Muse M-785 DAB je príjemný spoločník na relaxačný večer

Kúpiť si čisto lacný reproduktor by bolo síce riešenie, no prečo si nedopriať porciu možností konektivity, keď v cenovej relácií 149€ nič výrazne zvukovo lepšie nenájdete? Naviac, ak sa vám nechce vyberať playlist, môžete si pustiť rádio.

Naše hodnotenie

78%
0 100

Výhody

  • príjemná cena
  • pekný dizajn
  • diaľkový ovládač

Nevýhody

  • lesklá plocha okolo ovládacích prvkov
  • potešila by aplikácia pre smart zariadenia
  • zastaralý displej

Jednou vetou

Muse M-785 DAB je rádio s bohatou plejádou možností konektivity, ktoré má príjemnú cenu a je tak trochu milý návštevník z minulosti.

Spoločnosť Muse ponúka multifunkčné rádio M-785 DAB, ktoré ma tak trochu zaviedlo do minulosti a prinútilo si nostalgicky zaspomínať. V prvom momente som sa pýtal sám seba, či éru prehrávačov, ktoré majú výpis funkcií a možností konektivity dlhší, než trestný register tých najšialenejších kriminálnikov, nemáme za sebou? Dospel som k záveru, že nemáme. Ono tá éra tu vlastne ani nikdy nebola. Tento typ hudobných zariadení je tu stále, len tak nejak zápasí s okrajovým záujmom. Napriek tomu je to kategória produktov, ktorá má zmysel.

V prvom rade pretože tieto multifunkčné prehrávače sú zväčša dizajnovo príjemné. Tak ako M-785 DAB. Telo s rozumnými rozmermi 161 x 201 x 380 mm z dreva, na elegantných plastových nízkych nožičkách sa mi jednoducho páči. Je to kúsok, ktorý aj keď by ste ho nikdy nepoužili, svojim spracovaním prispeje k dotvoreniu útulného priestoru. Jediné čo by som z praktického hľadiska vytkol je lesklá ovládacia plocha. Odtlačky prstov a všemožné špinky sú na nej strašne vidieť.

Pozrite siDenon AVR-X2600H DAB  – favorit pre domáce kino

Rovnako som si zaspomínal na časy minulé pri multifunkčnom Matrix dot LCD displeji. Ten vám na dvoch riadkoch s totálne old schúlovým písmom ukáže všetky základné a potrebné informácie. A najmä čas. Dobrá náhrada za nejaké digitálne hodiny.

Ako z Muse M-785 DAB dostanete uchu lahodiace tóny? Úplný základ sú DAB/DAB+ a FM. V obidvoch možnostiach máte k dispozícii uložiť po desať staníc, dokopy teda dvadsať. V obidvoch prípadoch som úspešne naladil stanice, úspešne sa mi ich podarilo aj uložiť do pamäte. A úspešne sa mi podarilo si vypočuť zopár skladieb či dopravný servis. Tu ma napadlo, že toto rádio je dokonalým riešením na chatu, keď večer sedíte na terase a chcete, aby vám niečo len príposluchom hralo v pozadí.

Pozrite siPioneer SPH-10BT – autorádio pre 21. storočie?

M-785 DAB zhltne aj CD. Výrobca dokonca prízvukuje CD-R/RW a čítanie MP3 z CD. Bohužiaľ, v dobe streamovacích služieb, som doma našiel len zopár originálny CDčiek. Prehrávač ich spracoval bez najmenšieho problému a ja som mal opäť nostalgickú náladu. Tentokrát pri skupinách, ktoré som počúval na strednej škole. tam sú časy The Offspring.

Aby som však nebol prehnane ironický a nerobil z Muse M-785 DAB kúsok z múze elektroniky. Cez Bluetooth 4.1 som bez problémov pripojil smartfón aj notebook. Párovanie bolo rovnako rýchle ako pri najnovších modeloch true wireless slúchadiel. Teda veľké plus za rýchlosť. Latenicu, či stratu signálu som počas testovania nezaznamenal. Bluetooth funguje spoľahlivo, ďalšie plus.

V ponuke sú USB porty, cez ktoré môžete prehrať MP3 z kľúča alebo nabiť smart zariadenie. Nabíjanie fungovalo. Samozrejme, nejde o žiadne superrýchle nabíjanie, ale na to, aby vám telefón ako zdroj hudby k rádiu vydržal hrať tak dlho ako potrebujete, to stačí. Porty sú umiestnené na prednej strane na spomínanej lesklej ploche. Spolu s AUX IN a komplet ovládacími tlačidlami. Toto umiestnenie je pre mňa jediný závažný nedostatok. ň

Odtlačky prstov sa pre vás stanú živou nočnou morou, ak si potrpíte na čistotu. Rádio ďalej ponúka NFC, budík alebo funkciu automatického vypnutia. Napadlo ma, že by celá skrinka dostala úplne nový rozmer, keby mala aplikáciu. Verím, že som hľadal dostatočne pedantne a skutočne ju nemá. Pribalený je aspoň diaľkový ovládač.

Zvuk? Výkon je 60W, viete sa pohrať s výškami a basami, prípadne spustiť funkciu zosilnenia zvuku. Tu je zrejme dobré spomenúť cenu 149 € a prihliadnuť na ňu v hodnotení toho, ako rádio hrá. A hrá uspokojivo. Pri tom všetkom čo je v tejto elegantnej drevenej skrinke narvané je ten zvuk proste dobrý.

Je vyvážený, má basy niekde v strede, a čo je hlavné, nemá tú nepríjemnú vlastnosť, ako veľa iných lacných prehrávačov, že po pár desiatkach minút budete zo zvuku ohučaní a otrávení. Muse M-785 DAB je po zvukovej stránke jednoducho dobrý parták na večer, keď si chcete do pozadia pustiť príjemnú hudbu a relaxovať, napríklad, čítaním si.

Aj keď nie som cieľová skupina, toto rádio by som vám odporučil si kúpiť. Pomerom cena výkon spraví Muse M-785 DAB radosť tomu, kto ocení jeho funkcie a poteší sa pohľadom naň, kdekoľvek ho uloží. Muse M-785 DAB si môžete za 149 € kúpiť v obchode SK Store, ktorý nám ho do testu i zapožičal.

ZdrojSK Store

Komentáre k článku