V roli turistu, návštevníka i domáceho v Bratislave – Liftago

ZDROJ | Liftago

Bratislava je jedno z mála hlavných miest, ktoré nedisponuje metrom. Snaží sa to vynahradiť eletričkami, autobusmi či odnedávna už aj integrovanou dopravou. Ako inde, tak aj tu fungujú taxíky. Okrem tých štandardných tu ale nájdeme aj služby, akými sú napríklad Liftago, Uber či HOPIN. My sme sa rozhodli priniesť porovnanie všetkých troch.

Naše hodnotenie

90%
0 100

Výhody

  • Prehľadná a intuitívna aplikácia
  • Možnosť použiť viacero promo kódov
  • Ústretovosť vodičov, niekedy malé občerstvenie pre pasažiera

Nevýhody

  • Nedostupnosť taxíkov na niektorých miestach
  • Slabé pokrytie službou v menších mestách

Jednou vetou

Liftago neprichádza s novým konceptom. To, čo už však existuje implementuje veľmi dobre, a tak si nabudúce veľmi rád vyberiem túto službu znova.

Liftago ikona
ZDROJ | Liftago

Prvou alternatívou bolo v našom prípade Liftago. Ide o českého poskytovateľa, ktorý na náš trh prišiel v decembri. Za ten čas sa u nás stihol ohriať a „zamestnať“ mnoho vodičov. Slovo „zamestnať“ má však v tomto prípade trochu iný význam.

Liftago sa zameriava hlavne na už existujúcich taxikárov. Tým ponúka simultánnu prácu v taxislužbe a zároveň aj svoju alternatívu, Liftago Driver. V praxi to teda znamená, že vodič môže pracovať pre taxislužbu a v prípade, že zrovna nemá objednávku využiť aplikáciu Liftago Driver, kde môže nájsť potencionálneho zákazníka. A aké sú naše skúsenosti?

Naša cesta sa začala na bratislavskej hlavnej stanici. Po príchode na stanicu sme zapli aplikáciu, lokalizačné služby a internet. Počkali sme niekoľko sekúnd na určenie našej polohy a zvolili sme možnosť vyhľadania taxíkov.

Liftago2 Liftago5

Nakoľko je hlavná stanica pomerne rušným miestom, do chvíle sme mali dostupný taxík, ktorý sme následne zavolali. Počas príchodu Vás aplikácia informuje, kde sa taxík nachádza, ako dlho si počkáte a máte aj možnosť nastaviť cieľ. Vďaka tomu viete približnú sumu, za ktorú sa odveziete.

Liftago5 Liftago7

Nám sa nejakým spôsobom podarilo nastaviť cieľovú destináciu hneď vedľa začiatku, to však určite nebude Váš prípad.

Aplikácia Vás neustále informuje o stave objednávky.

Po nástupe do taxíka nás privítal milý vodič, s ktorým sme sa celou cestou rozprávali. Cesta bola príjemná, taxikár nešiel rýchlo aj keď verím, že v prípade, že by som sa ponáhľal, posnažil by sa. Niektorí dokonca vo svojich autách majú aj malé občerstvenie či vodu. Vodiči sa teda snažia vyhovieť požiadavkám, aby mali čo najlepšie ohlasy.

Liftago12
Aplikácia umožňuje kontaktovať vodiča telefonicky.

Po príchode na miesto som sa jednoducho poďakoval, poprial pekný deň a odišiel. O peniaze či samotnú peňaženku nie je núdza. Všetky transakcie zvyčajne prebiehajú cez platobnú kartu, ktorá je spárovaná s aplikáciou v telefóne. Voľba platiť peniazmi tu ale je.

Liftago15
Možnosť hodnotiť vodiča je príjemným plus. Možno i vďaka nej sa vodiči snažia.

Odhliadnuc od cestovania veľmi pozitívne hodnotím prostredie aplikácie, ktorá je prehľadná a intuitívna. Ďalšou obrovskou výhodou je možnosť použiť viacero promo kódov. Pravidlo raz a dosť tu teda neplatí. Často sa preto odveziete zadarmo alebo minimálne s výraznou zľavou a to aj vďaka častým akciám zo strany spoločnosti.

Tak ako všetko aj Liftago má svoje muchy. Za najväčší problém by som označil fakt, že je na každom vodičovi, ako sa ku objednávke postaví. Stalo sa mi už, že som sa nachádzal na okraji centra a žiadny taxík nebol k dispozícii. Potom som skúsil konkurenčnú službu a tá mi auto ponúkla ihneď.

Liftago má svoje svetlé a slabé stránky. Celkovo hodnotím aplikáciu a samotnú službu ako nadpriemernú a do budúcna sa ku nej určite rád vrátim. Už len kvôli rýchlemu výpočtu ceny jazdy alebo možnosti využiť viacero promo kódov na jeden účet.

Ak sa chcete odviezť zadarmo aj Vy a službu skúsiť, môžeme použiť kód VIKTOR7550, vďaka ktorej dostanete 8€ zľavu na Vašu prvú, druhú alebo aj stú jazdu.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku