Motorola Moto C Plus poteší nenáročných a začiatočníkov

Trh so smartfónmi nie je len o top modeloch plných špičkového hardvéru za astronomické sumy. Stále je veľa používateľov, ktorí ich nepotrebujú, alebo nevyužijú ich potenciál. A navyše, každý rok sa vyskytnú takí, ktorí sa so smartfónmi ešte len učia pracovať.

Naše hodnotenie

74%
0 100

Výhody

  • samostatné sloty SIM/microSD kariet
  • výdrž batérie
  • predný LED blesk

Nevýhody

  • nepodsvietené tlačidlá
  • chýba notifikačná LED
  • slabé výstupy fotoaparátov

Jednou vetou

Smartfón vhodný pre nenáročných a začínajúcich používateľov Android telefónov.

Pre nich môže byť prvým telefónom práve Moto C Plus. V prípade tohto modelu sa mi do rúk dostal pomerne jednoduchý telefón, u ktorého som ocenil primerané rozmery. Vďaka nim akurát padne do ruky a pohodlne sa s ním pracuje.

Displej má 5 palcov a jeho rozlíšenie je 720 x 1 280 px, čo je pri tejto veľkosti úplne postačujúce. Podsvietenie si nastavíte iba manuálne, no aj počas slnečného dňa je celkom dostatočné.

Odnímateľný zadný kryt je dnes už raritou, Moto C Plus pod ním skrýva okrem batérie, ktorej sa budem venovať neskôr, aj sloty pre trojicu kariet. Áno, tento telefón má dva sloty pre Nano SIM karty a samostatnú zásuvku pre microSD pamäťovú kartu.

Bez problémov tak využijete Dual SIM režim pri vloženej pamäťovke. Prioritná SIM 1 umožňuje pripojenie v LTE sieti operátora, čo sa vám zíde na rýchlejšie načítavanie webových stránok, alebo sťahovanie súborov. Na surfovanie po internete príde vhod aj Wi-Fi pripojenie.

Modely Moto všetkých kategórií charakterizuje čistý OS Android bez ďalšej nadstavby. V Moto C Plus je vo verzii 7.0. To mu dáva, vzhľadom na použitý hardvér, možnosť využiť svoj potenciál.

Telefón aj so 4-jadrovým procesorom MT6737 bol dostatočne svižný a pri bežných činnostiach a nenáročných aplikáciách som nemusel zdĺhavo vyčkávať. Pri hre Real Racing 3 už síce bolo badateľné jemné trhanie, no jednoduchšie hry, najmä na sociálnych sieťach, si s týmto telefónom zahráte.

Tak isto neprídete o pôžitok z fotografovania. Hlavný fotoaparát je vybavený 8 Mpx snímačom a optikou s clonou f/2,2. Nechýba mu automatické zaostrovanie a prisvetľovacia LED dióda, ktorá dokáže rovnomerne osvetliť snímanú scénu.

Zaostriť môžete na ľubovoľný bod ťuknutím na dané miesto na displeji. Pred odfotením ešte môžete upraviť expozíciu, ako je tomu u iných Moto telefónov. Prítomný je dokonca aj HDR režim, ktorý pri vyrovnávaní svetlých a tmavých miest pracoval dostatočne spoľahlivo. Maximom nahrávaného videa je HD pri 30 fps.

Hoci predná webkamera má iba 2 Mpx snímač, sekunduje jej LED dióda na fotenie pri slabom svetle. Páčilo sa mi, že pri fotení zablikala iba počas expozície a nesvietila permanentne, ako pri niektorých iných telefónoch. Nedá sa očakávať, že výsledné fotografie oboch fotoaparátov budú mať výstavnú kvalitu, na zachytenie potrebných momentiek a zdieľanie na sociálnych sieťach však stačia.

Najväčším bonusom smartfónu Moto C Plus je jeho batéria. Nielen že je vyberateľná, ale čo je podstatnejšie, jej kapacita je 4 000 mAh. Pri použitom nenáročnom hardvéri a využívaní základných funkcií ako hovory, SMS či synchronizácia na pozadí som dokázal bez nabíjania vydržať 3-3,5 dňa. Toto budúci používatelia Moto C Plus očakávajú a toto aj dostanú. Navyše ho v prípade potreby využijete aj na nabitie batérie v inom telefóne.

Motorola Moto C Plus ma napriek nízkej cene a slabšiemu hardvéru nesklamala. Do bodky splnila to, čo som od nej očakával. Spoľahlivý chod a dlhá výdrž batérie sú jej zbraňami, s ktorými môže uspieť. Naša redakcia mu udelila ocenenie DOBRÁ CENA.

Pozrite si aj vzorové fotky, nasnímané smartfónom Motorola Moto C Plus:

ZdrojČasopis TECHBOX 11/2017

Motorola Moto C Plus

Cena 129,00 €
Veľkosť
144 x 72,3 x 10 mm, 162 g
Displej
5”, 720 x 1 280 px, 62 x 111 mm, 294 PPI
Fotoaparát
8 Mpx, AF, f/2,2, LED, Panoráma, HD (30fps), 2 Mpx, f/2,8, gesto, LED, VGA 480p (30 fps)
Hardvér
MediaTek MT6737, 4-jadrový, 1,25 GHz, Mali-T720, 2 GB RAM, 16 GB ROM (54 GB), microSD 32 GB, LTE, GPS, Bluetooth 4.2, Wi-Fi 802.11n, micro USB, OTG, 2x Nano SIM, 3,5 mm jack, Li-Pol 4 000 mAh
Softvér
Android 7.0, FM rádio, Google apps
Cena
129,00 €

Komentáre k článku