McDonald’s Big Tasty očami TECHBOXu

Ak by ste akémukoľvek redaktorovi našej redakcie dali do rúk niektorú z horúcich technologických noviniek, v priebehu niekoľkých dní by vám vedel napísať recenziu a svoje skúsenosti. Čo sa však stane ak mu dáte do ruky hamburger z jedného z najväčších fastfoodových reťazcov?

Naše hodnotenie

58%
0 100

Výhody

  • rýchlosť objednania
  • množstvo kalórií
  • teplé jedlo
  • pohodlie

Nevýhody

  • nie moc zdravé
  • otázna čerstvosť jednotlivých komponentov

Jednou vetou

Je to vynikajúce núdzové riešenie, ktoré vám dodá toľko kalórií (1 313 kalórií), že zbytok dňa môžete s kľudným svedomím stráviť v pohybe.

Do redakcie sme na test tentokrát dostali skutočne neobvyklý produkt. Je ním Big Tasty Menu od jedného z najväčších reťazcov z rýchlym občerstvením, McDonald’s. Poďme sa teda spoločne na neho pozrieť.

McDonald’s Big Tasty

BALENIE

Balenie produktu závisí najmä od toho, aké miesto konzumácie si vyberiete. Ak zvolíte priamo reštauráciu McDonald’s, dostanete produkt na tácke v elegantnom hranatom obale, ktorý ho chráni proti vonkajším vplyvom. Ak však radšej využijete svoj domov, či priestor kancelárie, alebo nebodaj služobné auto, ktoré sa mimochodom na konzumáciu produktov rýchleho občerstvenia dokonale hodí, dostanete ho zabalený v elegantnom recyklovateľnom obale, v ktorom sa vám zaručene rozsype príloha, len čo prejdete niekoľko metrov po našich slovenských cestách.

McDonald’s Big Tasty

V balení sa okrem produktu samotného nachádza aj nejaké to príslušenstvo. Výrobca v tomto prípade nešetril a nájdete v ňom niekoľko papierových utierok, ktoré sa vám v momente, keď sa do tohto novodobého zázraku pustíte, určite hodia. Aj napriek tomu, že už pravdepodobne dávno nepatríte medzi okupovačov detského kútika, budete po niekoľkých zahryznutiach rovnako špinavý, ako vaša iba dvojročná ratolesť pri prvých pokusoch o samostatné stravovanie.

McDonald’s Big Tasty

Okrem samotného produktu však v balení nájdete aj prílohu v podobne hranolčekov a samozrejme nápoja. Jeho voľba je vždy na vás. Niekomu môže vyhovovať kalorická bomba v podobe mliečneho nápoja a iný siahne po niečom omnoho zdravšom, ako je napríklad minerálna voda. My sme sa však nemaznali a rovno vyskúšali shake, ktorý v našom tele hravo doplnil tak rýchlo vynaložené kalórie. Tie totiž pri práci za počítačom spaľujeme nebývalo rýchlo.

McDonald’s Big Tasty

BIG TASTY

Výrobca tvrdí, že samotný Big Tasty obsahuje čerstvé paradajky, šalát, cibuľu (pozor na dych :-D) a samozrejme majonézu. Tej je mimochodom dostatok a ako sme sa mohli presvedčiť, ide aj pomerne jednoducho vyprať z oblečenia. Za toto dostáva výrobca od nás veľké plus. Hmotnosť produktu v samostatnom balení je pritom 340 gramov, takže jeden Big Tasty nakŕmi aj hladoša.

McDonald’s Big Tasty

McDonald’s Big Tasty

Problémom však môže byť čerstvosť jednotlivých komponentov, ktoré síce niekedy čerstvé určite boli, ale od vtedy nedostali žiadnu aktualizáciu. Je potrebné spomenúť aj to, že samotný burger má približne 524 kalórií, z čoho je 286 kalórií tvorených z tuku! Ak teda dodržujete diétu, v ktorej je váš denný limit na úrovni 2 tisíc kalórií, nedávajte si viac ako tri krát za sebou Big Tasty!

