Reklama

Otestovali sme športové režimy hodiniek Honor Watch GS Pro

Michal Spiegel

Trhu so športovými a smart hodinkami vládne Apple, Samsung a Garmin, no sú tu aj iní hráči, ktorí sa snažia zamiešať karty v konkurenčnom boji. Príkladom je Honor s novými hodinkami Watch GS Pro.

Na prvý pohľad je vidieť, že v Honore sa rozhodli staviť na iný dizajn než mali predchodci – masívny ciferník, pevné telo a gumený remienok robia z týchto hodiniek ideálny nástroj do každého terénu. Na večeru či do divadla by som volil niečo menšie a elegantnejšie, napríklad novinku od materskej spoločnosti Huawei – GT 2 pro, no pokiaľ ste na veľké hodinky zvyknutý, prípadne máte väčšie zápästie, potom by vám hodinky mali sadnúť ako uliate.

Okrem kovového ciferníku sa na prémiové materiály netešte. Sklíčko netvorí zafír a remienok je len z obyčajnej gumy. Navyše okolité časti ciferníka sú z tvrdeného plastu, ktorý na takýchto hodinkách pôsobí veľmi lacno. Na druhej strane sa vám hodinky tak ľahko nezničia a neoškrú.

V balení nájdeme okrem hodiniek aj nabíjaciu podložku a USB-C kábel. Po spustení vás privíta obrazovka, kde si viete vybrať jazyk vrátane slovenčiny. Na plnohodnotné využitie hodiniek ich musíte prepojiť s aplikáciou Huawei Health a následne sa vám jazyk zmení podľa jazyku telefónu. Toto považujem za nevýhodu, keďže smartfón používam v angličtine, no hodinky by som si rád nechal v slovenskom jazyku.

Honor Watch GS Pro sa ovládajú pomocou dvoch tlačidiel na pravej strane ciferníku – horným sa dostanete do hlavného menu a dolné si môžete nastaviť ako rýchlu akciu. Predvolené tu máte športové režimy, no dá sa sem nastaviť aj aktuálne meranie tepu, spustenie svetla, hudby či zobrazenie počasia.

Hlavnou devízou týchto hodiniek je bohatý výber športových režimov. Sám som netušil, že toľko športov sa dá vložiť do takýchto hodiniek a nájdete tu skutočne všetko – od jogy cez brušné tance až po šípky. Dokonca tu viete spustiť aj automobilové preteky. Celkovo hodinky ponúkajú až 101 športových režimov, čo je v porovnaní s konkurenciou parádne číslo. V rámci tohto testu sme sa rozhodli vyskúšať viacero z nich a zhodnotiť, ako presne merajú jednotlivé aktivity. Poďme na to.

Pozrite si

Honor MagicBook Pro s 16,1“ FullView displejom poháňa najnovší AMD Ryzen 5

Bicykel

Pred cyklistickou túrou mi batéria ukazuje 12-percentnú výdrž, čo nie je veľa, no rozhodol som sa, že to risknem. Zapol som režim, ktorý zobrazuje GPS a aktuálne informácie o rýchlosti, tempe, tepe a tiež prejdenej vzdialenosti. Na rozdiel od behu či turistiky, tu vás hlas informuje v základnom nastavení každé tri kilometre o aktuálnych štatistikách.

Čo sa týka presnosti, hodinky ukázali vyšší tep v momentoch, keď som zaberal do kopca a maximálne som sa však dostal na úroveň aeróbneho cvičenia. Najlepšie na teste cyklistiky bola výdrž batérie. Po hodinovej jazde som cvičenie ukončil a z 12 % ostalo 8 % čo vôbec nie je zlé. Iné hodinky sa mi zvyknú pri zapnutom GPS vybiť oveľa rýchlejšie.

Pozrite si

Honor predstavil svoj prvý herný notebook, toto je nový Hunter V700

Plávanie

Pri kúpe športových inteligentných hodiniek je pre mňa kľúčové, ako sa správajú vo vode. Kým moje staršie hodinky Garmin Vivoactive 3 ponúkajú plávanie v 25-metrovom a 50-metrovom bazéne, tu si môžete okrem týchto dvoch dĺžok nastaviť aj vlastnú, prípadne si zvoliť režim plávania v otvorenej vode.

Hlavným bodom je presnosť. Opäť musím porovnávať s hodinkami Garmin, ktoré mi väčšinou započítajú o niekoľko sto metrov viac než som reálne odplával. Problémom je, že hodinky väčšinou zle vyhodnotia rýchlosť plávania a odrazy od stien.

