Reklama

Oplatilo sa čakať! Samsung Galaxy S10+

Marek Šimunek
99 %
Na tento model Galaxy sme si museli počkať desať rokov a musím uznať, že oproti tomu prvému prešiel poriadny kus cesty. Narástol, dospel a dnes je to telefón, ktorý si okamžite obľúbite. Teda aspoň tak nejak na mňa nový Samsung Galaxy S10+ zapôsobil.

Výhody

  • vynikajúci displej
  • ultrazvukový snímač odtlačkov
  • kvalitné stabilizované video

Nevýhody

  • slabšia viditeľnosť displeja v polarizačných okuliaroch
  • vyššie umiestnené tlačidlo pre zapnutie
  • chýba AF a nočný režim v ultraširokouhlom fotoaparáte

Skúsme sa na chvíľu spoločne vžiť do role výrobcu smartfónov. Desať rokov po sebe musíte prinášať nové modely, ktoré vždy predčia tie minulé. Desať rokov sa snažíte ohúriť svojich zákazníkov a fanúšikov značky niečím novým. Je jasné, že si občas musíte dať nejakú tú pauzu. Práve za takýto oddych mnohí považovali minuloročné modely Samsung Galaxy S9/S9+. Tie totiž využívali veľkú časť dizajnu, ktorý priniesli modely s pred roka.

Až najnovší Samsung Galaxy S10 a jeho väčší súrodenec Galaxy S10+ prinášajú podstatné zmeny v dizajne a dávku moderných technológií. Sú tak najnovším krokom na poli evolúcie, ktorá začala pred desiatimi rokmi a Samsung prostredníctvom dvojice noviniek ukazuje, čo všetko sa mu za desať rokov podarilo.

Nič, len displej

Je jasné, že nové modely stavajú práve na úspechoch tých predchodzích. Preto nie je prekvapením, že zdieľajú s nimi rôzne dizajnové prvky. Samsung Galaxy S10+, ktorý som testoval je výsledkom snahy o to, aby sme mali smartfón, ktorého prednú časť zaberá len displej. Rámiky sú minimálne, takže aj napriek použitiu veľkého 6,4“ displeja je Galaxy S10+ stále smartfónom, ktorý sa používa pohodlne.

Kým pri prvých modeloch bolo zakrivenie displeja po bokoch skôr na škodu, Galaxy S10+ ho dotiahol k dokonalosti. Displej tak prechádza plynulo do bočných častí a na pohľad zaberá ešte väčšiu plochu. Navyše musím Samsung pochváliť za spracovanie prechodu, ktorý už vôbec neprekáža v držaní a používanie S10+ je pohodlné.

Zadná strana je pre niekoho až nudná. Nenájdete na nej nič okrem trojice snímačov a LED blesku, ktoré sú umiestnené v podobnom páse, ako napríklad na Samsungu Galaxy Note 9. Vďaka tomu pôsobí uhladene a elegantne. Rovnako klasické je usporiadanie tlačidiel po okrajoch smartfónu.

Pozrite si

Samsung Galaxy S9/S9+ – evolúcia nemení to, čo perfektne funguje

Na ľavej strane nájdete dvojtlačidlo hlasitosti, ktoré je doplnené tlačidlom Bixby. To je našťastie už možné prestaviť na spustenie inej aplikácie.

Máte totiž k dispozícii jednoduché stlačenie a dvojité stlačenie. Jedno z neho bude síce vždy slúžiť pre vyvolanie Bixby, ale pre druhý spôsob si môžete nastaviť spustenie vlastnej aplikácie. Ak si robíte zálusk na to, že týmto spôsobom budete spúšťať Google Asistenta, musím vás sklamať. Priamo to nie je možné.

Na opačnej strane sa potom nachádza tlačidlo pre zapnutie. To je umiestnené na môj vkus pomerne vysoko a to najmä vzhľadom na výšku Galaxy S10+. Horná stena ukrýva už iba sloty pre microSD kartu a SIM kartu, alebo podľa vašich preferencií dve SIM karty. Samsung Galaxy S10+ je totiž Dual SIM smartfónom.

Spodná strana samozrejme skrýva moderný USB-C konektor a navyše aj pre zariadenia Samsung tak typický 3,5 mm audio konektor. Hovorte si, čo chcete, ja sa tomuto starému konektoru poteším vždy.

