RECENZIA šikovného príslušenstva nielen pre HTC One X(+)

Ak ste sa rozhodli pre kúpu jedného z najlepších a najvybavenejších smartfónov na trhu HTC, vedzte že si ho môžete vylepšiť vďaka originálnemu príslušenstvu. Konečne tak má aj HTC poriadne portfólio vychytávok pre svoju vlajkovú loď HTC One X (samozrejme funkčné aj s vylepšenou verziou HTC One X+).

HTC One X


Ak už investujete do drahého smartfónu, určite budete mať chuť dopriať mu aj niečo špeciálne. Neoriginálneho príslušenstva je na trhu množstvo, ale prečo si nekúpiť príslušenstvo priamo od výrobcu vášho smartfónu? Našťastie to pochopili už aj v HTC, a tak sa nielen majitelia Apple iPhone či Samsung Galaxy S III môžu tešiť originálnym kúskom. HTC si najviac noviniek pripravilo pre svoju vlajkovú loď HTC One X/HTC One X+.Potešia sa však aj ostatní majitelia smartfónov HTC či dokonca smartfónov iných značiek – väčšina príslušenstva je totiž kompatibilná aj s inými zariadeniami!

HTC Car Kit for HTC One X [CAR D110]

Osobne obľubujem držiaky Brodit, ktoré si umiestnite na palubnú dosku vášho auta. Avšak HTC má veľmi pekný držiak pre svoj model HTC One X, ktorý samozrejme pevne udrží aj jeho vylepšenú verziu HTC One X+. Dizajn na držiaku nie je síce veľmi podstatný, model CAR D110 však vyzerá dosť exkluzívne, hlavne jeho kovové rameno. To kladie odpor aký sa očakáva, t.j. drží nastavenú polohu naozaj výborne. Mechanizmus prísavky je tiež vydarený a na čelné sklo vám držiak doslova prilepí. V balení nájdete aj plastový prípravok na pripevnenie držiaka k palubnej doske. Výhodou držiaka je tiež, že ho môžete používať ako pasívny alebo aktívny – s pripojeným napájacím káblom.

HTC Car Kit for HTC One X [CAR D110]

HTC One X do držiaka zapadne výborne a po pripojení k microUSB káblu sa automaticky zobrazí režim aplikácie „Car“. Na ten sú v HTC pyšní, veľké ikony a texty v nižších úrovniach menu najpoužívanejších aplikácií v aute ako telefonovanie, navigácia či hudba naozaj potešia. Po otočení telefónu do zvislej polohy sa však menu aplikácie Car neotočí, čo považujem za vážnu chybu. Telefón je tak vhodné používať najmä naležato. Ak odpojíte napájací kábel, nič iné vám ani nezostane. V tomto prípade by vám telefón po pretočení držiaka na výšku jednoducho vypadol. Škoda tejto chybičky inak výborného držiaka.
Cena: 49,99 €

HTC Car Kit for HTC One X [CAR D110]

HTC Car Mic [CAR V100]

Ako už názov napovedá, HTC nezabúda na vodičov, ktorí ešte nemajú autá so zabudovaným Bluetooth handsfree. Nielen pre vašu bezpečnosť by ste mali nad takýmto príslušenstvom vážnejšie uvažovať. HTC CAR V100 je navyše veľmi štýlové Bluetooth príslušenstvo. Biela farba, jednoduchý oblý tvar s tlačidlami ukrytými v bočnej stene a tkanina pokrývajúca reproduktor – snáď najkrajšie Bluetooth na slnečnú clonu auta, aké som mal v rukách. Príjemne prekvapia aj rozmery.

