Marantz HD-AMP1 – kompaktný high-end zosilňovač v dvoch farbách

ZDROJ | Marantz

Reinkarnácia línie Marantz MusicLink Series z 90. rokov na zbrusu novej úrovni prináša klasický dizajn ukrývajúci najmodernejšie digitálne zázraky.

Naše hodnotenie

91%
0 100

Výhody

  • minimalistický dizajn
  • rozsah 20 Hz až 50 kHz
  • rozsiahla konektivita

Nevýhody

  • vyššia cena

Jednou vetou

Ak chcete výkonný a sofistikovaný zvuk z moderných, aj starších zdrojov, voľba je jasná. Pripravte si však 1 099 €.

Marantz HD-AMP1 10
ZDROJ | Marantz

Marantz sa rozhodol oživiť svoju sériu kompaktných hudobných komponentov MusicLink. Línia malých prehrávačov a zosilňovačov s výnimočnými konštrukčnými prvkami bola v ponuke od roku 1990.

RECENZIAMarantz 10 Series – prémiové audio pre fajnšmekrov

Dnes prichádza s rovnakým poslaním, ale s najmodernejšou technologickou bázou. Tvorcom inovovaného radu je opäť ikona značky Marantz, Ken Ishiwata. Po slúchadlovom zosilňovači s audiofilským D/A prevodníkom HD-DAC1 je na scéne ďalší reprezentant obnovenej línie – kompaktný zosilňovač High-Class Marantz HD-AMP1.

Aj v tomto prípade je produkt k dispozícii v čiernom, alebo marantzovsky zlato-striebornom prevedení s bočnými panelmi s imitáciou dreva.

Marantz HD-AMP1 11
ZDROJ | Marantz

 

Predný panel reprezentuje klasický Marantz dizajn s dvoma otočnými voličmi (hlasitosť a selektor vstupov) a stredovým displejom v podobe „magického oka“ s typickou hviezdou.

Na prednom paneli nechýba konektor na slúchadlá a USB vstup pre pripojenie Flash pamätí, alebo smartfónov. Podporuje aj iOS zariadenia. Kompaktné retro prevedenie však môže byť klamlivé, HD-AMP1 ukrýva silnú výzbroj.

Pokročilé spínané zosilňovače triedy D dokážu dodávať 2×70 W do 4-ohmových reproduktorov (alebo 2×35 W / 8 Ohm), čo stačí na vybudenie solídnych podlahových reproduktorov, akými sú napríklad 803 D3 od Bowers & Wilkins.

Marantz HD-AMP1 9
ZDROJ | Marantz

Doteraz boli spínané zosilňovače v Hi-Fi produktoch Marantz svojím spôsobom tabu, ale HD-AMP1 spája technológiu zosilňovača triedy D s modulmi Marantz HDAM a prúdovú spätnú väzbu, aby zabezpečil konzistentný výkon pre širokú škálu reproduktorov.

Vysoká kvalita zosilňovača a použitého LC filtra zabezpečuje široké pásmo s plochou frekvenčnou odozvou v pozoruhodnom rozsahu 20 Hz až 50 kHz pri skreslení len 0,05%.

K výbornej kvalite zvuku prispieva filtrovanie Marantz Musical Digital Filtering (MMDF) inšpirované audiofilskou technológiou referenčnej triedy. HD-AMP1 používa dve voliteľné charakteristiky digitálnych filtrov, z ktorých každá prinesie jemne odlišné ladenie hudby.

Marantz HD-AMP1 3
ZDROJ | Marantz

Optické a koaxiálne digitálne vstupy HD-AMP1 spolu s USB-B portom umožňujú streamovanie hudby priamo z PC, MAC či iných digitálnych zdrojov. Zariadenia s iOS je možné pripojiť cez USB port na prednom paneli.

Dva analógové vstupy sú k dispozícii aj pre klasické zdroje zvuku. Nejedno prekvapenie však prináša pokročilý D/A prevodník ESS Sabre. Ten môžeme nájsť v rade špičkových zariadení podstatne vyššej cenovej kategórie, než je HD-AMP1.

Tento prevodník podporuje cez USB-B zvuk s vysokým rozlíšením až do 384 kHz / 32 bit a navyše nielen formát DSD64 / 2,8 MHz, ale aj DSD128 / 5,6 MHz a DSD256 / 11,2 MHz. To sa už pohybujeme vo futuristických vodách, HD-AMP1 je tak pripravený na budúcnosť.

Marantz HD-AMP1 2
ZDROJ | Marantz

Systém dvojitých hodín slúži na správny prevod širokej škály formátov – jedny hodiny taktujú 44,1 kHz signál a jeho násobky, druhé 48 kHz, 96 kHz atď. Filtrovanie streamu z prevodníka využíva známe moduly Marantz Hyper-Dynamic Amplifier vo verzii HDAM-SA2.

HDAM sú postavené namiesto čipových operačných zosilňovačov na obvodoch z diskrétnych súčiastok pre dosiahnutie čo najlepších parametrov.

Marantz HD-AMP1 8
ZDROJ | Marantz

Marantz HD-AMP1 nás zaujal originálnym minimalistickým dizajnom. Ak chcete výkonný a sofistikovaný zvuk z moderných, aj starších zdrojov, voľba je jasná. Pripravte si však 1 099 €.

Komentáre k článku