Hodinky Honor Watch GS Pro však musím pochváliť. Nielenže preplávanú vzdialenosť namerali takmer presne (1050 metrov nameraných pri odplávanom 1 km), ale poradili si aj s niekoľkými zmenami štýlu plávania. Hodinkám tak nerobí problém striedanie štýlu prsia a kraul a to aj niekoľkokrát počas plávania či zmena smeru plávania.

Pozrite si

Nové hodinky Huawei Watch GT2 Pro zvládnu aj výstup na Chopok

Turistika

Na športový režim turistika som bol najviac zvedavý a to kvôli výdrži batérie. Konkrétne som hodinky zobral do Slovenského raja na ferratu Kyseľ. Po zaparkovaní v Čingove spúšťam režim turistika čím sa automaticky zapne aj GPS. Napriek tomu, že v niektorých momentoch je túra náročnejšia, hodinky mi stále ukazujú režim „warm-up“ a tep maximálne 109 úderov za minútu.

Po zdolaní ferraty prichádzam na Kláštorisko, odkiaľ sa rozhodnem ísť ešte okruhom na Tomášovský výhľad. Ten však nestíham kvôli stmievaniu, tak pokračujem rýchlo-chôdzou späť na Čingov. Celkový čas túry je takmer 10 hodín, prejdená vzdialenosť 22 kilometrov a stav batérie, ktorú som naposledy nabíjal tak pred týždňom pred ostatnými športovými aktivitami? 77 % – tomu sa hovorí výdrž, ktorá vás nesklame ani pri celodennej túre.

Pozrite si

Honor Watch GS Pro sľubujú 25-dňovú výdrž, Watch ES lákajú na štýl a šport

Beh

Testovanie mojej obľúbenej športovej činnosti som si nechal nakoniec. Hodinky okrem klasického bežeckého režimu, ponúkajú 13 bežeckých kurzov a tiež režim beh vo vnútri.

Hodinky podobne ako pri iných činnostiach oznamujú informácie o prejdenej vzdialenosti či aktuálnom tepe a tempe cez vstavaný mikrofón. Celkovo musím aj pri behaní hodinky pochváliť, keďže zobrazujú presne prejdenú vzdialenosť, výborne pracujú s navigáciou a po behu vám cez aplikáciu ponúknu kompletné informácie o štatistikách.

Pri behu hodinky oceníte aj kvôli sledovaniu tepu, kedy presne viete, či ste zrovna v zahrievacej fáze, aeróbnej alebo či máte trochu ubrať.

Pozrite si

Honor Watch ES majú 95 tréningových režimov a 10 dňovú výdrž

Pilates, brušné tance či laser tag

Čo sa týka ostatných aktivít, ako sme písali na začiatku, hodinky ponúkajú rôzne režimy ako pilates, brušné tance či dokonca laser tag. Ide však o režimy, ktoré sú len doplnkové a jedine, čo merajú, sú základné vlastnosti ako tep či spálené kalórie. Výhodou takejto bohatej ponuky režimov je, že keď niektorý z nich dokončíte, uloží sa vám v štatistikách v smartfóne a budete tak presne vedieť, akú aktivitu ste v daný deň robili a koľko ste pri nej spálili kalórii. V podstate ide o režimy, ktoré nahrádzajú kategóriu „iné“ v ostatných hodinkách.

Celkovo môžem zhodnotiť hodinky Honor Watch GS Pro ako kvalitný produkt bohatý na funkcie a možnosti. Okrem množstva cvičení ponúkajú always-on displej, meranie tlaku vzduchu, výškomer či dýchacie cvičenia.

Ako nedostatok vnímam optimalizáciu na iné smartfóny ako Huawei. Pri iPhone som niekedy zaznamenal, že aplikácia Huawei Health nechcela načítať údaje o športovej aktivite a objavili sa tam až po pár dňoch.

Ak nerátam dizajn, ktorý mohol byť aj lepší, ide o perfektné športové hodinky, ktoré vám hlavne dlho vydržia a ponúknu relatívne presné meranie všetkých športových aktivít, ktorým sa venujete. Cena hodiniek pre slovenský trh je 249 €.

Honor Watch GS Pro si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ho nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Porovnajte si ceny Honor Watch GS Pro o v slovenských e-shopoch
(denne aktulizované)

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.