Infinity-O displej

Samsung je už dlho známy tým, že robí displeje, ktoré patria k najlepším. Galaxy S10+ nie je v tomto smere žiadnou výnimkou. Veď už predchádzajúce verzie mali nádherné displeje. Ten najnovší výrobca označuje ako Infinity-O displej.

Pozrite si

Samsung Galaxy Note9 – voľba náročných

Písmeno „O“ v názve značí výrez, ktorý nájdete v hornej časti. Je v ňom totiž umiestnený predný fotoaparát, alebo v prípade Samsungu Galaxy S10+ fotoaparát kombinovaný so snímačom hĺbky.

Ako inak, aj v tomto prípade jedná o Super AMOLED displej, ktorý prináša hneď niekoľko noviniek. V prvom rade je dynamický, takže je schopný podať podstatne vernejšie farby a má väčší dynamický rozsah. Osobne ma dostal aj svojím jasom. Ani na priamom slnku nie je problém s jeho viditeľnosťou.

Snáď jediným obmedzením, na ktoré som počas testovania narazil je jeho zhoršená viditeľnosť v prípade, ak máte polarizačné okuliare. Vtedy je pri určitom type skliel v okuliaroch a tiež určitom sklone podstatne slabšie čitateľný.

Pozrite si

Pozrite si nové Samsungy Galaxy S10 na videu!

V nastaveniach máte niekoľko možností, ako si upraviť zobrazenie displeja. Štandardne je pre šetrenie batérie nastavené nižšie rozlíšenie. Teda FHD+ (1 080 x 2 280 px). Okrem neho ešte v nastaveniach nájdete aj HD+ rozlíšenie (720 x 1 520 px). Nikoho snáď neprekvapí, že displej vyzerá najlepšie pri maximálnom rozlíšení WQHD+, teda 1 440 x 3 040 px.

Rovnako nechýba ani dvojica nastavení podania farieb displeja, kedy je štandardne zapnuté prirodzené podanie farieb. „Samsungovo“ živé podanie farieb, ktoré je až cukríkové, získate zapnutím režimu živých farieb. Osobne mi viac vyhovovali prirodzené farby.

Inak nemôžem displeju absolútne nič vytknúť. Je to skutočne ten najlepší displej, aký ste doposiaľ v Samsungu mohli mať. To, že sa jedná o prvý displej s certifikátom HDR10+, alebo, že displej má priamo integrovaný filter modrého svetla, ktorý tak výrazne nemení farby je potom už len taká čerešnička na torte.

Displej vie, či si to ty

Samsung si v displeji pripravil ešte jednu novinku. Tou je umiestnenie snímača odtlačkov prstov. Kým doposiaľ experimentoval s jeho polohou v zadnej časti smartfónu, kde popravde nebolo jeho používanie až tak ergonomické, teraz je umiestnený podstatne lepšie. Nájdete ho totiž priamo v prednej časti a to rovno pod displejom.

Samsung v tomto prípade použil úplne novú technológiu. Teda nie, žeby tu doposiaľ neexistovali ultrazvukové snímače odtlačkov, ale v Galaxy S10+ je prvý krát takýto snímač použitý pod displejom smartfónu. Snímač tak sníma 3D kontúry odtlačku namiesto iba 2D obrazu. Má to výhody najmä v rýchlosti, ale aj v tom, že snímač bez problémov odomknete aj, keď máte mokré prsty.

Ešte jednou veľkou výhodou tohto riešenia je to, že vďaka použitiu ultrazvukového snímača môžete smartfón odomknúť aj bez toho, aby ste zapli jeho displej. Budete si len musieť zvyknúť na to, kde je umiestnený snímač pod displejom. Po niekoľkých dňoch to budete vedieť automaticky.

Jeho samotné nastavenie sa nijako nezmenilo a je otázkou niekoľkých sekúnd. Čo sa používania týka, tak mám aj dobré, aj menej dobré skúsenosti. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že počas používania je odomknutie smartfónu rýchlejšie a boli momenty, keď by som povedal, že odomykanie je minimálne rovnako rýchle, alebo ešte rýchlejšie ako pri bežnej čítačke odtlačkov prstov. Potom sú chvíle, keď smartfón odomknem až na tretí, alebo štvrtý pokus.

Chce to určitú dávku cviku a tréning, aby ste vedeli kam presne máte svoj prst položiť, ako aj to, ako dlho a ako silno ho je potrebné priložiť. Výrobca určité neskôr vydá aktualizáciu, ktorá používanie odtlačku ešte o niečo urýchli. Za seba môžeš len povedať, že použitie čítačky v displeji považujem za veľmi dobrý krok.

