Nový Magio GO TV Box stavia na jednoduchosti a kompaktnosti

Nový Magio GO TV Box od operátora Telekom poskytuje jednoduchý spôsob sledovania obľúbených televíznych programov kdekoľvek s internetovým pripojením.

Naše hodnotenie

76%
0 100

Výhody

  • jednoduchá inštalácia
  • kompaktnosť
  • 7-dňový archív

Nevýhody

  • nízka kvalita obrazu
  • aktuálne málo funkcií

Jednou vetou

Ak nie ste náročný používateľ, Magio GO TV Box môže byť pre vás zaujímavé zariadenie.

Nový Magio GO TV Box bol predstavený už koncom októbra minulého roka, no operátor stále nedisponoval finálnou verziou. Dnes sa pozrieme na to, či sa oplatilo počkať na zaujímavú kompaktnú prenosnú televíziu v rozmeroch 10 x 10 x 2 cm.

Okrem malých rozmerov ma potešila možnosť pripojenia sa na internet prostredníctvom technológie Wi-Fi alebo klasicky cez kábel s RJ45 koncovkou. Samozrejmosťou je USB 2.0 port spolu s podporou microSD kariet a HDMI port, no ak vlastníte starší model televízie, aj AV výstup určite oceníte.

Pozrite siPozreli sme si naživo nové Samsung QLED televízory!

V balení nájdete okrem samotného boxu aj ovládača spolu s baterkami, HDMI kábel a adaptér. Všetko čo potrebujete na prvotné nastavenie. V prípade, že vlastníte USB klávesnicu, odporúčam vám ju použiť, predídete zdĺhavému zadávaniu vstupných údajov.

Po zapojení zariadenia do siete som musel počkať pár sekúnd v dôsledku aktualizácie a po zadaní prihlasovacích údajov Magio GO služby a nastavení rozmerov obrazu (prednastavené okraje presahovali tie fyzické) som sa pustil do sledovania širokej ponuky kanálov.

Magio GO TV Box
ZDROJ | Telekom

Najdrahší balík v hodnote 5,99 eur označený ako Magio GO Premium ponúka 50 kanálov, medzi ktorými nájdete populárne Digi Sport, detské Ťuki TV či Discovery. Lacnejšia predplatená služba Magio GO len s 12 kanálmi je dostupná za takmer 4 eurá. Ak využívate štandardné Magio, môžete sledovať televízne kanály bez dodatočného doplatku.

Magio GO TV Box
ZDROJ | Telekom

Systém Magio GO TV Box je naozaj jednoduchý, čo potvrdzujú nastavenia. Moje prvé kroky zamierili do základných nastavení, v ktorých som si pozrel ponuku jazykov (slovenský a anglický je samozrejmosťou) a prešiel som do voľby kvality obrazu.

Za účelom zistenia, aké maximálne rozlíšenie dokáže novinka ponúknuť, som prednastavenú hodnotu ,,Auto“, zmenil na ,,Super Vysokú“.

So zapojeným sieťovým káblom (100 Mbit/s internet) som očakával minimálne stabilné HD rozlíšenie. Moje očakávania však aj po dlhšie dobe neboli naplnené.

Obraz žiaľ dosahuje len SD kvalitu, výrobca však potvrdil, že v budúcnosti nie je vylúčený prechod na vyššie rozlíšenie. Produkt je však primárne cielený na sledovanie televízie na chate či na internáte, kde HD nie je až tak vyžadované.

Ocenil som ale 7-dňový archív a funkciu zastavenia a opätovného spustenia obrazu, vyhľadanie relácie či filmu a tiež možnosť vytvorenia nahrávky. Tá sa však neukladá na pamäť USB kľúča či pevného disku.

Pozrite siTelekom SmartHome zmodernizuje každú domácnosť

Magio GO TV Box
ZDROJ | Telekom

Stlačením tlačidla s červeným krúžkom v strede je možné program počas sledovania nahrať.K dispozícií je aj cesta cez ,,sprievodcu“ (tlačidlo guide), ktorá zároveň ponúka naplánovanie zaznamenania budúcich dielov (napríklad správy či iné pravidelné relácie).

Dostupná pamäť predstavuje cloud úložisko, v ktorom má každý používateľ vyhradené miesto na určitý počet nahrávok. Podarilo sa mi ho takmer zaplniť 5 až 6 reláciami (výrobca uvádza viac než 10-hodinový úložný priestor).

Magio GO TV Box
ZDROJ | Telekom

Ovládač disponuje napríklad aj tlačidlom ,,Text“, ktoré by s najväčšou pravdepodobnosťou malo predstavovať teletext a tiež TV / Rádio. Zatiaľ však dvojica nemá pridelené funkciu.

Za zmienku stojí spomínaný USB port a podpora microSD kariet. Zapojením 8 GB USB kľúča som nezaznamenal žiadne vyskakovacie okno alebo napríklad rozšírenie úložného priestoru. Výrobca ale potvrdil, že ešte len plánuje v budúcnosti doplniť podporu sledovania filmov z prenosného média či inač využiť potenciál konektoru.

Neskôr by mala byť doplnená aj funkcia voľby obľúbených kanálov, ktorú určite oceníte počas nutnosti rýchlej zmeny na iný televízny kanál.

V zásade, keď nepožadujete vysokú kvalitu obrazu, Magio GO TV Box od Telekomu za jednorazový poplatok 70 eur vám ponúkne základné možnosti a obľúbený týždňový archív. Niektoré funkcie však prídu až v budúcich aktualizáciách.

 

Komentáre k článku