McDonald’s Big Tasty

HRANOLKY

Potešením je, že v sume 5,60 € okrem samotného hamburgeru získate pridanú hodnotu v podobe hranolčekov, ktorých hmotnosť je 152 g. Ok, možno to bolo viac, ale niektoré sa obetovali už cestou do redakcie. Ich veľkou výhodou je, že sa dokonale hodia na také to žuvanie v aute, kým čakáte na zelenú. Nemusíte ich dokonca ani soliť, obsahujú jej totiž viac než dosť. V zimných obdobiach ich môžete pokojne rozsypať po chodníku a za niekoľko minút už nebude po poľadovici ani stopy. Bordel si však po sebe odpracte.

McDonald’s Big Tasty

Okrem toho, aj v prípade ich konzumácie využijete naplno pribalené obrúsky, keďže okrem vašich rúk budete mať mastný aj volant, klávesnicu, diaľkové ovládanie, alebo čokoľvek, čo do rúk chytíte bez toho, aby ste dokonale svoje ruky vyumývali Jarou, ktorá dokonale bojuje proti mastnote. V opačnom prípade prvú slnečnú sobotu strávite dokonalým upratovaním miesta, kde ste tento zázrak modernej doby konzumovali. Zabudnúť nesmieme ani na to, že hranolčeky obsahujú 370 kalórií, z čoho je 170 tvorených z tuku.

McDonald’s Big Tasty

SHAKE

Skoro by sme zabudli na lahodný nápoj, ktorý k Big Tasty menu dostanete. My sme zvolili jahodový shake, ktorý je známy tým, že v niektorých prípadoch vás môže prinútiť venovať sa atletickým športom. Nechápete? Jednoducho si po jeho konzumácii môžete zabehať rýchle šprinty na krátke trate.

McDonald’s Big Tasty

Ale inak je to veľmi chutný pokrm, ktorý navyše nezašpiní vaše okolie tak, ako burger, alebo hranolčeky. Len z neho po čase kvapká voda, ktorú spôsobuje postupný nárast teploty. Zabudnúť v jeho prípade nemôžete ani na to, že obsahuje 419 kalórií, z ktorých je 106 z tuku! Nevadí, veď chutí dobre.

Ako teda zhodnotiť Big Tasty menu? Je to vynikajúce núdzové riešenie, ktoré vám dodá toľko kalórií (1 313 kalórií), že zbytok dňa môžete s kľudným svedomím stráviť v pohybe. Verím však, že radšej zvolíte niečo, čo vám dodá energiu z ušľachtilejších zdrojov. Ak ste sa mimochodom týmto textom prelúskali až sem, veríme, že viete aký je dnes dátum. Nebojte sa, redakcia TECHBOXu sa bude aj naďalej venovať tomu, čomu rozumieme najlepšie, teda technológiám a rôznym novým produktom. Veríme však, že vás tento článok aspoň trochu pobavil a spríjemnil vám dnešný 1. apríl.

Cena: 5,60 € (Big Tasty menu) Hmotnosť: Big Tasty 348 g, Hranolky 152 g, Shake 265 g Nutričné hodnoty: Big Tasty Kalórie 524, kalórie z tuku 286, bielkoviny 25 g, Sacharidy 39 g (Cukry 9 g), Tuky 32 g (nasýtené tuky 9 g), Hranolky Kalórie 370, kalórie z tuku 170, bielkoviny 4 g, Sacharidy 46 g (Cukry 0 g), Tuky 19 g (nasýtené tuky 2 g), Shake Kalórie 419, kalórie z tuku 106, bielkoviny 9 g, Sacharidy 71 g (Cukry 63 g), Tuky 12 g (nasýtené tuky 6 g)

Komentáre k článku