V roli turistu, návštevníka i domáceho v Bratislave – Uber

ZDROJ | Uber

Bratislava je jedno z mála hlavných miest, ktoré nedisponuje metrom. Snaží sa to vynahradiť eletričkami, autobusmi či odnedávna už aj integrovanou dopravou... To ste však čítali už minule. Pozrite sa, ako dopadol v teste slávny Uber v Bratislave.

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • Príjemné prostredie aplikácie
  • Spoľahlivosť služby
  • Časté promo akcie

Nevýhody

  • Dostupnosť len v Bratislave
  • Možnosť použiť iba jeden promo kód na účet

Jednou vetou

Uber ocenia hlavne zahraniční turisti, ktorí vyhľadávajú rýchlu a lacnú prepravu. Pre domácich ale tiež nebude krokom vedľa.

Druhou spoločnosťou, ktorá svoje služby poskytuje už takmer po celom svete je Uber. Ten sídli v Amerike a od jeho založenia v roku 2009 si prešiel obrovskou cestou. Práve táto služba je považovaná aj za jednu z prvých svojho druhu.

Uber 1
ZDROJ | Uber

Uber je na Slovensku, konkrétne však len v Bratislave dostupný už takmer rok. Za ten čas stihol zaujať ľudí, ktorí radi skúšajú nové veci alebo aj obyčajných občanov, ktorí sa chcú dostať z bodu A do bodu B. My sme jej dali šancu hlavne z prvého dôvodu.

Pozrite siV roli turistu, návštevníka i domáceho v Bratislave – Liftago

Tak, ako aj v predošlom teste sme zvolili za východiskový bod Bratislavskú hlavnú stanicu pre porovnateľné výsledky. Na správnu funkcionalitu aplikácie budete taktiež potrebovať dáta, zapnuté lokalizačné služby a samozrejme samotnú aplikáciu.

Po vystúpení na stanici sme spustili aplikáciu Uber. Tá po načítaní ponúkne hneď mapu aj s vašou lokalitou.

Pri 2G dátach si budete musieť počkať
Pri 2G dátach si budete musieť počkať

Prostredie je jednoduché, príjemné a problém nebude robiť ani neskúseným používateľom. Stačí sa riadiť nápismi, ktoré všetko opisujú. Pri vyhľadávaní je hneď zobrazovaný aj predpokladaný čas príjazdu Uberu.

Uber 2Uber 3

Uber ponúka okrem iného aj výber medzi súkromnou a business cestou. Tá môže byť v druhom menovanom prípade hradená napríklad zamestnávateľom.

Ďalej je dostupná aj možnosť odhadu cestovného alebo využitie promo kódu, ktorý však na jeden účet môže byť použitý iba raz.

Aj ten nie je občas plne funkčný. Ako príklad môžeme uviesť aktiváciu promo kódu od druhého slovenského používateľa, zľavu sme však dostali vo forintoch a tá sa tak neuplatnila.

Uber 4

Odhad je užitočná vec, vďaka ktorej viete dopredu, koľko približne za jazdu zaplatíte. Zvyčajne sa prikláňa ku vyššiemu číslu, inak ale ku tarifám nemáme výhrady.

Uber 5

Po akceptovaní požiadavky z vodičovej strany sa vám zobrazí vodičova fotografia, hodnotenie, auto a kontakt. Takisto aplikácia ponúka reálny pohľad na miesto, kde sa Uber nachádza.

Aplikácia vás neustále informuje o všetkom podstatnom.
Aplikácia vás neustále informuje o všetkom podstatnom.

Po príchode som môj Uber našiel podľa opisu auta, ako aj ŠPZ. Tie sú mimochodom len málokedy bratislavské. Po nastúpení ma privítal milý vodič so slovami, že by mi ponúkol vodu, no bohužiaľ sa mu minula, tak má aspoň žuvačky.

Pozrite siUber chce pol milióna robotických áut Tesla

Cesta prebiehala bez problémov, hlavnou témou bol jeho dôvod pracovať pre Uber. Pre mnohých vodičov to nie je zdroj hlavného príjmu, ale len akési prilepšenie.

Po príjemnej jazde som poďakoval, a rovnako, ako pri Liftagu som platil kartou, ktorá bola prepojená s účtom v aplikácii. Nemôže chýbať ani finálne hodnotenie vodiča.

Uber 10
Jazdu „zadarmo“ sme mali vďaka kupónu, ktorý však môžeme použiť len raz.

Kladne hodnotím hlavne väčšiu spoľahlivosť. Keď si totiž objednáte auto cez Liftago, nemusí prísť a rozhodnutie záleží na vodičovi.

Pri Uberi je to takisto, no pri odmietnutí niekoľko objednávok môže byť Uber vodič zle hodnotený či až vylúčený. Aplikácia je taktiež veľmi intuitívna, zvládnuť prácu s ňou by mal každý.

Uber sa snaží získať si nových zákazníkov aj pomocou občasných akcií. Naposledy bola jednou z nich akcia #UberIceCream, pri ktorej vozil Uber nanuky Magnum po Bratislave za zvýhodnenú cenu.

Pozrite siBratislava je 76. najzapchatejšie mesto v Európe

Medzi zápory patrí chýbajúca možnosť použiť ďalší promo kód, ale aj pokrytie len hlavného mesta.

Celkovo však službu Uber hodnotíme veľmi pozitívne. Cestovatelia zo zahraničia ju budú používať určite viac, ako hromadnú prepravu, a tak sa nemusí úplne spoliehať len na domácich. Ako študent by som však ocenil výhodnejšie ceny či uplatňovanie viacerých zliav a kódov.

Uber 5
ZDROJ | Uber

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku