkcie. Vrchným tlačidlom potom môžete vybranú časť prezentácie zvýrazniť (zvyšok prezentácie stmavne), môžete ju zväčšiť a upozorniť na detail, alebo zobraziť kurzor na spúšťanie multimédií či otváranie odkazov, ako tlačidlom myši.

Vrchnému a spodnému tlačidlu môžete nezávisle na sebe priradiť napr. rýchly posun vpred/vzad, skrolovanie, ovládanie hlasitosti a iné. Prezentér reaguje aj na gestá, teda na pohyb ruky nahor i nadol. Týmito pohybmi môžete prezentáciu posúvať vpred alebo vzad.

Logitech Spotlight má pracovný dosah cca 30 metrov. Má primerané rozmery 131 x 28 x 12 mm a hmotnosť len 49 g, takže sa dobre drží v ruke a ani pri dlhšej práci neprekáža.

Energiu mu dodáva 85 mAh vstavaná batéria, ktorú nabijete pribaleným USB-C káblom. Jej výdrž je výborná, po plnom nabití sa ani po vyše dvoch hodinách aktívnej práce nevybila.

Prezentér Logitech Spotlight vám určite bude dobrým pomocníkom. Nie je to len obyčajná pomôcka, ktorú využijete pri ovládaní vašej prezentácie. Poskytuje totiž viacero inteligentných funkcií, ktorými predčí konkurenciu. Z tohto pohľadu je jeho cena 135 € priaznivá. Naša redakcia mu udelila ocenenie TIP REDAKCIE.

ZdrojČasopis TECHBOX 3/2017

Komentáre k článku