Loewe Reference 85 – prémiový dizajn za 18 tisíc eur

ZDROJ | TECHBOX

V dnešnej dobe rýchloobrátkovej elektroniky z Ázie je dobré vedieť, že ešte stále existuje výrobca, ktorý odoláva pásovým linkám niekde z periférie Šanghaja a potrpí si na nápis MADE IN GERMANY. Bodaj by nie.

Naše hodnotenie

84%
0 100

Výhody

  • skvelý kino zvuk
  • funkcie televízora
  • nadčasový dizajn

Nevýhody

  • vysoká cena
  • menu a smart funkcie
  • sledovanie HD obsahu

Jednou vetou

Najvyššia séria televízorov Loewe prináša nielen revolúciu vo veľkosti, ale i neskutočný nadčasový prémiový dizajn.

Loewe Reference 85 02
ZDROJ | TECHBOX

Značka Loewe patrí k „rodinnému striebru“ Nemecka symbolizujúcemu nielen ich povestnú precíznosť, ale aj najnovšie technológie a typicky nemeckú kvalitu. Televízory série Reference majú byť stelesnením paradoxu – chladné tvary vo vás vyvolajú silné emócie.

Pozrite siLoewe Technologies GmbH – takmer 100 rokov na trhu

Loewe Reference 85 03
ZDROJ | TECHBOX

Testovaný dizajnový skvost už na začiatku ohúri svojou veľkosťou, predsa len obrazovku s uhlopriečkou 85-palcov (216 cm) nevidíme často. Na takýto obrovský screen už potrebujete aj patrične veľkú obývačku a minimálnu vzdialenosť aspoň 5 metrov.

Loewe Reference 85 05
ZDROJ | TECHBOX

Rám samotného televízora tvorí jeden masívny kus matného kovu, zrejme hliníka, ktorý oddeľuje od obrazovky asi centimetrová medzera. Navodzuje to dojem vzduchoprázdna medzi obrazom a rámom.

Loewe Reference 85 04
ZDROJ | TECHBOX

Moderný, no chladný hranatý tvar ešte dopĺňa motorický stojan, ktorý si viete nastaviť podľa potrieb pomocou diaľkového ovládania. Spodnú hranu lemuje pás sústavy integrovaných reproduktorov. Musím vyzdvihnúť ich bombastický zvuk. Chvíľami máte pocit, že sedíte v kine so 7.1 rozhraním.

Dych vyrážajúce UHD

Po zapnutí televízor očarí vskutku nádherným čistým obrazom a perfektným vykreslením detailov. S podsvietením Direct LED a rozlíšením UHD som ani nič iné neočakával. Okamžite vám prebehne hlavou sled tých škaredých slov, niečo podobné, ako keď Slovák prvýkrát vidí Niagarské vodopády.

Loewe Reference 85 06
ZDROJ | TECHBOX

Ale len do chvíle, kým nezmeníte kvalitu zdroja. Klasickým Full HD videám akoby chýbal upscaling do UHD a bolo vidieť priepastný rozdiel. Čakal by som pritom, že s týmto si soudruzi v NDR poradia.

Pozrite siPôsobivá audio novinka – Loewe Subwoofer 300

Otáznik visí aj nad bežným televíznym (hoci aj HD) signálom, ktorý som nemal možnosť odskúšať. Každopádne UHD videá, trebárs aj z Youtube, mu svedčali oveľa viac.

Loewe Reference 85 07
ZDROJ | TECHBOX

Menu televízora má nádherný uhladený dizajn, no chýba mu intuitívnosť. Zbytočné kroky či neprehľadnosť pokazia dojem. V dnešnej konkurencii mi zjavne chýbala možnosť inštalovať aplikácie zo širšieho spektra. Na výber bolo len obmedzené množstvo aplikácií.

Nezaspíte dobu

Séria Reference v sebe nesie odkaz spred 10 rokov, kedy Loewe ako prvá firma použila v televízoroch integrovaný externý harddisk s možnosťou nahrávania. 1 TB disk slúži nielen ako úložisko medií, ale aj ako HDD rekordér. Navyše funguje aj ako video server pre iné zariadenia Loewe.

Loewe Reference 85 18
ZDROJ | TECHBOX

Nahrávanie je možné naplánovať aj cez aplikáciu Loewe Assist dostupnú pre iOS aj OS Android. Funkcia Media renderer nie je žiadnym unikátom, no funguje fakt skvele. Umožňuje streamovanie videí z vašich tabletov a mobilov priamo na obrazovku.

Opakom je skvelá aplikácia Loewe My TV To Move, ktorá vám dovolí sledovať druhý program vo vašom telefóne, kdekoľvek sa nachádzate.

Loewe Reference 85 20
ZDROJ | TECHBOX

Loewe Reference 85 skutočne reprezentuje najvyššiu kategóriu televízorov určenú pre najnáročnejšieho zákazníka. Televízor je aj napriek svojim drobným nedostatkom nabitý funkciami a zaujme jedinečným dizajnom. Pre horných 10 000 bude Reference 85 naozaj skvelou voľbou.

ZdrojTECHBOX

Komentáre k článku