Pozrite si

Tvoja prvá šanca na nový Galaxy S10!

Inteligentný výkon, ktorému pomáha AI

To by snáď ani nebola najnovšia vlaková loď, ak by sme sa nestretli s tým najvýkonnejším hardvérom, aký má aktuálne výrobca k dispozícii. Preto nie je prekvapením, že srdcom novinky je procesor Samsung Exynos 9820, ktorý je v prípade testovaného kúsku spojený s 8 GB operačnej pamäte.

Áno, na trhu bude aj verzia Samsung Galaxy S10+ 5G, ktorý bude mať až 12 GB RAM, ale môžem vás ubezpečiť, že 8 GB je viac ako dostatok.

Na nič nebudete čakať a odozva je doslova okamžitá. O žiadnom zaváhaní, alebo nedajbože sekaní v tomto prípade nie je možné hovoriť. Rovnako za dostatočnú považujem kapacitu integrovaného úložiska, ktorá v mojom prípade dosahuje 128 GB.

Viac požaduje už len náš šéfredaktor Roman Calík. V prípade potreby stále máte k dispozícii ešte slot pre microSD kartu, ktorým môžete pamäť rozšíriť o ďalších 512 GB.

V optimalizovaní výkonu zariadenia má svoje prsty aj prepracovaný systém správy prostriedkov, ktorý využíva služby umelej inteligencie. Práve vďaka tomu máte vždy k dispozícii dostatok výkonu a v prípade ak to nie je potrebné, zapoja sa časti, ktoré naopak šetria nejakú energiu. Tak, či tak, Galaxy S10+ v tejto konfigurácii je smartfónom pre tých najnáročnejších.

Batériu môžete aj požičať

Súčasne je Samsung Galaxy S10+ smartfónom tohto kórejského výrobcu, ktorý ponúka doposiaľ najväčšiu batériu, aká bola v smartfóne od Samsungu použitá. Jej kapacita je 4 100 mAh. Najmä vďaka inteligentnej správe napájania sa môže Samsung Galaxy S10+ pochváliť veľmi dobrou výdržou na jedno nabitie. Aj v prípade naozaj náročného používania nebudete mať problém vydržať jeden pracovný deň. A to aj za predpokladu, že budete používať najvyššie rozlíšenie displeja.

V spojitosti s batériou je tu ešte jedna novinka. Rovnako ako predchádzajúce modely aj Galaxy S10+ podporuje rýchle nabíjanie Qualcomm QuickCharge a tiež bezdrôtové nabíjanie. Galaxy S10+ prichádza s novinkou v podobe reverzného nabíjania, podobne ako tomu je v prípade Huawei Mate 20 Pro.

Pozrite si

Pozri sa ako fotí Samsung Galaxy S10

Priamo zo svojho smartfónu tak môžete nabiť napríklad svoje bezdrôtové slúchadla Samsung Galaxy Buds, alebo dokonca aj inteligentné hodinky Samasung Galaxy Watch.

Samozrejme toto zdieľanie energie môžete využiť aj na to, aby ste v prípade núdze pomohli kamarátovi, ktorému sa vybil jeho smartfón. Oproti Huawei Mate 20 Pro si Samsung Galaxy S10+ zaslúži pochvalu najmä za jednoduchú aktiváciu zdieľania, ktorú je možné vykonať priamo v notifikačnej lište a nie hlboko v menu, ako je to pri Mate 20 Pro.

Samsung Galaxy S10+ okrem toho prichádza ešte s niekoľkými technologickými vylepšeniami, ktoré vám budú pomáhať pri používaní nového smartfónu. Patrí sem napríklad technológia pripravená pre Wi-Fi siete najnovšej generácie, Wi-Fi 6.

Vďaka tomu budete v budúcnosti dosahovať podstatne rýchlejšie prenosy a kvalitnejšie pripojenie. Aj na súčasných sieťach Galaxy S10+ funguje veľmi dobre a počas používania som nezaznamenal žiadne výpadky pripojenia.

One UI vládne nad Androidom

Priznám sa, že Galaxy S10+ je pre mňa po dlhej dobe prvým smartfónom od Samsungu, ktorý sa mi dostal do rúk. Budem teda hodnotiť len skúsenosť priamo s novým One UI, ktoré prišlo s Androidom 9 a užijú si ho aj majitelia starších smartfónov, potom ako dostanú aktualizáciu na najnovšiu verziu operačného systému.

