Philips 55OLED706/12 – špičkový OLED, ktorý si získa nielen hráčov

Philips nespí na vavrínoch a tak krátko po modeli OLED705 prináša na trh jeho nástupcu. Novinka Philips OLED706 dopĺňa overenú kvalitu OLED panelu a obľúbený Ambilight o nový Android 10, výkonnejšie ozvučenie, lepšiu konektivitu a variabilnú obnovovaciu frekvenciu obrazu až do 120 Hz, aj po boku technológie FreeSync Premium.

Naše hodnotenie

94%
0 100

Výhody

  • skvelý OLED panel
  • HDMI 2.1 s VRR a FreeSync
  • Dolby Atmos/Vision

Nevýhody

  • prepálené nastavenia obrazu v niektorých režimoch
  • väčší, "oldschoolový" ovládač

Jednou vetou

S novinkou Philips 55OLED706/12 si užijete všetky benefity OLED technológie po boku obľúbeného podsvietenia Ambilight a moderných technológií a parametrov aj bez prémiovej cenovky.

Philips OLED706 nám do redakcie dorazil v 55“ verzii, ktorá je priam ideálna do väčšiny klasických obývačiek. Fakt, že tento televízor si dokáže podmaniť akýkoľvek priestor, do ktorého ho umiestnite, sme zistili už po jeho rozbalení.

Prémiovo totiž tento model vyzerá, aj keď je vypnutý a to najmä vďaka tenkému telu a nenápadným kovovým nožičkám, na ktorých je televízor posadený tak nízko, že sa z pohľadu diváka opticky vznáša nad povrchom. Ak si ale k televízoru plánujete pripojiť soundbar, tento efekt si pokazíte. Nožičky budete musieť zvýšiť pomocou redukcií, ktoré sú súčasťou balenia.

Úprimne povedané, so soundbarom si však pri novej sérii OLED televízorov od Philipsu vôbec nemusíte robiť starosti. Zhodou okolností som mal v čase testovania tohto modelu jeden po ruke a musím povedať, že som ho s výnimkou skúšky jeho prepojenia s týmto televízorom ani nezapínal.

Dvojica stredo-výškových reproduktorov s výkonom 10 W a 30 W basový reproduktor hrajú naozaj perfektne a nechýba im ani podpora Dolby Atmos. Pokiaľ by vám ale chýbalo dôslednejšie priestorové ozvučenie, televízor podporuje aj technológiu DTS Play-Fi, ktorá vám umožní zosynchronizovať ho s kompatibilnými bezdrôtovými reproduktormi vo vašej domácnosti.

Skôr ako zvuk vás samozrejme bude zaujímať obraz, ktorý je doslova pastvou pre oči. Už samotné použitie OLED panela je zárukou, že sa môžete tešiť na dokonalú čiernu, vysoký kontrast a parádne farby. Ak budete na tento, či iný OLED model prechádzať zo staršieho televízora, prvé dni sa od neho zaručene nebudete chcieť odtrhnúť.

Pozrite siTo podstatné hľadajte pod povrchom – monitor Philips 288UAE

Philips sa pýši, že pod spracovanie obrazu v jeho televízoroch sa podpisuje pokročilý P5 Perfect Picture Engine, ktorý sa má starať o realistické vykreslenie akejkoľvek scény aj pomocou umelej inteligencie. To sa mu v praxi aj darí, obsah v 4K UHD rozlíšení a navyše vo formáte HDR10+ na ňom vyzerá úchvatne. Ak máte tú možnosť, k novému televízoru si určite zaobstarajte aj niektorú streamovaciu službu alebo Blu-ray prehrávač (či konzolu), ktorá vám umožní sledovať obsah vo formáte Dolby Vision. Verte mi, neoľutujete.

Ak by som mal obrazu tohto modelu niečo vytknúť, boli by to zvláštne nastavenia v predvolených režimoch obrazu. Keďže som si napr. chcel vyskúšať potenciál OLED panelu naplno, často som si v rýchlych nastaveniach volil režim „Jasné“. Televízor však v tomto režime nezvýšil iba jas, ale aj saturáciu farieb, ktoré boli skutočne ďaleko od reality. Neskôr som si preto radšej nastavenia obrazu prispôsobil podľa svojich predstáv.

O celkovo skvelý zážitok zo sledovania filmov a seriálov na televízoroch Philips sa do veľkej miery stará aj unikátne podsvietenie Ambilight, o ktorom sme toho v recenziách iných modelov napísali už naozaj veľa. Ja iba zopakujem, že keď si už raz Ambilight vyskúšate, krok späť k „normálnej telke“ neexistuje.

Pri čom som ale počas testovania Philips 55OLED706/12 skutočne zostal v nemom úžase, boli hry. Prečo práve tie? Pretože tento model so sebou oproti svojim predchodcom prináša aj podporu pre pripojenie HDMI 2.1, čo v kombinácii s 120 Hz panelom znamená aj podporu variabilnej obnovovacej frekvencie (VRR) a technológie FreeSync Premium.

Keď sme s polovičkou na tomto televízore naštartovali dynamickú a najmä pestrofarebnú hru It Takes Two, obaja sme zostali v nemom úžase. Kombináciou všetkých vyššie spomínaných parametrov a technológií vás dokáže Philips doslova vtiahnuť do hry ešte skôr, ako tak urobí samotný dej. Keď zas prišiel rad na akčné tituly, do hry vstúpila vysoká obnovovacia frekvencia obrazu, s ktorou sa najmä FPS tituly posúvajú na úplne inú úroveň.

Pozrite siNové OLED+ telky Philips ohúria obrazom a zvukom, aký tu ešte nebol

Veľkou výhodou tohto televízora bol pre mňa osobne aj fakt, že Philips nešpekuloval a stavil na populárny operačný systém Android 10. Bez externého prehrávača som tak nemal problém stiahnuť si doň dodatočné aplikácie pre sledovanie IPTV vysielania a ďalších streamovacích služieb.

Výhodou je tiež vstavané hlasové ovládanie prostredníctvom funkcie Google Assistant, vďaka ktorému budete vedieť vyhľadávať obsah aj bez „vyťukávania“ dlhých názvov. Tlačidlo pre spustenie hlasového ovládania máte k dispozícii priamo na ovládači, ktorý vyzerá rovnako, ako ten od tých najdrahších OLED modelov Philips, akurát nie je zaobalený do kože a kovu. Plastové spracovanie mi pri ňom neprekážalo, uvítal by som však, ak by bol menší a vôbec by neprekážalo, ak by z neho zmizlo aj zopár tlačidiel (napr. číselník a tlačidlá multimédií).

Viaceré parametre a funkcie popisované vyššie ste už zrejme mali možnosť spoznať v našich ostatných článkoch a recenziách Philips OLED televízorov. Čím však konkrétne model Philips 55OLED706/12 vyčnieva z rady, je jeho cena.

V nami testovanej 55“ verzii tento model kúpite za 1 199 €, čo je v porovnaní s prémiovými OLED modelmi tejto značky s podobnými parametrami aj o viac ako polovicu nižšia cena. Aj to je dôvod, prečo si Philips 55OLED706/12 z našej recenzie odnáša ocenenie TIP REDAKCIE.

Philips 55OLED706/12 si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Komentáre k článku