Openbox S3 Mini HD a S3 CI HD – Krása tejto dvojice je v jednoduchosti

Nie každý potrebuje výkonný a zložitý satelitný prijímač. Ak sa aj vy uspokojíte so základnými funkciami a hľadáte najmä stabilitu a niekoľko vlastností navyše, pozrite si náš test prijímačov Openbox S3 mini HD a Openbox S3 CI HD.

Naše hodnotenie

89%
0 100

Výhody

  • Kompaktné rozmery prijímačov
  • Jednoduché a ľahko ovládateľné prostredie
  • Prívetivá cena

Nevýhody

  • Slabší príjem diaľkového ovládania
  • Chýbajú pokročilé funkcie
  • Pomalšie načítavanie EPG

Jednou vetou

Openbox S3 mini HD a Openbox S3 CI HD sú cenovo dostupné prijímače, ktoré ocenia najmä menej nároční používatelia, aj napriek tomu však ponúknu výbavu, ktorú by ste v tejto cenovej kategórii nehľadali.

Dnes sa pozrieme na dvojicu prijímačov Openbox S3 Mini HDOpenbox S3 CI HD. V oboch prípadoch ide o jednoduché jednotunerové prijímače, ktoré však aj napriek nižšej cenovej kategórii majú čo ponúknuť.

Vďaka ich kompaktným rozmerom nebudete mať problém s ich umiestnením. Dokonca je možné umiestniť ich aj priamo za televízor a pre ovládanie prijímača následne využiť dodávané IR čidlo.

Pozrite siVU+ ULTIMO 4K – Najvýkonnejší satelitný prijímač na trhu

Aj napriek malým rozmerom ponúknu prijímače všetky potrebné konektory. Nechýba napríklad dvojica USB 2.0, ktoré môžete využiť aj pre nahrávanie obsahu na externý disk.

Navyše Openbox prijímače podporujú aj pripojenie USB hubu, takže počet USB môžete ešte rozšíriť. Ak máte doma starší TV, môžete ho k Openboxu pripojiť prostredníctvom analógového A/V výstupu.

Vďaka externému 12 V/ 1,5 A adaptéru ho môžete dokonca využívať aj na cestách. Ako už samotný názov dvojice prijímačov prezrádza, sú to HD prijímače, ktoré dokážu spracovať obraz v rozlíšení 1080p.

Samozrejme podobne ako pri iných prijímačoch, aj v prípade tejto dvojice získate viac funkcií vďaka alternatívnym softvérom. Tie ponúkajú napríklad zdieľania karty v domácej sieti, fastscan, alebo dokonca možnosť streamovania vysielania do mobilného zariadenia prostredníctvom domácej siete.

Samotné menu ovládania prijímača je jednoduché, budete sa v ňom hravo orientovať. Poteší aj možnosť nastavenia veľkosti zobrazených údajov. Pre naladenie programov môžete využiť automatické vyhľadávanie a naladené programy si môžete zaradiť do jednej z dvanástich obľúbených skupín.

Každá môže obsahovať maximálne 500 programov. EPG sa síce v prípade tejto dvojice načítava pomalšie a chýba zobrazenie známe z cenovo podstatne vyššie postavených konkurentov, inak však ponúkne všetky potrebné funkcie.

Pozrite siVU+ UNO 4K – s jeho personalizáciou sa vybláznite

Prijímače si poradia s prehrávaním najznámejších formátov súborov. Môže sa ale stať, že vzhľadom na problémy s kódekom sa vami zvolené video nebude vedieť prehrať. Poteší však možnosť prehliadania obrázkov a prehrávania MP3.

Samozrejme nechýba možnosť nahrávania dvoch programov súčasne, avšak keďže ide o jednotunerový prijímač, budete obmedzení na jednu frekvenciu. Nahrávanie však musíte podobne, ako aj Timeshift, po pripojení disku k zariadeniu povoliť v nastaveniach systému.

Ak by ste sa chceli trochu pohrať, môžete využiť možnosť sledovania IPTV priamo prostredníctvom tohto prijímača. Linky s príponou m3u naimportujete priamo do prijímača.  Ak by ste si chceli dopriať o niečo lepšiu hardvérovú výbavu, za menší príplatok si môžete zvoliť prijímač Openbox S3 CI HD.

Ten má síce o niečo väčšie rozmery, ale ako už vytušíte aj z jeho názvu, okrem zabudovanej čítačky kariet ponúkne aj jeden CI+ slot pre použitie dekódovacieho modulu. Pri väčších rozmeroch ponúkne tiež bohatší ovládací panel na prednej strane prijímača.

Je jasné, že Openbox S3 Mini HD a S3 CI HD sú prijímače určené pre menej náročných zákazníkov. Aj napriek tomu však ponúknu pomerne bohatú výbavu a najmä stabilitu, ktorú oceníte, najmä ak si uvedomíte, že Openbox S3 mini HD stojí len 61,90 € a vybavenejší model Openbox S3 CI HD vás bude stáť 69,90 €.

ZdrojČasopis TECHBOX 4/2017

Komentáre k článku