Samotné rozdelenie domácej obrazovky je štandardné, môžete si v nastaveniach zmeniť hustotu ikon na ploche. Keďže aj v prípade najväčšej matice som mal stále dojem, že priestor nie je dostatočne využitý, siahol som nakoniec po svojom obľúbenom alternatívnom spúšťači Nova Launcher. Zmenami prešiel multitasking, kedy sú aplikácie zobrazené vedľa seba s veľkým nákladom danej aplikácie. Pod nimi sú zobrazené štyri aktuálne najpoužívanejšie aplikácie.

Úplnou novinkou je možnosť ovládania smartfónu prostredníctvom gest. Namiesto trojice samostatných tlačidiel v spodnej časti obrazovky sa zobrazí len trojica čiarok. Tie simulujú práve dané ovládacie prvky a jednoduchým pohybom smerom hore vyvoláte ich činnosť. Pripomína to ovládanie iPhonu XS a je to skutočne návykové. Osobne som si na neho hneď zvykol a používam ho odvtedy stále.

Pozrite si

Samsung Galaxy Buds – priama konkurencia pre Apple AirPods

Naľavo máte krok späť, v strede návrat domov a na pravom okraji vyvoláte menu multitaskingu. Navyše posunom po tlačidlách môžete veľmi rýchlo prepínať medzi poslednými aplikáciami.

Musím vysloviť pre Samsung ešte jednu pochvalu, a to za vzájomné prepojenie jednotlivých produktov. Samsung už totiž pomerne dlho pracuje na vlastnom ekosystéme, ktorý pripomína práve ten od Apple. Jednoducho vďaka nemu je vzájomná komunikácia medzi zariadeniami kórejského výrobcu ešte pohodlnejšia.

Za zmienku stojí napríklad rýchle prepojenie hodiniek Samsung Galaxy Watch so smartfónom. Navyše v prípade tejto kombinácie získate aj niekoľko vlastností navyše. Rovnaká je situácia aj v prípade pripojenia nových slúchadiel Samsung Galaxy Buds.

Podobne, ako v prípade Apple AirPods, postačí ak v blízkosti odomknutého zariadenia Samsung Galaxy otvoríte krabičku so slúchadlami a tie hneď automaticky ponúknu možnosť spárovania. Bravó Samsung.

Pozrite si

Samsung Galaxy Watch Active – v jednoduchosti je krása

Aj napriek tomu, že hlasového asistenta Bixby nie je stále možné považovať za reálnu konkurenciu oproti Google, Samsung stále pracuje na tom, aby Bixby ponúkla viac možností. Slovenčinu síce ešte nevie a aj v angličtine mi po osobných skúsenostiach viac vyhovuje riešenie od Google, ako to od Samsungu, ale niekoľko noviniek Bixby aj tak má.

V prípade Samsungu Galaxy S10+ výrobca implementoval úplne nové možnosti využitia, ktoré predstavuje Bixby Routines. Jedná sa o prednastavené správanie smartfónu na základe rôznych udalostí, ako je napríklad čas, či poloha.

Po krátkej fáze, v ktorej sa Bixby naučí vášmu správaniu, môžete veľmi jednoducho a rýchlo vytvoriť rôzne schémy. Napríklad potom, ako prídete domov sa aktivuje určitá aplikácia, alebo rozloženie plochy. Podobné je to v prípade, ak práve šoférujete. V tomto riešení vidím veľký potenciál, chce to ale nájsť si čas a nastaviť všetko potrebné.

Osobne ma veľmi potešila prítomnosť bočného panelu, ktorý ponúka prístup k množstvu služieb, aplikáciam, alebo dokonca schránke, takže môžete veľmi jednoducho a rýchlo skopírovať a vložiť text. Takisto som pomerne často používal túto možnosť pre rýchle volanie obľúbených kontaktov.

Pekné rozmazanie aj vpredu

A dostávame sa k najväčšej inovácii, ktorú nový Samsung Galaxy S10+ prináša. Tou bude bez pochýb práve fotoaparát. Funkcia, ktorú budú majitelia tohto smartfónu využívať pomerne často. Netradične by som v tomto prípade rád začal prednými kamerami, teda jednou.

Pozrite si

Porovnanie Samsung Galaxy S10 v Galaxy S9 v Galaxy S8

Aj keď v prípade Samsungu Galaxy S10+ to vyzerá, že vpredu sú dva fotoaparáty, v skutočnosti sa jedná o jeden fotoaparát s rozlíšením 10 Mpx a snímač hĺbky s rozlíšením 8 Mpx.