HTC Car Mic [CAR V100]

Nabíjanie je opäť cez štandardný microUSB konektor, pričom v balení nájdete okrem microUSB kábla aj autonabíjačku. Zvuk som však počul i lepší, reproduktor je totiž slabší. Druhá strana tiež spoznala, že telefonujem z auta cez Bluetooth. Ovládanie sa však vydarilo. Nechýba dvojtlačidlo hlasitosti na stranách V100-ky ako aj trojica tlačidiel pre zapnutie/vypnutie či párovanie zariadenia, pre príjem/ukončenie hovoru či spustenia hlasového vytáčania a dokonca je k dispozícii aj tlačidlo pre stlmenie mikrofónu. Najviac ma potešilo, že HTC CAR V100 mohlo byť pripojené k môjmu telefónu súčasne s Bluetooth Stereo Clipom (viď. nižšie)!
Cena: 49,99 €

HTC Car Mic [CAR V100]

HTC StereoClip(AUX) [CAR A100]

Wow, tak toto príslušenstvo ma potešilo absolútne najviac. Mám totiž v aute staršie rádio bez podpory Bluetooth. A viete na čo slúži HTC CAR A100? Je to Bluetooth Stereo Clip, ktorý pripojíte k vášmu autorádiu cez AUX konektor. Po spárovaní s vaším HTC One X, alebo akýmkoľvek iným smartfónom či telefónom s Bluetooth (aj konkurenčnej značky), si môžete prehrávať zvuk priamo v reproduktoroch autorádia. Výborná vecička, ktorú navyše môžete použiť aj pri domácej audio sústave či akomkoľvek zariadení s AUX vstupom!

HTC StereoClip(AUX) [CAR A100]

Modul HTC StereoClip(AUX) nabíjate cez microUSB konektor a našťastie výdrž je až niekoľko hodín prehrávania. Na párovanie s telefónom, tabletom či inými zariadeniami slúži jediné tlačidlo na A100-ke, ovládanie tak zvládne úplne každý. Malou nevýhodou je, že kryt 3,5 mm audio konektora môžete ľahko stratiť, uvítal by som skôr možnosť vysúvania konektora. Taktiež cena nie je najnižšia.
Cena: 59,99 €

HTC StereoClip(AUX) [CAR A100]

HTC Media Link HD [DG H200]

Ak vo svojom HTC smartfóne máte uložených viacero videí, fotografií, filmov či iných multimediálnych súborov, pravdepodobne vás poteší čierna krabička HTC Media Link HD. Vďaka nej totiž môžete bezdrôtovo (prostredníctvom Wi-Fi) sledovať nielen multimediálny obsah smartfónu napríklad na vašom televízore. HTC Media Link HD pripojíte k televízoru cez HDMI kábel, ktorý je v balení a zariadenie pripojíte do siete prostredníctvom microUSB nabíjačky, ktorá je tiež súčasťou balenia. Príjemným prekvapením je jednoduché párovanie vášho smartfónu, kde stačí po hlavnej obrazovke prejsť troma prstami naraz smerom nadol. Potom si už len užívate sledovanie multimédií na TV. Keby takto jednoducho išli prepojiť aj iné zariadenia, snáď by ich používalo aj viac ľudí. Skutočná poklona výrobcovi. Samozrejmosťou je podpora sledovania Full HD videí. Media Link HD som skúšal opäť s HTC One X, pričom ma potešilo, že na obrazovke si môžete zobraziť akúkoľvek aplikáciu resp. obrazovku zo smartfónu vrátane máp, internetového prehliadača či hier. Jednoducho bezdrôtovo získate väčší displej pre váš HTC smartfón. Pri teste som však registroval oneskorenie reakcií.
Cena: 89,99 €

HTC Media Link HD [DG H200]

HTC Battery Bank [BB G400]

