Lenovo Yoga 720-15IKB – výkonný hybrid na prácu aj hry

Lenovo nás už niekoľko rokov v pravidelných intervaloch zásobuje hybridnými zariadeniami, ktoré sú z roka na rok kvalitnejšie a výkonnejšie. Najnovšie sme mali možnosť vyskúšať 15-palcový hybrid Lenovo Yoga 720.

Naše hodnotenie

85%
0 100

Výhody

  • krásny Ultra HD displej
  • Lenovo Active Pen 2
  • slušný výkon

Nevýhody

  • minimum portov
  • výdrž batérie
  • vyššia cena

Jednou vetou

Lenovo Yoga 720-15IKB je výborný hybrid s krásnym displejom a výkonom na prácu aj hry, ktorý má navyše v balení aj stylus.

Tak ako všetky produkty zo série Yoga, aj tento hybrid môžete preklopením premeniť na tablet. Otázne ale je, kto využije 15,6-palcový dvojkilogramový „tablet“? Lenovo čiastočne cieli tento hybrid na umelecké duše a preto v balení nájdete Lenovo Active Pen 2. Ide o aktívne kapacitné pero, ktoré podporuje 4 096 úrovní citlivosti na tlak.

Yogu si teda môžete preklopiť do režimu tabletu, stojanu či stanu a v týchto režimoch pohodlne kresliť perom. Výkonný hardvér a dotykové pero môžete samozrejme využiť aj v graficky náročnejších programoch od spoločnosti Autodesk či Adobe.

Aby ste si pero mali kde odložiť, pribalený je k nemu plastový stojan, ktorý zasuniete do USB portu. Keďže ale ide iba o stojan a pero nemá žiaden iný úložný priestor, budete ho musieť pri prenášaní notebooku odkladať niekam inam.

Za najsilnejšiu stránku tohto modelu považujem IPS LED displej, ktorý si vás získa na prvý pohľad sýtymi farbami. Mne sa do rúk dostala konfigurácia s Ultra HD rozlíšením, čo má svoje výhody aj nevýhody. Napriek tomu, že máme UHD rozlíšenie na trhu už nejakú dobu, nájde sa veľa programov, ktoré majú s vyššími rozlíšeniami problém.

Väčšina profesionálnych programov s nimi už našťastie počíta a v niektorých prípadoch to platí aj pre hry. Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 1050 si poradí s UHD rozlíšením aj v hrách. V prípade starších titulov si bez starostí môžete vybrať najvyššie grafické detaily bez obáv o nižšie snímkovanie.

Dôležitým aspektom hybridov a notebookov je samozrejme aj klávesnica a touchpad. Klávesnica je pevná, neprehýba sa, kladie správny odpor a je relatívne tichá. Rovnako musím pochváliť aj touchpad, ktorý je presný a na dotyky reaguje rýchlo. Pod klávesnicou je tiež snímač odtlačkov, ktorý vás do systému prihlási oveľa rýchlejšie, než štandardné heslo.

O zvuk sa stará dvojica reproduktorov od spoločnosti JBL a technológia Dolby Audio Premium. Reproduktory sú prekvapivo hlasné, no ak z nich chcete dostať kvalitný zvuk, musíte sa pohrať s ekvalizérom. Pri štandardných nastaveniach je zvuk nevýrazný až plochý. Webkamera s rozlíšením 720p poslúži na videohovory viac, než dobre.

Napriek tomu, že ide o relatívne veľké zariadenie, ponuka portov je príliš skromná. Po bokoch sa nachádzajú dva porty USB 3.0, jeden USB-C port a 3,5 mm audio post. Určite by sa na tele ešte našlo miesto aspoň pre čítačku pamäťových kariet či HDMI port. Taktiež by som uvítal fyzické tlačidlá na ovládanie hlasitosti, ktoré v režime tabletu, stojanu a stanu veľmi chýbajú.

Výkonný hardvér v kombinácii s vysokým rozlíšením displeja sa prirodzene prejaví na výdrži batérie. Lenovo uvádza, že by konfigurácia s UHD displejom mala vydržať na batérii zhruba osem hodín.

V teste pri bežnej kancelárskej práci a jase nastavenom na 70% vydržala Yoga 720 zhruba šesť a pol hodiny. Ak túžite po dlhšej výdrži batérie, vyberte si radšej konfiguráciu s Full HD displejom. Táto konfigurácia bude milosrdnejšia k batérii aj k vašej peňaženke.

Lenovo Yoga 720-15IKB určite odporúčam každému, kto hľadá poriadny výkon zabalený v kompaktnom a elegantnom tele. Zmieriť sa však budete musieť s nižšou výdržou batérie a chudobnou ponukou portov.

Lenovo Yoga 720-15IKB

Cena 1 789,00 €
Veľkosť
364 x 242 x 19,9 mm, 2 kg
Displej
15,6" IPS (3 840 x 2 160 px), dotykový, Anti-Glare
Hardvér
Intel Core i7-7700HQ (2,8 GHz, TB 3,8 GHz, 4 jadrá, 8 vlákien 6 MB Cache), NVIDIA GeForce GTX 1050, 16 GB RAM, 512 GB PCIe M.2 SSD, Wi-Fi ac, BT 4.1, webkamera 720p, 2x USB 3.0, 1x USB-C (Thunderbolt 3, DisplayPort), 3,5 mm port (slúchadlá/mikrofón), čítačka odtlačkov prstov, JBL audio (2x 2,5 W), 6-článková 72 Wh batéria
Softvér
Windows 10 Pro 64-bit, Lenovo App Explorer, Lenovo Companion, Lenovo Settings
Cena
1 789,00 €

Komentáre k článku