Vďaka tomu môžete vytvárať fotografie s efektom rozmazaného pozadia. Aj keď v aplikácii fotoaparát máte na výber z dvojice režimov pre predný fotoaparát, pričom ikony a samotné prostredie môže evokovať, že sa jedná o širokouhlú a bežnú fotografiu, pravda je taká, že fotografie sú rovnaké. Jedná sa tak iba o výrez, ktorý sa použije v prípade, ak fotíte portrét.

Samotná kvalita fotografií patrí k tým najlepším. Teda minimálne za predpokladu, že je okolo dosť svetla. V šere, alebo slabšom osvetlení totiž kvalita snímok výrazne klesá. Objavuje sa nielen šum, ale aj neostrosť. Podotýkam, že zariadenie som testoval ešte pred uvedením novej verzie SW, ktorá by mala práve spomínanú kvalitu fotografií vylepšiť.

V čom bude selfie fotoaparát nového Samsungu Galaxy S10+ veľmi ťažko hľadať konkurenciu je kvalita videa podávaná práve predným fotoaparátom. Vzhľadom na to, že je schopný snímania videa v UHD kvalite pri 30 fps a s pomocou stabilizácie obrazu sa jedná naozaj o vynikajúce zariadenie práve na natáčanie videa.

Takmer profesionálny fotoaparát?

Ak nepatríte k selfie maniakom, podstatným pre vás bude aj tak hlavný fotoaparát, ktorý sa nachádza na zadnej strane. Teda rovno tri fotoaparáty.

Samsung Galaxy S10+ prichádza s kombináciou hlavného 12 Mpx snímača s optickou stabilizáciou a technológiou Dual Aperture pre dve svetelnosti (f/1,5 – f/2,4). Ten je doplnený o opticky stabilizovaný 12 Mpx teleobjektív (f/2,4) a po novom aj 16 Mpx ultraširokouhlý snímač (f/2,2). Bohužiaľ v jeho prípade chýba automatické zaostrovanie.

Čo sa mi v prípade modelov Samsung vždy páčilo je možnosť priameho prepínania formátu fotografií z menu fotoaparátu. Jednoducho si rýchlo prepnete fotoaparát na pomer strán 1:1 a môžete tak vytvoriť snímku na Instagram.

Nechýba ani pomer 16:9, alebo pomer strán displeja 19:9. Maximálne rozlíšenie fotografie dosiahnete až po aktivácii štandardného rozlíšenia 4:3. Ostatné formáty samozrejme predstavujú výrez scény.

Ďalšiu pochvalu musím vysloviť pre jasné a jednoducho ovládané umiestnenie prepínača objektívov. Vďaka tomu, môžete rýchlo a veľmi jednoducho prepnúť napríklad z teleobjektívu na širokouhlý. Navyše ma potešilo aj to, že si fotoaparát zapamätá posledné nastavenie objektívu.

Súčasťou fotoaparátu je aj umelá inteligencia. Tá sa postará o promptné nastavenie všetkých parametrov fotografie presne podľa práve snímanej scény. Automaticky tak mení medzi 30 kategóriami, ktoré spozná.

Väčšinu času to funguje naozaj spoľahlivo a vďaka tomuto riešeniu nemusíte zložito nastavovať jednotlivé parametre. Jediným problémom je silné protisvetlo, kedy sa fotoaparát snaží o až prílišné silné použitie HDR režimu. Výsledkom sú potom nepekné tóny pleti.

Inak musím automatické rozpoznávanie scény len pochváliť. Súčasťou automatického rozpoznávania scény je aj nočný režim, ktorý umožňuje vytváranie fotografií aj v zhoršených svetelných podmienkach a bez použitia blesku, či statívu. Z ruky tak môžete vytvoriť fotografiu s expozíciou dlhou až tri sekundy. Práve na tento režim som sa tešil asi najviac.

Výsledky ale nepovažujem za tak presvedčivé, ako som čakal. Režim sa hodí viac do exteriéru a na fotografie krajinky, či architektúry. Tu sú výsledné fotografie naozaj veľmi dobré a Samsung Galaxy S10+ vám bude robiť len radosť. Nechýba dostatok detailov aj v prípade svetlých, či tmavých scén a celkovo majú fotografie tú správnu atmosféru.