Zvláštny názov neskrýva nič iné ako externú batériu pre vaše HTC. Jej kapacita je 3000 mAh a môžete ju nabíjať buď z počítača cez microUSB kábel, alebo priamo prostredníctvom nabíjačky k vášmu telefónu. V balení je len krátky microUSB kábel. Cez sieťovú nabíjačku dokážete plne nabiť externú batériu za cca. 4-5 hodín. Počítaču to trvá takmer dvojnásobok. Na čiernej plastovej krabičke nájdete okrem loga HTC aj štvoricu diód indikujúcich stav nabitia batérie. Plne nabité 100%, jedna dióda = 25%, ľahko si to zapamätáte. V hornej časti je jediné tlačidlo, ktorým externú batériu zapnete a môžete si nabíjať svoj HTC smartfón. Testovaný HTC One X som nabil za necelé dve hodinky. HTC BB G400 je výborná vecička najmä na cesty do hôr, kde budete elektrickú sieť hľadať ťažko. Rozumie si s akýmikoľvek zariadeniami s microUSB konektorom a navyše aj cena je dosť lákavá.
Cena: 49,99 €

HTC Battery Bank [BB G400]

 

HTC Hard Shell with Cover for HTC One X [HC V701]

Nie je puzdro ako puzdro. HTC má pre svoj HTC One X skutočne zaujímavé puzdro. Pod kódovým označením HC V701 sa totiž skrýva akási kombinácia koženkového puzdra s plastovým krytom zadnej časti smartfónu s jednou zaujímavou vychytávkou – puzdro totiž slúži aj ako stojan. Kožená časť sa totiž odklápa až do polovice zadnej časti smartfónu, vďaka čomu si jednoducho vytvoríte praktický stojan napríklad na pozeranie videí počas rannej kávy. Riešenie je to nápadité, avšak na úkor praktickosti každodenného používania. Pri bežnom vyklopení puzdra vám totiž kožená časť „lieta“ a musíte sa naučiť s puzdrom pracovať. To je daň za praktický stojan, ktorý však takto máte neustále so sebou.
Cena: 24,99 €

HTC Hard Shell with Cover for HTC One X [HC V701]

HTC Hard Case for HTC One X [HC C704]

Plastový dierovaný obal s kódovým označením HC C704 vytvorí z vášho HTC One X akýsi módny doplnok. Nami testovaná biela verzia oživý inak nudný čierny smartfón. Výhodou je aj to, že smartfón obal chráni zo všetkých bočných strán. Zabudnite však na to, že by ste ho v tomto obale (to isté platí pre obal HC V701) vložili do držiaka HTC Car Kit for HTC One X. Vždy musí ísť dole. Tento obal je skôr dizajnovým doplnkom a jeho použitie záleží len od vkusu majiteľa One X. K dispozícii je okrem bielej aj čierna, modrá či oranžová verzia obalu.
Cena: 19,99 €

HTC Hard Case for HTC One X [HC C704]

HTC Hard Shell for HTC Desire C [HC C780]

Aj váš smartfón HTC Desire C si môžete skrášliť rôzno farebnými obalmi Hard Shell, ktorú sú úplne podobné testovanému modelu pre HTC One X, viď. vyššie. V tomto prípade ide len o odlišný dizajn dier v obale. Potešujúce je, že je v tomto prípade modrého obalu je chránený aj fotoaparát, pričom pri verzii pre HTC One X je v obale len výrez a fotoaparát vystupuje nad kryt. Okrem modrej si kúpite i červený alebo biely obal.
Cena: 19,99 €

HTC Hard Shel for HTC Desire C [HC C780] a HTC Silicon Case for HTC Desire C [SC S780]

HTC Silicon Case for HTC Desire C [SC S780]

HTC obaly sú skutočne štýlové. Tentokrát nejde o tvrdý plast chrániaci váš telefón, ale silikónový obal. Toto riešenie sa mi zdá praktickejšie, pravdepodobne aj lepšie ochráni váš smartfón pri páde. Dizajn je tu už viac „uletený“, na druhej strane výrobca sa chváli, že vďaka takýto obal nemá žiadny vplyv na RF výkon smartfónu. Našťastie vás neodradí ani cena žltého obalu (k dispozícii je i čierna či červená verzia obalu) ;)
Cena: 16,99 €

HTC Hard Shel for HTC Desire C [HC C780] a HTC Silicon Case for HTC Desire C [SC S780]

Komentáre k článku