RECENZIA voňajúcej smart žiarovky AwoX AromaLIGHT Color

Novinka AwoX Aromalight Color je ďalší inteligentný gadget, ktorý plnohodnotne dokážete ovládať pomocou vášho smartfónu. Hrajúce žiarovky sme už testovali, ale aká je žiarovka rozptyľujúca vôňu?

AwoX AromaLIGHT Color

Keď k nám do redakcie dorazila na test LED žiarovka s difúzerom esenciálnych olejov od distribútora BRONSO.sk, nechcelo sa mi veriť, že niekto dostal takýto nápad a ešte ho aj vyrobil. A pritom je to celkom praktická vychytávka. Veď určite mnohí z vás používajú keramické aróma lampy. Doba ide dopredu, esenciálny olej tak nemusíte naliať len nad horiacu sviečku.

AwoX AromaLIGHT Color

Smart žiarovka má vcelku vkusný vzhľad a vytŕčajúca časť zásobníka esenciálnych olejov paradoxne neprekáža. Plastové telo inteligentnej žiarovky pritom obsahuje ventilátor, difúzer a spomínanú vyberaciu časť so „špongiou“, do ktorej nakvapkáte akýkoľvek esenciálny olej. Osobne ma teší, že výrobca vás nenúti kupovať špeciálne oleje vlastnej značky, ako tomu býva zvykom pri iných produktoch. Dokonca sám žiadne neponúka. Voľnosť výberu vás poteší.

AwoX AromaLIGHT Color

V balení nájdete dva vymeniteľné zásobníky so špongiou. Do zásobníka stačí nakvapkať olej a žiarovka je pripravená okrem svetla rozptyľovať aj vôňu vo vašej miestnosti. Olej vám podľa výrobcu vydrží aj týždeň, moja skúsenosť bola, že už po troch dňoch som vôňu veľmi necítil a doplnenie zásobníka bolo nutné. Možno to bolo spôsobené aj množstvom použitého oleja, osobne som do žiarovky dopĺňal približne 3 kvapky, ktoré úplne postačia na zabezpečenie dostatočnej arómy v miestnosti.

AwoX AromaLIGHT Color

Žiarovka AwoX AromaLIGHT Color má univerzálnu päticu E27, takže ju viete využiť vo väčšine lámp. Vďaka tenkému telu je jej využitie naozaj veľké. Musíte si však uvedomiť, že 7W LED žiarovka so svietivosťou 500 lm vám poslúži len na vytvorenie atmosféry, čo je však aj vďaka funkcii rozptyľovania vône v podstate postačujúce. Jej využitie pre hlavné svetlo v miestnosti zabudnite.

AwoX AromaLIGHT Color

Prvé párovanie žiarovky s aplikáciou SmartCONTROL (dostupná pre iOS aj OS Android) prostredníctvom Bluetooth trvá len chvíľu, Prepojiť si môžete 8 rôznych AwoX žiaroviek. Aplikácia je prehľadná, má niekoľko záložiek. Priamo cez aplikáciu si môžete zapnúť malý ventilátor, ktorý cez difúzer rozptyľuje vôňu do miestnosti. Je možné regulovať aj rýchlosť ventilátora, čo sa hodí, keďže čím vyššia rýchlosť, tým vyšší hluk. Nie je to však nič, čo by vám prekážalo, ale pri prvých spusteniach si na hlučnosť budete musieť zvyknúť. Výhodou je, že si môžete zapnutie/vypnutie ventilátora nastaviť na konkrétny čas, zabezpečí vám tak vôňu v miestnosti vtedy, keď to presne chcete. Napríklad ak viete, že sa v miestnosti zdržujete zvyčajne od ôsmej večer, necháte si ventilátor zapnúť od 19.30 do 20.00 hod., prídete tak rovno do voňavej miestnosti a ventilátor už nebudete počuť. Výborná funkcia. Vidieť, že niekto pri tvorbe aplikácie aj rozmýšľal, a to až tak, že v nastaveniach časovaného štartu nechýba ani výber rýchlosti ventilátora.

AwoX AromaLIGHT Color AwoX AromaLIGHT Color

Keďže AwoX AromaLIGHT Color je aj kvalitnou inteligentnou LED žiarovkou, ocenil som najmä možnosť zmeny farby a intenzity svetla, samozrejme prostredníctvom aplikácie vo vašom smartfóne. Nechýbajú ani farebné režimy s automatickou zmenou farieb, dokonca v tzv. „disco“ móde môže žiarovka meniť farbu alebo intenzitu svetla v rytme hudby z vášho prehrávača v smartfóne. Za jednoduché ovládanie si výrobca zaslúži pochvalu. Niekomu však môže prekážať, že žiarovka ponúkne okrem farebného svetla len teplé biele svetlo, studenú bielu jednoducho pri akomkoľvek nastavení nedostanete. Napríklad ja mám doma kompletné osvetlenie len v studenej bielej, biela farba žiarovky AwoX AromaLIGHT Color by tak „vytŕčala“.

AwoX AromaLIGHT Color AwoX AromaLIGHT Color

Ak máte radi vôňu esenciálnych olejov a smart gadgety, ingeligentná žiarovka AwoX AromaLIGHT Color vás poteší. Oceňujem najmä bezproblémové párovanie, funkčnú aplikáciu s časovaním svetla či rozptyľovania vône, ale aj bohaté možnosti zmeny farby a intenzity svetla. Jedinou prekážkou môže byť len cena 49,99 € resp. slabšia 7W LED žiarovka, ktorá je ekvivalentom približne 25 W žiarovky.

AwoX AromaLIGHT Color

+ prepracovaná aplikácia, časovanie rozptyľovania vône, zmena farieb

– nízka intenzita osvetlenia (len ekvivalent 25W žiarovky)

AwoX AromaLIGHT Color

Komentáre k článku