Len niekedy sa stane, že sa umelá inteligencia bude snažiť o získanie príliš veľa detailov aj v úplne tmavých miestach, čo má za výsledok zbytočný šum a neostrosť. V prípade snímok interiéru, či predmetov blízko objektívu som sa často stretol s veľkou neostrosťou najmä v krajoch fotografie. Opäť musím pripomenúť nefinálnosť softvéru, s ktorým som Samsung Galaxy S10+ používal.

Moc ma nepotešila ani skutočnosť, že nočný režim nie je dostupný v prípade ultraširokouhlého fotoaparátu. Predstavte si, ako perfektne by vyzerali snímky vytvorené práve pomocou tohto snímača v noci.

Najmä začínajúci fotografi sa určite potešia funkcionalite Shot Suggestions. Tá pomáha začiatočníkom v tom, aby sa naučili správnej kompozícii fotografií. Priamo na displeji sa zobrazí gulička a čiara, ktorá indikuje horizont. Pre vytvorenie fotografie je tak potrebné dostať guličku na dané miesto.

https://youtu.be/ZCfgkIyD9g0

Už predchádzajúce smartfóny juhokórejského výrobcu disponovali portrétnym režimom, ktorý umožňoval efektné rozmazanie pozadia. Samsung Galaxy S10+ ho samozrejme ponúka tiež, avšak v tomto smere ide ešte ďalej.

Nielen, že môžete pozadie pri fotografii rozmazať, pričom nie je potrebné, aby fotografovaným objektom bola osoba, ale môžete si zvoliť aj efekt, ktorý má byť na fotografiu aplikovaný.

Efekt si môžete navyše zmeniť aj potom, ako ste fotografiu vytvorili. Galaxy S10+ patrí pochvala za portrétny režim, ktorý si pomerne dobre poradí s tým, kde je ešte potrebné rozmazanie a kde by už bolo zbytočné. Celkovo musím povedať, že fotoaparát v Samsungu Galaxy S10+ sa radí na špičku.

Naozaj s ním dokážete vytvoriť dychberúce fotografie, vďaka ktorým pre mnohých používateľom smelo nahradí jednoduchý kompaktný fotoaparát. Dokonca by som sa nebál si ho so sebou zobrať, ako hlavný fotoaparát na dovolenku.

Video, ktoré vás dostane

Okrem fotografií Galaxy S10+ boduje aj v prípade videa, a to nielen preto, že je schopný UHD záznamu pri 60 fps. Okrem neho totiž ponúka 120 fps Full HD video, alebo dokonca super-spomalené video s 960 fps.

To poznajú už majitelia Samsungu Galaxy S9/S9+. Veľkou výhodou ostáva, že si priamo v aplikácii fotoaparát môžete označiť miesto, kde očakávate, že sa stane nejaký pohyb a fotoaparát automaticky zaznamená scénu s extrémnym spomalením.

Čo sa mne osobne najviac páči, je rýchlosť a najmä plynulosť ostrenia počas videa. Galaxy S10+ si poradí s prechodmi medzi scénami, ako aj priblížením ku kamerovanému objektu bez problémov.

Okrem toho si S10+ zaslúži pochvalu za stabilizáciu obrazu. Už tá základná je viac než dobrá, pričom navyše smartfón ponúka aj nový režim Super Steady, ktorý je schopný stabilizovať ešte viac. V tomto prípade bude výsledné video len vo Full HD kvalite. Za výsledok bez zbytočného trasenia to určite stojí.

Verdikt

Musím uznať, že Samsung Galaxy S10+ sa naozaj podaril. Desať rokov vývoja je na ňom cítiť už na prvý dotyk. Je to jednoducho top smartfón, ktorý okrem veľkého výkonu, ponúkne aj spracovanie a dizajn hodný vlajkovej lode.

Fotoaparát sa opäť posunul o niečo dopredu a kvalita videa takmer nemá konkurenciu. Jediným obmedzením môže byť jeho cena, predsa len je opäť o niečo vyššia. Nároční používatelia, ktorí majú radi prostredie One UI, v poslednej verzii ešte o niečo vylepšené, budú určite s novým modelom spokojní.

Práve preto si nový Samsung Galaxy S10+ od nás odnáša ocenenie „TIP REDAKCIE“, nakoľko je to skutočne smartfón pre najnáročnejších používateľov. Ak chceš vyhrať menšieho brata Samsung Galaxy S10, zapoj sa do našej aktuálnej veľkej súťaže.

Samsung Galaxy S10 a Samsung Galaxy S10+ si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.